Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

o pražcích zde nebyla řeč...

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 12
Registrován: 14 úno 2011 20:55

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Vlasta »

Já vím že ne. Ty jsem si jen s dovolením prostě dovolila přihodit. :-)

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jo...tady na ostravsku stejně nic eko se nedá vypěstovat...!!! co tu v 50 - tých létech komouši postavili NHKG a od té doby nám na hlavu chčije síra a ostatní sračky, hlavně v okolí nové hutě v radvanicích a bartovicích...takže i ty staré pražce, vymočené dešti třeba 50 let v kolejovém svršku by asi ani tak nevadily...( schválně nadsazuji, tak aby se toho zase nechytil nějaký anarchopermakultrní kavárenský tlachal...!!! )...

Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Ján Štefko »

Greg Lutovsky, ktorý podniká v produkcii zemiakárskej sadby tvrdí, že zo štvorcového metra je možné dosiahnuť aj 100 kilogramový výnos. http://domacnost.sme.sk/c/4811558/pestovanie-zemiakov-trikrat-inak.html#ixzz1f7bPGGcR


Po mojej skúsenosti so slamou som už opatrnejší. Kedže slama obsahuje hlavne uhlík, chýba jej dusík berie resp viaže ho z pôdy a tým úroda nemusí byť žiadna. Aby k tomu nedošlo treba so slamou aplikovať dusík napr vo forme hnoja, močovky. Urýchli to taktiež rozklad slamy. Iná situácia bude v aplikovaní sena, to sa dá na priame použitie aplikovať. Jeden chlap písal že na jesen nahadžu seno na kopu a na jar po čiastočnom zhnití to prehadžu vidlami a vložia zemiaky. vraj vynikajuca úroda.


 


O zemiakoch som počul od jednej čo čítala knihu o vplyve potravín na človeka. Vraj zemiaky sú príznačné pre materialistickú dobu, resp. ovplyvnuju myslenie aby bolo prizemné, hutné, materialistické. Inde som zas čítal že varené zemiaky podporujú sexualny chtíč,vitálne energie. Ale že naopak surové zemiaky tento problém nerobia. Surové zemiaky dokonca priaznivo vplývajú na zdravie zubov, pomáhaju liečiť paradentozu a žaludočné vredy. Z viacerých zdrojov som mal že malým deťom chutia chrumkať surové zemiaky, takže niečo na tom bude, kedže malé deti si vyberaju intuitívne pokial ich nepokazíme umelými sladkosťami. 




Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Ján Štefko »

http://www.organicwell.sk/index.php/svetelny-koren.html


citujem


Zdá se, že souvislost mezi světelným kořenem a bramborou má veliký význam. Brambora sloužila po celá staletí lidskému vývoji tak, že obdařila člověka zemskou tíží. Správným způsobem pěstovaný Světelný kořen může fyzickou tělesnost člověka naopak proniknout takovým světlem, že dokáže podstatnou měrou usnadnit, možná dokonce plně umožnit jeho obrat k nehmotnému světu. Bramboru, kterou by měl v budoucnosti jakožto hlavní potravinu nahradit Světelný kořen, bychom však neměli považovat pouze za rostlinu minulosti, které se musíme zbavit. Dobrý vývoj a růst Světelného kořene musí kráčet ruku v ruce s novým chápáním brambory. To se může podařit, pokud bramboru poneseme láskyplně ve svém vědomí jakožto rostlinu, která ve své proměněné formě nadále slouží vývoji člověka a s novými úkoly nad rámec zaopatření výživy bude pozvednuta na nový stupeň vývoje.



Petr Sob
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2012 12:39

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Petr Sob »

Ahojky,


díky za tip. já zatím brambory jen v hlíně a trávu  hážu do kompostéru v rohu zahrady nebo do dírky v druhém rohy :D Vyzkouším jak se pěstuje v trávě :) Díky Petr


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale prý to je lepší, když nasteleš pás posekaté trávy už rok předtím a ty kobzole pak de teho polozetlelého zahrabeš a letos to pak jen přistýláš posekanou trávou...je o tom na netu hafo...pohledej...


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Lépe žít »

Zkusila jsem loni něco tak na půl. Normálně jsem dala naklíčené brambory do járku a přihrnula hlínou, když vylezly nanosila jsem na ně loňské seno, někde jsem to přehnala a zadusila jsem je. Většina prorostla, znovu jsem je zakryla senem (tak 5-10 cm), ty které přežily měly tak 10 - 15 brambor z jedné. Poměrně mělce rostly a měla jsem dojem, že byly celkově spokojené (ty co přežily). Akorát nevím co bude letos, asi jsem senem zasemenila pole...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak budeš muset buď moc kosit nebo moc mulčovat...já jsem použil na mulč štěpku z listnáčů a s dobrým výsledkem...získaL jsem cca 8 m3 za hubičku...měl jsem s pleváním tak cca 80 % méně práce...akorát mě sral ten svlačec, co se mi pak všude rozplungnul...myslím, že by šlo s úspěchem použít i hnůj...dávají ho mnohdy zadarmo jen za odvoz...


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od HonzaK »

Já vloni zkoušel variantu s dírou od šroubováku a 30cm posekané trávy. Výsledek: nicmoc


resp. 30 cm byla moc vysoká vrstva, asi po 7 týdnech sem musel trochu ubrat, aby se něco vůbec vyklubalo a některé brambory se do díry od šroubováku netrefily.


Příště tedy poučen budu zkoušet max. 20cm vrstvu a jak popisoval Jarda ze začátku vlákna, do kartonu vyřežu kolečko, kam bramboru položím.




Odpovědět