Společné pěstování hub a zeleniny

Vše o pěstování zeleniny
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Zrovna jsem to dojedl, tak už to vyfotit nemůžu .....rýže, líha, červená lebeda, cibule, cibule nať, mrkev, česnek, garam masala, ghee, sůl, voda. Krátce podusit a dlouze mlaskat, protože to bylo výborné. Ta líha jilmová je opravdu velice chutná houba.


JBJ: Já mám štěpkovač od číňana. Má to komínek, tak to fouká štěpku rovnou na vlek. Díky tomu, že to mám za malotraktorem a za tím vozík za auto, tak se s tím dostanu skoro všude a štěpku vyhazuju z vozíku rovnou na místo určení.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od QNX »

JBJ: Pokud chceš nějaké trvalejší pěstování hub, tak co třeba tohle? To je okraj našeho dýňového záhonku. Pokácíš, přitáhneš kmen traktorem na místo, naočkuješ a tak na 5 let máš bezpracný zdroj hub :-)A to jsem ani neočkoval tu štěpku v záhonku, to by byl další metrák hub :-)


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od Marion »

Hmm... zrovna jsem objevila takový krásně ztrouchnivělý kmen, hmm... že bych ho mrskla našim na zahrádku... to nezní vůbec špatně. Takže říkáte, nejlíp k dýním? Zrovna zakládáme záhonek pro dýně, cukety a podobné, tak by se to tam i hodilo.



QNX říká:


JBJ: Pokud chceš nějaké trvalejší pěstování hub, tak co třeba tohle? To je okraj našeho dýňového záhonku. Pokácíš, přitáhneš kmen traktorem na místo, naočkuješ a tak na 5 let máš bezpracný zdroj hub :-)A to jsem ani neočkoval tu štěpku v záhonku, to by byl další metrák hub :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od QNX »

Marion: Zase se snažíš vymýšlet hlouposti. Přibrzdi, ušetříš si spoustu práce a zklamání :-)


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od Marion »

??? Jako proč? Já nechápu. Co je špatného na to přidat záhonek nějakou houbu?

QNX říká:


Marion: Zase se snažíš vymýšlet hlouposti. Přibrzdi, ušetříš si spoustu práce a zklamání :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od QNX »

Marion: Jenom to, že na ztrouchnivělém kmenu už pěstovat houby nemůžeš. Pokud je záměrem vypěstovat nějakou jedlou houbu, tak jsi odsouzená k neúspěchu ještě dřív než začneš. Jako ohraničení záhonku bez pěstování hub by to použít šlo.


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od Marion »


Jasné, ale to já netušila. Naši si chtějí narvat žampiony do sklepa, z čehož já mám hrůzu, protože mi tam zrají sýra a to nejde do kupy s houbami, prostě nejde, proto jsem si říkala, že by mohli něco pěstovat venku..


Tohle vypadá zajímavě, kmenů mám kupu, zrovna tenhle ztrouchnivělej se mi líbil, tak asi dostane nějaké čestné místo, ale jinak můžu zaočkovat kterýkoli.Mám tu i jeden čerstvý, je tedy lepší použít ten nebo můžu sáhnout po starších již vyschlých?


Marion: Jenom to, že na ztrouchnivělém kmenu už pěstovat houby nemůžeš. Pokud je záměrem vypěstovat nějakou jedlou houbu, tak jsi odsouzená k neúspěchu ještě dřív než začneš. Jako ohraničení záhonku bez pěstování hub by to použít šlo.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od mastnacek »

Pekny :) me tam jeste chybi takovy 48denni kuratko nebo 4 mesicni beranek .)

QNX říká:


mastnacek: Zrovna jsem to dojedl, tak už to vyfotit nemůžu .....rýže, líha, červená lebeda, cibule, cibule nať, mrkev, česnek, garam masala, ghee, sůl, voda. Krátce podusit a dlouze mlaskat, protože to bylo výborné. Ta líha jilmová je opravdu velice chutná houba.


JBJ: Já mám štěpkovač od číňana. Má to komínek, tak to fouká štěpku rovnou na vlek. Díky tomu, že to mám za malotraktorem a za tím vozík za auto, tak se s tím dostanu skoro všude a štěpku vyhazuju z vozíku rovnou na místo určení.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od QNX »

Marion: Já používám čerstvé, nebo max pár měsíců staré, ale zdravé kmeny. Jak se do toho dostane jiná houba, tak šance klesá a když už to je jinou houbou prorostlé, tak už je to bez šance. Jo a musíš zvolit vhodný druh dřeva :-)


mastnacek: JJ, to by se k tomu hodilo.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Společné pěstování hub a zeleniny

Příspěvek od mastnacek »

Tak nebud skoupej na slovo a porad jakej druh dreva. Vloni jsem chtel naockovat hlivou jasany a olse, ale nejak jsem to pak narezal na topeni :)


Muzu ti prodat za draho 48 denni brojelrky na srotu a koprivkach s bramborkama. Cca 1,5-2kg :)




QNX říká:


Marion: Já používám čerstvé, nebo max pár měsíců staré, ale zdravé kmeny. Jak se do toho dostane jiná houba, tak šance klesá a když už to je jinou houbou prorostlé, tak už je to bez šance. Jo a musíš zvolit vhodný druh dřeva :-)


mastnacek: JJ, to by se k tomu hodilo.





Odpovědět