Muchovník

Ovocné stromy, staré odrůdy, obnova ovocného sadu
Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Muchovník

Příspěvek od Jitka »

Muchovník x jeřáb? Kdybys na něj někdy narazil, tak dej vědět, to by mohlo být zajímavé. A za ten překlad se omlouvam, jen mi přišlo, že to vypada, jako by se mluvilo o různých věcech.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Muchovník

Příspěvek od QNX »

Jitka: Mluvilo se o stejných věcech, jenom různých jazycích :-)


Na SorboAmelanchier jsem narazil pouze v nějakém článku, ale bez podrobnějších informací.


 




Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Muchovník

Příspěvek od Eltariel »

Jitka:   :-) také děkuji. Já občas borůvku použiju. Dobře , žes to uvedla na pravou míru. Jen jsem tím chtěla říct , že na muchovníku-stromkového charakteru, ale neznámé odrůdy rostou odlišné plody, jak vzhledem tak chutí v porovnání s tím, co vyprodukují mladé výhony pod tímto stromkem, které mi připomínají chuť  Amelanchier alnifolia, který se běžně prodává i pod názvem Amelanchierova borůvka.   :-)   Stromek nemá viditelný roub.


 


Marek: Také bych ještě výhony ponechala a vyzkoušela plody z nich a pak by se vidělo ...vyřezat, nechat, odkopnout a přesadit.


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Muchovník

Příspěvek od Marek Parek »

Mam vysazene tri druhy .. Amelanchier lamarckii, A. canadensis a A. alnifolia "Northline".. Ty posledni dva uz nakvetly, tak letos snad poprve zaplodi ... lamarckii je porad nejaky neduzivy .. kazdopadne sem si nevsiml ze by kterykoli z nich byl roubovany ... Na internetech pisou ze napriklad ten olsolisty bohate odnozuje .. urcite bych je nechal at ukazi jak zaplodi .. minimalne by se toho dalo vyuzit k dalsimu mnozeni no ne? .))


 


K muchojerabu .. zrejme existuje viz http://www.pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Amelasorbus%20jackii


Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Muchovník

Příspěvek od Marek Hrdina »


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Muchovník

Příspěvek od Eltariel »

Marek: Zahradník si již nepamatuje na odrůdu , ale velkoplodý muchovník je třeba i odrůda Ballerina. Měl tam poslední kus, tak ho máme do sbírky muchovníků, zrovna u nás krásně kvetou:-) , ty nejmladší sice ještě ne, ale stejně je to nádhera.

Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Muchovník

Příspěvek od Jitka »

Kvetou??? Tak to nase uz jsou minimálne 14dnů odkvetlé :-(, a už odkvétají i jabloně.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Muchovník

Příspěvek od QNX »

Jitka: některé jabloně u nás teprve budou kvést, muchovníky kvetou, třešně kvetou ............ prostě podhorská oblast, těch 14 dní posunu je naprosto běžná doba, někdy je to ještě déle.

Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Muchovník

Příspěvek od Jitka »

Však já vím, že bydlíte v podhůří :-)

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Muchovník

Příspěvek od Martin Gross »

Tady bych se nebál. Nejsem dendrolog, ale tohle mi příjde, jako nefalšovaný a. alnifolia. První výhony dělá často v úrovni země, v dalších letech pak odnožuje pod povrchem. Pokud na tomhle místě zaplodí, tak bacha při pletí napřesrok. Já osobně mám už dva semenáče.


Marek Hrdina říká:


Odpovědět