Srnci a výsadba stromků

Ovocné stromy, staré odrůdy, obnova ovocného sadu
Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

Máte někdo nápad, jak odradit snce, aby si neotloukal lýčí z paroží o kmínky čerstvě zasazených stromků? Rád bych před květnem krom obalování kmínků i zasel pár semínek a začal další práce :-)

Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Neon Proto »

Nějaká forma oplocení nestačí? Např. omotat kolem králičí pletivo.


Nebo hledáš nějaké alternativní esoterické způsoby? ;)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Hlad »

psí chlupy, zdechlina ryby,ale i tvoje propocený oblečení,proti divočákům lidský vlasy.....


stromky jsou pěkně zabalený proti okusu rákosem


 


 


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

Zkusím chlupy. Vlčák nám právě líná, a nedaleko jsem viděl silonku s lidskými vlasy na zasazeném stronku. Někde jsem četl doporučení, dávat po 5 metrech.

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Hlad »

určitě po obvodu

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od QNX »

.308 Win na komoru? To by ho mohlo zastavit.

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Hlad »

http://svetmyslivosti.silvarium.cz/content/view/272/27/


 


rozlišoval bych ráži a použitou laboraci.....nebo to nemusí stačit,a nebo vám to srnku zrovna naporcuje  


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Eltariel »

Hlad: Tak téma zbraní QNX ocení:-)))  , doufám že máš dostatek argumentů v rukávě, aby to stálo za to. :-))


Martin: Sázet mnohem víc, počítat s velkými ztrátami, oplocovat co síly stačí nebo neustále vytvářet individuální ochranky.


Doufat a věřit , že něco přežije a stane se vyvolenými z těch všech zasazených. Věřit a vědět, že i když jsou ztráty (časové , finanční ,fyzické....),tak to má smysl.


Mimo chlupů a lidských vlasů, se dá použít i ovčí vlna, kterou prostě omotáš kolem větvě, vrcholu...jak je potřeba, ale je to spíš proti okusu.


Já mám vypozorované, že srnec má teritorium a chodí si po svých cestičkách, takže si vždy vyhlédne objekt a tan bude mordovat. Nepomůže pokud dáš na ten objekt lepší ochranku, bude mít tendenci tam jít znovu a znovu to dělat. Muselo by to být asi mnohem festovnější ochrana a obávám se , že by ke svému účelu použil další nejbližší.


Také se osvědčilo se s tím smířit a přijmout to jako fakt. Ovšem naštve to , pokud si srnec vybere extra kousek.


Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Slavek Krčmář »

Většinou si srnci při vytloukání paroží vybírají druh stromu , kterého je v okolí relatívně málo v lese jsou to často modříny a douglasky. Proto se ke stromkům zatloukají 3 lišty ,které se dělají z odřezků z pil při sámování prken. S účinností tohoto opatření jsem spokojen. Dříve se místo toho zapíchl ke stomku špičkou suchý nebo i čerstvý smrček ,který plnil stejnou funkci. Jinak oplocení běžnými pletivy není 100% účinné. Parkrát jsem viděl jak mladý srnec elegantně a bez stresu přeskočil 160cm vysoké oplocení.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od QNX »

Hlad: ty jsi nepoučitelnej :-) Je fajn, že už jsi začal používat google, ale informace je třeba chápat, třídit a nakonec správně vyhodnotit. Když jsi tak velký odborník na balistiku, můžeš prosím uvést konkrétní laborace? To bude velice zábavné. Klidně odpovídej rovnou v "bludech" nebo ve "sporech" Uveď nedostatečnou laboraci .308Win, která na srnce nestačí a teké tu která ho rovnou naporcuje. Moc se těším :-)


 


Slavek Krčmář: U nás jdou srnci především po třešních, lískách, střemchách a borovicích. Zatlučené kolíky i s ochrankou dokážou vytrhnout a ze stromku svléknout.  160cm pletivo by mělo stačit, ale ono se většinou brzo prověsí a to už pak je ze 160 třeba jenom 140-150cm ......... a to skáčou naprosto v pohodě.


Odpovědět