Srnci a výsadba stromků

Ovocné stromy, staré odrůdy, obnova ovocného sadu
Uživatelský avatar
Zuzana Saifrová
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2010 13:31

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Zuzana Saifrová »

Ahoj Martine, nemáš, prosím tě, nějaké semínka nebo rostlinky zimolezu Henryova - Lonicera Henrii ? Potřebuji ho na popnutí svodu do stinější části zahrady a nemohu ho sehnat. Děkuji předem za odpově´d. zuzka

MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od MilanX02 »

Ahoj mě pomohl repelentní nátěr jinak je to boj na dlouhou dobu.Spásli mi asi 500 stromků a to docela naštve.Někdy mám pocit,že mně pozorují z lesa a jak zmizím jdou mlsat.Vlasy pozbudou celkem rychle účinek.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

Ahoj. Sorry. Nemám. Ale snad by se dala použít jiná liána. Nějaký popínavý zimolez mám, ale ten má rudé plody. V zimolezech se moc nevyznám. Snad jen ten kamčatskej.

Zuzana Saifrová říká:
Ahoj Martine, nemáš, prosím tě, nějaké semínka nebo rostlinky zimolezu Henryova - Lonicera Henrii ? Potřebuji ho na popnutí svodu do stinější části zahrady a nemohu ho sehnat. Děkuji předem za odpově´d. zuzka


Uživatelský avatar
Zuzana Saifrová
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2010 13:31

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Zuzana Saifrová »

Díáky za odpověd´. A jsou jedlé nebo jenom jednou ;-) ? 

Martin Gross říká:
Ahoj. Sorry. Nemám. Ale snad by se dala použít jiná liána. Nějaký popínavý zimolez mám, ale ten má rudé plody. V zimolezech se moc nevyznám. Snad jen ten kamčatskej.

Zuzana Saifrová říká:
Ahoj Martine, nemáš, prosím tě, nějaké semínka nebo rostlinky zimolezu Henryova - Lonicera Henrii ? Potřebuji ho na popnutí svodu do stinější části zahrady a nemohu ho sehnat. Děkuji předem za odpově´d. zuzka




Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

Pokud máš v pořádku chuťové pohárky, podruhé to do pusy nevezmeš. :-)


Vygoogloval jsem si obrázky. Něco podobného se tu a tam vysazuje ve městech. V Náchodě bylo něco v centru. Ale k jakému druhu to patří, nevím.

Zuzana Saifrová říká:


Díáky za odpověd´. A jsou jedlé nebo jenom jednou ;-) ? 

Martin Gross říká:
Ahoj. Sorry. Nemám. Ale snad by se dala použít jiná liána. Nějaký popínavý zimolez mám, ale ten má rudé plody. V zimolezech se moc nevyznám. Snad jen ten kamčatskej.

Zuzana Saifrová říká:
Ahoj Martine, nemáš, prosím tě, nějaké semínka nebo rostlinky zimolezu Henryova - Lonicera Henrii ? Potřebuji ho na popnutí svodu do stinější části zahrady a nemohu ho sehnat. Děkuji předem za odpově´d. zuzka






Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

A nemáte někdo zkušenost, jak moc odrazují terénní nerovnosti tyhle kopytníky? Buduju terasy, svejly, a další prvky.

Uživatelský avatar
Zuzana Saifrová
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2010 13:31

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Zuzana Saifrová »

Díky za odpově´d. Mám tady dva druhy popínavého zimolezu, ale oba opadávají. Henryův neopadává. Nějak to vyřeším. zatím ;-)

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Eltariel »

Martin Gross:Zkus to.


Pokud to budou příkopy pro ně nepřeskočitelných a nevyšplhatelných (příkrých) rozměrů ...tak co by ne.


Letos si přišly srnky na kaskády a zídky i 1,5m vysoké u domu (ožraly, ne sežraly kadeřávky a ještě jsem je načapala při činu), oni si našly přístupovou schůdnou cestičku, přesně si najdou i díru v plotě kudy budou chodit:-)


Jsou dobře navrženy a příroda je vede dobře....chytré a mlsné, prostě divoké kozy zdejšího kraje.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od Martin Gross »

Děkuji za zkušenost. Čili pes a dvoumetrový plot. Smůla. :-) Pes, co štěká na srnky, hned naproti posedu.... Asi nimrody moc nepotěším. Dnes jsem zakládal záhonek podle Seppa Holzera - zeminu na kartony. A příštích 5 dní budu pokračovat. Pak plot tak metr dvacet, metr a půl, nad to třímetrové tyče a vodorovně napnuté provazy. Do toho se jim snad chtít nebude. Celých 500m plotu ale takhle asi řešit nebudu. Halt si na mě budou muset zvyknout a já se budu muset naučit s nimi žít. Nabídnout dost drbátek, aby nechali moje stromky v pletivu a podobně. Děkuji.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Srnci a výsadba stromků

Příspěvek od QNX »

Martin Gross: Vysoká i černá zvěř je přemnožená a to těžce narušuje rovnováhu v přírodě.......... proto je to tak velký boj.


Já doufám, že jde pouze o prvních 20 let při zakládání výsadeb na pozemku a pak už to bude v pohodě :-)


Odpovědět