Permakulturní vinohrad

Ovocné stromy, staré odrůdy, obnova ovocného sadu
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od QNX »

vlasatej: Samozřejmě štěpka proroste myceliem, to je také její největší pozitivní vlastnost :-D Proto do toho vkládám tolik sil, času a peněz. Kdo vyzkoušel, toho není potřeba přesvědčovat. Tím bych téma štěpky uzavřel. Sem to nepatří.


Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 43
Registrován: 18 pro 2017 10:41

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Honza H. »

Mám pár myšlenek a na to navazujících dotazů:


1) máte někdo osobní zkušenosti s rotační pastvou ("rotational / mob grazing") hus?


2) máte někdo osobní zkušenosti s možností chovu kachen pižmovek v posuvné kryté ohradě ("duck tractor")?



H.



drama
Příspěvky: 46
Registrován: 19 lis 2014 20:32

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od drama »

Pižmovky v malé ohrádce, zvláště pokud je mokro, s porostem zatočí dosti rychle. Aby to fungovalo, chce to hodně veliký "duck tractor" včetně místa na koupání. Je také třeba počítat s vyšší mírou zatrusení atp.


Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 43
Registrován: 18 pro 2017 10:41

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Honza H. »

Přemýšlel jsem o velikosti 3-4 m x 1 m, obsazený 2-3 kachnami, denně posouvaný.. Pokud s porostem rychle zatočí a hodně ho zatrusí, budu spokojený - toť primární cíl mého plánu.


drama
Příspěvky: 46
Registrován: 19 lis 2014 20:32

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od drama »

No vyzkoušejte, oni zatočí i s kořínky a to pak porostu nepřidá... Ale to už je o konkrétních podmínkách, těžko takhle od stolu soudit.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Vlasatej »

Tak jak Honzo, už si stříhal? teď na to bylo dobrý počasí. máš nějaké réví?


Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 43
Registrován: 18 pro 2017 10:41

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Honza H. »

Ahoj, ještě ne.. schvátila mě španělská chřipka.. ale koukal jsem, že má od víkendu ještě pěkně mrznout, takže není spěch. Dam vědět, až to bude aktuální. Kolik toho budeš chtít a které odrůdy?


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Vlasatej »

Není třeba spěchat. Venku je zase chvilku zima ale to pustí. Nechci toho žádná kvanta, stačí mi 10ks krátkých s jedním očkem. Odrůdy nechám na tebe, jsem na upatí vysočiny,400mnm, takže něco otužilejšího, z ruska ideál :D


Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 43
Registrován: 18 pro 2017 10:41

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Honza H. »

Tak už jsem to začal stříhat - pošlu ti Solaris - to je opravdu blbuvzdorná odrůda, a z Ruska ve svém rodokmenu taky něco má :-)).
K tomu Cabernet Cortis - ten by ti v těch 400 m měl prosperovat taky dobře.. Napiš mi adresu, po víkendu ti to pošlu.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Permakulturní vinohrad

Příspěvek od Vlasatej »

Ok díky, kdyby byl i vostorg budu rád. Zbytek v soukromé zprávě.




Odpovědět