Nemocná slíva

Ovocné stromy, staré odrůdy, obnova ovocného sadu
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od jarda bon jovi »


No, a co další potfory, třebas svilušky. jestli máš rebarboru, tak honem, umí zázraky
Vlasatej říká:


Díky za odpověď, ale to asi nebude můj případ. Přece pokud loni stromy mohutně zakvetly a následně přeplodily, nemohla se do nich dostat monilie květem, protože ta by květy zničila a už by nedošlo k tvorbě plodů. Navíc sem loni všechny dorancie do jedné sklidil, a pod stromama jsem uklidil. Přesto to vypadá, že stromy jsou napůl mrtvé, vůbec neraší na původních větvích, ale objevují se výhony z 20cm silného kmene (!) - asi z nějakých spících oček. No , nechám tomu volný průběh až do doby kdy budou listy na ořešáku a pak udělám kontrolní řez do jednohoze stromů jestli jsou větvě opravdu už bez mízy a mrtvé.





Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Vlasatej »

kdepak, žádnej hmyz na tom není. 


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Vlasatej »

Tak jak ta TopFirstka vypadá?


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Patrik Stach »

Vypadá ještě trochu hůř. Rebarborou jsem ji postříkal preventivně, hmyz na slívě opravdu nebyl. Plodů má hodně a zatím na ní držej. Listy jsou velmi kadeřavé, všechny, přírůstky téměř žádné. Neschne.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od jarda bon jovi »

A jsou zelené ty lístky zkadeřené, nebo mají nádech do červena či nachova?

Patrik Stach říká:


Vypadá ještě trochu hůř. Rebarborou jsem ji postříkal preventivně, hmyz na slívě opravdu nebyl. Plodů má hodně a zatím na ní držej. Listy jsou velmi kadeřavé, všechny, přírůstky téměř žádné. Neschne.



Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Patrik Stach »

Strom je zelený, sytě, barvu nemění.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tak to jdu hrabat v knihách, páč mi došly nápady....


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Vlasatej »

a jak vypadají plody? pokud tam nějaké jsou? že by puchrovitost? 


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od Patrik Stach »

Jsem rád, že se mi o strom tak staráte, tady je teď bouřka... moment, manželka a deštník řeší každý problém... a uploaduji fotografii. Plody vypadají standardně, nepadají.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nemocná slíva

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tutově napadení ssavým hmyzem, ty listy tak prostě reagují.HA, právě jsem vysosal, a mám to potvrzený, jak jsem tvrdil od počátku. napadení jest mšicí slívovou. Hotové, vyřízené.


Chtěl bych zdůraznit, že mšice nejsou veliké ani jako kočka, ani jako myš, ba ani jako mandelinka..... jsou to prťavý kriplíci, kteří jsou zvětšiny dávno pryč, když jsou ty listy  svinuté a sosají tam, kde svinuté nejsou. O nic nejde, enem to šíří šarku a kurví letorosty, když jsou zrovínka potřeba.


V drtivé většině to jsou pasené zvířata a pasáci jsou mravenci. Likvidovat bräbklence kolem stromů.


A mšice ničit klidně postřikem vratiče, nebo kopřivou, nebo rebarborou, s troškou oleje a mazláku.


Odpovědět