Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Vše okolo hospodaření na statku
Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Opylovací tabulka je zde.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od jarda bon jovi »

kliknu na to, a....nic. Možná pro můj invalidní rátač nějakej jinej odkaz, něco jako www......něco i pro vyloženě nechápavé kusy s historickou hodnotou. Někde tu tabulku taky mám, ale nevím kde.....

Petra Stejskalová říká:


Opylovací tabulka je zde.





Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od Petra Stejskalová »

JBJ: Poslala jsem Vám tu tabulku e-mailem :-)


Jarmila Brabencová
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2014 14:52

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od Jarmila Brabencová »

Dobrý den. Jsem tady zcela nová a prosím o radu.


... Povzdechy nad absencí strojků pro loupání semen se tady občas opakují. Z technického hlediska není návrh a výroba takového zařízení žádný velký problém...


Můžete mi prosím napsat, kde bych našla nějakou technickou literaturu na výrobu strojku na loupání semen? Myslím, že moji synové by to dokázali vyrobit a využila bych ten strojek určitě dokonale. Děkuji. Jarmila


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od QNX »

Jarmila Brabencová: Tu citovanou větu jsem psal já, tak bych asi měl odpovědět ........... ale nevím. Nemám žádnou literaturu  o loupacích strojích. Vycházím z obecné znalosti konstrukce strojů a ze znalosti základních principů použitých u velkých strojů pro tento účel + nějaká ta informace o úspěšných amatérských konstrukcích. Něco navrhnou opravdu není problém, mnohem větší problém je s odladěním do funkčního stavu. Ten první kus podle kterého by se dala udělat kvalitní výkresová dokumentace bude hodně drahý ........ a o tom jsem právě psal, nikdo o to nemá zájem a nikdo to nezaplatí.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od jarda bon jovi »

vaříme tady z vody. je třeba si uvědomit, že neexistuje žádný laciný univerzální loupací stroj. před loupáním je třeba ¨semena vyčistit a po loupání roztřídit.


Nelze loupat všechno jedním strojem, to nefunguje.Taky záleží na kapacitě a kvalitě provedení. Takže máme více otázek, než odpovědí.


Rád bych potěšil příznivce dýní. Letos se mi podařilo uchovat více odrůd,  tedy i muskate de provance, long denice a hokkaido. určitě délku uskladnění připisuju dobrému vyzrání v lonském roce. Takže sedmý měsíc se dá, vč iron cup, pochopitelně. Ty prokazatelně vydržely 15 měsíců uskladnění a pak jsem je daroval.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od QNX »

Laciný a ještě k tomu univerzální loupací stroj asi nikdy existovat nebude.  Mohou existovat jedno a víceučelové loupací stroje ....... některé možná i relativně laciné. Jarda má pravdu i s tím tříděním a čistěním, bez toho to nepůjde ......... ale jednu čističku zrna už jsem v počítači nakreslil a je dokonce poměrně univerzální a mohla by být i docela levná :-) Teď už ji jenom sestrojit a otestovat. Měla by fungovat na první pokus, protože ta konstrukce vychází z konstrukce jiné a dobře ověřené ......... ale mám dojem, že své truhlářské nadšení letos vyčerpám na velké hromadě rámečků a nástavků pro včelky. Tak třeba až příští rok o tom napíšu víc.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já svoji žrnu daroval, páč jsem ji tvořil na pohanku a tuto mi vozí z ruska a ukrainy. jeden rotující kamenný kotouč, axiálně pohyblivý štoubem proti pevnému kotouči. Já měl kameny o průměru 400mm. rychlost 1350, což byla hodně veselá obvodová rychlost, schopná loupat i slunečnici. Profi stroj má nerezoví kotouče, rádlované na soustruhu z velice kvalitního nerezu.princip zůstává.Nákresy ani plánky nevedu, páč jsem šlompák.


Na čištění je dobrej každej slušnej fofr, i když klidně i trier, aby nemuseli nic stavět.


Totiž, něco postavit, to už chce fištrona, a já cítím, že se mi pod krovy usídlil fištronožrout.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od QNX »

JBJ: nic proti starožitnostem, ale já už se domů těch starejch přerostlejch krámů nahal dost. Proto jsem to navrhnul jako velice malé a skladné. Barák mám sice velikej, ale krámama tak nějak přeplněnej.


Jarmila Brabencová
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2014 14:52

Re: Zkušenosti s výživou rostlin a skladováním

Příspěvek od Jarmila Brabencová »



jarda bon jovi říká:


Já svoji žrnu daroval, páč jsem ji tvořil na pohanku a tuto mi vozí z ruska a ukrainy. jeden rotující kamenný kotouč, axiálně pohyblivý štoubem proti pevnému kotouči. Já měl kameny o průměru 400mm. rychlost 1350, což byla hodně veselá obvodová rychlost, schopná loupat i slunečnici. Profi stroj má nerezoví kotouče, rádlované na soustruhu z velice kvalitního nerezu.princip zůstává.Nákresy ani plánky nevedu, páč jsem šlompák.


Na čištění je dobrej každej slušnej fofr, i když klidně i trier, aby nemuseli nic stavět.


Totiž, něco postavit, to už chce fištrona, a já cítím, že se mi pod krovy usídlil fištronožrout.



A to je škoda, že jste šlompák..... ono by to třeba druhým lidem pomohlo, ten nákres či plánek. A docela si neumím představit, jak vlastně hospodaříte. To nevadí, já určitě nejsem nedbalý člověk. Tak až to najdu někde jinde, ten plánek, tak se určitě s druhými lidmi podělím. Jarmila 





Odpovědět