Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Vše okolo hospodaření na statku
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

mastnacek: jak jsem psal, že odvezu 1m3 dřeva, tak možná to jsou 2m3, ale v každém případě to je docela v pohodě. Velikost přiměřená tomu co se mi chce v jednom zátahu v lese nadělat (většinou tenčí kusy z probírek, tak to moc rychle nejde) 5m3 dřeva v jedný fůře ani moc vozit nepotřebuju. Stejně to mám kolem baráku, tak není problém se otočit a udělat dvě fůry za den s pauzou na oběd doma. To jsou tedy ty 4m3 a to mi připadá docela dost. Zase tolik toho nepotřebuju. Jsem zastáncem menších strojů pro malé pozemky. No, ale někdy je levnější velký traktor než malý, tak to je pak těžké rozhodování.


mlynář: Cena agria hrozná, nic podobného za dobrou cenu neznám.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nádnerná představa. eres je NOSIČ NÁŘADÍ a jeho tažná i brzdící síla je k nepotřebě i na rovinkách.Jako kultivační traktor propadl a jeho koncepce je krok vedle.Vlastně ani netuším, zdali má vývodový hřídel.......Jako zmrsklina zmizel v propadlišti dějin a nikomu nechybí.


5 kubíků dříví se jistě naloží, ale neodveze, páč má hnané pouze jedno kolo, uzounké jak žiletka.uzávěrka tam snad není a když, tak rozbitá.


To jsou hospodské kecy . vem tužku a papír a napiš si pod sebe klady a zápory toho kterého adepta.


Jsou věci, co ojebat nejdou. Za 4011 zapříhneš i radlici na sníh, vysokozvižné vidle, vidle na hnůj. nakládací hák,šibičák na seno či slámu, a vše, nač si vzpomeneš. Nahrnovač s obracákem sob, žtr 165,Můžeš zkusit ve službách, neboj se, jde to. U nás jeden prodává štěpku kilo za kačku, do oběda udělá tři tuny a jede dom.Má zrovínka 4011......Možnosti jsou fakt dobré a já bych neváhal ani vteřinku. 2 hektary luk. musíš je dvakrát posekat, obrátit, nahrnout,svézt ourodu a na jaře posmykovat..... Leda bys do eresa lil nitrometan, to by možná šlo, nebo nitroglycerín......


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

JBJ: Neřekl bych, že jako kultivační traktor propadl. RS je jako kultivační traktor docela oblíbenej. Na 2 ha luk bych to nechtěl, ale na hektárek - dva zeleniny bych o něm silně uvažoval.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tak, konečně...... Byl to kultivační nosič nářadí. byl levnej, skromnej. na zeleninu byl stvořenej a tam patří. Kdyby jeho koncepce byla vynikající, byl by replikován. Dnes si s ním vytře zadnici kdejakej východní mrzgél, jako kubota a čína. Ve své době byl nepřekonatelnej a i dnes bych ho do zeleniny bral. jinam ne, to je jasný. Má totiž nepřekona
telnou světlou výšku......Ano, na zeleninu ano.
QNX říká:


JBJ: Neřekl bych, že jako kultivační traktor propadl. RS je jako kultivační traktor docela oblíbenej. Na 2 ha luk bych to nechtěl, ale na hektárek - dva zeleniny bych o něm silně uvažoval.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

No a když jsme u těch podivností jako je RS, tak bych bral i zetor 2023 :-) To je nádhernej kousek (ale zase ne na louku).


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

ten jsme měli u dědy,bohužel skonal při požáru stodoly,je z nej dodnes jen šasi,byl to super stroj na orbu,vyorávání brambor...jinak ale k ničemu dalšímu se nehodil

QNX říká:


No a když jsme u těch podivností jako je RS, tak bych bral i zetor 2023 :-) To je nádhernej kousek (ale zase ne na louku).





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

FSP: Já bych 2023 využil na meliorační rýhování (KeylineDesign) ...... není ten ohořelec na prodej?


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

nee strejda je stále přesvědčen že ho zprovozní,jinak se dá koupit...třeba tady


http://stroje.bazos.cz/inzerat/26315943/Zetor-2023.php


.... to je paleta co ?....ale viděl jsem je i za 70 tis,chce to hledat a čekat až se někde objeví :)

QNX říká:


FSP: Já bych 2023 využil na meliorační rýhování (KeylineDesign) ...... není ten ohořelec na prodej?





Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od Neon Proto »

A jak je na tom 3011 v porovnani s tou 4011, krome ceny? Neni velkym argumentem pro 30 spotreba? Co jsem se docetl, tak poorani 1ha vyjde na 17L, zatimco ve 40ce neco nad 60-80L? Kdyz mam TTP 7km od domu a rad bych tam dojizdel castej delat i nejakou zeleninu, tak neni lepsi kvuli spotrebe treba ta 30ka? Rozdil cenovy se divam na bazosi, ze je tak zhruba 30 tis.


Ja kdyz jsem zjistoval co koupit na vozeni dreva na topeni, tak jsem vykoumal, ze si mam koupit jeep Suzuki Samurai, tak jsem tak udelal, za 46 tis. Ale ted lituju, mel jsem koupit radsi traktor :) Jenze v te dobe me radili TK nebo MT8. Ted jak to procitam, tak 4011 nebo 3011 by bylo super.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »

takže vážně..... spotřeba je dána gramy paliva na jednotku výkonu, tedy na 1kwh, v tomto aspektu je lepší, dokonce nejlepší z atmosfericky plněných motorů 4011. Nejde jen o to, že má o jeden válec navíc, oproti 3011, má i lepší převodovku a ten jeden válec navíc a masivnější převodovka umožní nosit v tříbodovém závěsu rotační žací stroj, třebas nejoblíbenější a nejspolehlivější žtr 165.Zároveň je traktor technicky uspůsoben tahat vlek standartně 5 tun a v případě lehkých hmot 7 tun.


Díky konstrukci zvládne i jiné práce, které 3011 nezvládne, proto je mým favoritem. ...je mnohem univerzálnější.


Jestli oře hektar jináč, než 3011 je otázka, protože na 3011 pojedete naplno, kdežto u 4011 si otáčky budete hlídat v ekonomickém pásmu, tj 1500 až 1700 za min.


Nic proti 3011 nemám, je to jeden z výborných traktorů a jistě jeden z nejlepších. Pro mne však je ideál forterra 135, neb 140......A do lesa je vhodný každý traktor, ale 4011 ubrzdí těžší vlek, než 3011.Nejde o to, co utáhne....   jedná se o zadokolky, takže proti mému 10145 na ostrejch gumách s přední hnanou nápravou dotíženou čelním nakladačem  to je opravdu obrovský rozdíl. Přesto tvrdím, že 4011 je nejpovedenější český traktor všech dob. A pokud bych volil traktor, na malé poměry je tento nejen technicky, ale i ekonomicky vhodnější, protože má dostupnější náhradní díly, a navíc se na něj dají sehnat kultivační kola, tedy uzounké.


A posledním argumentem budiž, že se dá zrychlit na silnici na 40km za h., takže při dopravě klesne spotřeba o 20%.


Odpovědět