Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Vše okolo hospodaření na statku
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Puvodne jsem to chtel vyoravat radlem, ale nejak nebyl cas to poresit, tak jsem pujcil od souseda certa. Slo to pekne, uplny minimum porezanych. Koukas dobre, mivame minimalne pulmetrovej koberec z pejru. Pristi rok uz to budu s frezou projizdet castejc. Strikame maximalne proti mandelinkam. Znam pripadi co pouzivaj roundap,....


Brambory pekny, nehnijou, jen je hodne okousanejch od hryzcu. Psi si pri vybirani uzili :) Kolik toho je jeste nevim, neni prebrano.

Vlasatej říká:


pěkné využití starýho taženýho čerta, taky tu jedhoho mám. A jaké máš letos brambory? hnijou?  Zdá se mi to, nebo ty brambory pěstuješ v pýru? :))





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od drudriger »

pěkná práce. já chystám příští rok pořídit za teru vyorávač také.. tím jak se zvetšují latifundie....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Jak jses s terou spokojenej? Bylo to prvni po cem jsem pokukoval kdyz jsem resil traktor, ale zda se me to takovy tintitko siditko. Pak prisla na radu PFka a kdyz jsem narazil na TJ-6.5, tak jsem sel do ni. Zatim jsem s ni zkusil vsechno az na seceni s konskou sekackou, pro tu si snad co nejdriv pojedu abych ji jeste zkusil na nedopasky a pak me ceka orba.

drudriger říká:


pěkná práce. já chystám příští rok pořídit za teru vyorávač také.. tím jak se zvetšují latifundie....





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od drudriger »

tera je aspon u mne na docela oblibena. mam k ni vozicek, brany a oboustranny pluh. Pres rok s ni taham drevo, a jinak slouzi v komunitne zahrade, pristy rok, ja se zvetsuje plocha kterou obhospodarujeme tak prikoupim asi ten vyoravac brambor, mozna bubnovou sekacku. Libi se mi mnozstvi veci co se k tomu da koupit.


Ja jsme s ni spokojenej a do niceho vetsiho bych nesel, prijde mi to zbytecne. vetsi traktor drahsi nahradni dily, vetsi traktor vetsi vlecka, vetsi kupa dreva, ale i vice starosti s hajnim a povolenkama.


Jinak je pravda ze se clovek s ni nadre, kdyz ora nebo tak, ruce ti jdou upadnout jak se rika, ale oproti rucnemu rylovani je to stale zlata vecicka. spotreba dobra. za skoro dva roky co ji mam tak sem menil starter(za lahev vodky) a gumenne koleno u filtru. jinak vse ok.


Jako cert vi kde skoncim, ale nemyslim si ze jako propagator vesele skromnosti skoncim u nejakeho poradneho RSaka a budu si vozit prdel vsude...zatim mi to staci tera vari..... 


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Tak RS je zrovna takovej skromen traktor, zadnej prepich, sedis snad metr a pul nad zemi a pkud nemas verzi s budkou tak moknes :) Takze z pohledu dnesnich traktoru bys byl porad vesele skromnej...a mokrej :)


Ta moje bestie taky neni zadnej traktor a dily jsem zatim zadny neresil az na silnejsi motor a lanko spojky. Pokud tam clovek v cas leje olej a obcas ho vymeni, tak by to melo slouzit do aleluja. ja uz asi nejsem skromnej, me by malicka vlecka za terou nestacila. Uz tahle je na hranici na svazeni sena. Ale zaes to mam rychle nahazeny do neskromnyho fukaru na pudu :)


S tim oranim, ja se k tomu jeste nedostal, jen jsem udelal zkusebne dve brazdy ale to jsem jeste necet nic o nastavovani pluhu. Kdyz to spravne sestelujes, mela by ti tera jet v brazde sama rovne bez nejakyho tlaceni na klece.

drudriger říká:


tera je aspon u mne na docela oblibena. mam k ni vozicek, brany a oboustranny pluh. Pres rok s ni taham drevo, a jinak slouzi v komunitne zahrade, pristy rok, ja se zvetsuje plocha kterou obhospodarujeme tak prikoupim asi ten vyoravac brambor, mozna bubnovou sekacku. Libi se mi mnozstvi veci co se k tomu da koupit.


Ja jsme s ni spokojenej a do niceho vetsiho bych nesel, prijde mi to zbytecne. vetsi traktor drahsi nahradni dily, vetsi traktor vetsi vlecka, vetsi kupa dreva, ale i vice starosti s hajnim a povolenkama.


Jinak je pravda ze se clovek s ni nadre, kdyz ora nebo tak, ruce ti jdou upadnout jak se rika, ale oproti rucnemu rylovani je to stale zlata vecicka. spotreba dobra. za skoro dva roky co ji mam tak sem menil starter(za lahev vodky) a gumenne koleno u filtru. jinak vse ok.


Jako cert vi kde skoncim, ale nemyslim si ze jako propagator vesele skromnosti skoncim u nejakeho poradneho RSaka a budu si vozit prdel vsude...zatim mi to staci tera vari..... 





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od drudriger »

no na to aby ti to jelo samo, tak to musi byt brazda a cista. ja zatim delam na pozemku ktery byl 30 let vybeh pro kravy a pak 25let lezel ledem, takze koprivi, svizel....ale kim tu pudu dostanes do nejakeho dobreho stavu tak pak to jde i samo. zatim mi to jde tak ze se trochu natrapim, ale je to lepsi, minulej rok sem se fakt nadrel. Olej menim snazim se. ono mne se moc nechce rozeborat to jestli je tera jeste skromna nebo ne, je to uhel pohledu a sou odpurci i priznivci, sak vis jak to tu je.


No RSak zatim asi ne, mam tedka dost sve prace a sem rad ze stiham zahrady jakztakz.


a co s tou bestii delas ty...?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Mas pred pluhem disk na predrez?


Tak ja jsem s tim zatim krome vozeni dreva okolo baraku obracel seno s konskou obraceckou, nahraboval konskym nahrabaovacem a svazel na vlecce co k tomu mam. Pak jsem zkousel sekat listovou sekackou to nedopadlo moc dobre, bylo mokro, krtince se lepili a taky lista ma uz hodne jety zabky. No a ted na pozdim jsem certem vyoraval brambory a ceka me orba. Kdyby se me nepodelaly kolecka na konskym kultivatoru, tak bych si i zkultivatoroval sam.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od drudriger »

disk na predrez mam ale stejne je to proste makacka s tim makat, neni to jako cekat na pecene holuby az napadaji do huby a sedet na lavicce a cist si permastar.to ja chci spise bubnovku nez listovku.certa mam v planu pristy rok. kultivator no to je vissi divci , na ten nemam peniz, ale postupne dokupuji, ono ide zima asi olej vymenim nebude odveci....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Pošli fotku toho konskyho kultivátoru, možná bych pro tebe něco měl.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Dneska vyfotim, mas nejaky stary kolecka nebo kultivator? A nebo ti poslu odkaz oni jsou tyhle stroje vsechny stejny.




QNX říká:


mastnacek: Pošli fotku toho konskyho kultivátoru, možná bych pro tebe něco měl.





Odpovědět