Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Vše okolo hospodaření na statku
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »

no, redukce netuším, jak se řeší a záleží na nářadí, jaký požaduješ. Rozhodně bych šel do pluhu obracáku, klidně za koně a upravíš si to, pak nějakej kultivátorek, smykobrány nebo jednoduchej vyoravač erteplí,obracák a nahrnovač sena....


Je to hra, já bych nekvaltoval a raději vybíral, aby to mělo co nejvíc vercajku.

mastnacek říká:


Asi to problem neni, ale musim vyresit redukci a taky sehnat to naradi :) Vetsinou co jsem koukal tak kazdej prodava komplet frezu s prislusenstvim, malo kdo proda jen cast a zneprodejni nebo si snizi cenu zbytku.


S tou uzaverkou mas asi pravdu :) to vis, emefka ji nemela, traktor klasickej kdyz nepocitam domamont jsem nikdy neridil.  Tu zhavicku mozna budu resit jestli jeste nekdy prijde mraziva zima a vydam se s ni na zimni hratky s motorovkou do lesa.

jarda bon jovi říká:


není problém si na to našroubovat cokoli, i ten rotavátor lze upravit, skákání sulky odstranit nízkotlakýma pneumatikama a odpruženou sedačkou, tažnou sílu znásobit dvoumontáží.... důležité je, aby měla vlečka brzdu, zbytek se dá řešit.


Rozhodně bych si k tomu našrouboval žhavící svíčku, aby to líp startovalo, jináč to je nesmrtelný......ps, s uzávěrkou se neotáčíme, ani nezatáčíme.








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Tady je volba celkem jasna, bud vezmu tuhle TJ6.5 se slaviackym dislem a min prislusenstvim s tim ze si pochanim zbytek a prekopu nebo vezmu PFku benzin ( naftak je rarita ktera se spis nesezene nez sezene ) a budu mit skoro vsechno original. Nehlede na to ze TJ je vyssi do terenu. No  :)

jarda bon jovi říká:


no, redukce netuším, jak se řeší a záleží na nářadí, jaký požaduješ. Rozhodně bych šel do pluhu obracáku, klidně za koně a upravíš si to, pak nějakej kultivátorek, smykobrány nebo jednoduchej vyoravač erteplí,obracák a nahrnovač sena....


Je to hra, já bych nekvaltoval a raději vybíral, aby to mělo co nejvíc vercajku.

mastnacek říká:


Asi to problem neni, ale musim vyresit redukci a taky sehnat to naradi :) Vetsinou co jsem koukal tak kazdej prodava komplet frezu s prislusenstvim, malo kdo proda jen cast a zneprodejni nebo si snizi cenu zbytku.


S tou uzaverkou mas asi pravdu :) to vis, emefka ji nemela, traktor klasickej kdyz nepocitam domamont jsem nikdy neridil.  Tu zhavicku mozna budu resit jestli jeste nekdy prijde mraziva zima a vydam se s ni na zimni hratky s motorovkou do lesa.

jarda bon jovi říká:


není problém si na to našroubovat cokoli, i ten rotavátor lze upravit, skákání sulky odstranit nízkotlakýma pneumatikama a odpruženou sedačkou, tažnou sílu znásobit dvoumontáží.... důležité je, aby měla vlečka brzdu, zbytek se dá řešit.


Rozhodně bych si k tomu našrouboval žhavící svíčku, aby to líp startovalo, jináč to je nesmrtelný......ps, s uzávěrkou se neotáčíme, ani nezatáčíme.











Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

TJ 6,5 + vlecka + pluh, plus listova sekacka + sulka jsou doma :)


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

tak ať slouží :-) ,hoď fotku jak to vyzerá

mastnacek říká:


TJ 6,5 + vlecka + pluh, plus listova sekacka + sulka jsou doma :)





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Natofil jsem videjo z prvni projizdky po ohrade :) za chvili bude online :)

FSP říká:


tak ať slouží :-) ,hoď fotku jak to vyzerá

mastnacek říká:


TJ 6,5 + vlecka + pluh, plus listova sekacka + sulka jsou doma :)









jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »


super, paráda. gratuluju a přeju statisíce kilometrů v sedle....Hlevně vzduchovej firtl, aby byl čistej a motor pěkně dejchal čestý. u nás byl kdysi klub těchhle potfor, myslím se jmenoval choperklan z malé hané....
mastnacek říká:




Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

Dikez :) vzduchac to ma olejovej. Po vejplate vymenim naplne a co se da. Uz jsem uspesne najel do lavicky pred barakem. Jedu jedu ze to rejd da a on ne, tak chci zastavit a ono nic, spojkova packa je hodne jeta a lanko taky, tak nez to zabralo tak jsem se o ni oprel :) takze novy lanka, packy, bowdeny. Ale mam z ni radost. Taky jsem uz pretrh remen na startovani, ale byl nacnutej predchozim majitelem. Dneska uz to asi nestihnu, ale v tejdnu vyjedu s branama na louku.

jarda bon jovi říká:



super, paráda. gratuluju a přeju statisíce kilometrů v sedle....Hlevně vzduchovej firtl, aby byl čistej a motor pěkně dejchal čestý. u nás byl kdysi klub těchhle potfor, myslím se jmenoval choperklan z malé hané....
mastnacek říká:







Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

... tak už ho mám doma,lepší foto bude později


zítra valím chystat na bramborypod slámou už mám tři placy ale něco půjde klasicky do země....



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

FSP: fotka hrozná, ale traktůrek pěknej. Tak ať dělá radost, určitě to bude zdatnej pomocník.


Odpovědět