Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Vše okolo hospodaření na statku
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

FSP: ta radlička tam drží jen pomocí těch dvou třmenů z drátu?


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

víš co je drát ?

QNX říká:


FSP: ta radlička tam drží jen pomocí těch dvou třmenů z drátu?





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

FSP: Dlouhý kovový útvar válcovitého (většinou, ale není to nutné) tvaru velmi malého průměru? V tomto konkrétním případě jde o dva krátké kousky vzniklé oddělením z dlouhého kovového útvaru válcovitého tvaru s velmi malým průměrem (dva kousky drátu).


Právě něco takového je vyfocené na té fotce, jenom z ní nepoznám, jestli tu radličku nedrží ještě něco jiného.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

víš co je kulatina ?

QNX říká:


FSP: Dlouhý kovový útvar válcovitého (většinou, ale není to nutné) tvaru velmi malého průměru? V tomto konkrétním případě jde o dva krátké kousky vzniklé oddělením z dlouhého kovového útvaru válcovitého tvaru s velmi malým průměrem (dva kousky drátu).


Právě něco takového je vyfocené na té fotce, jenom z ní nepoznám, jestli tu radličku nedrží ještě něco jiného.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od jarda bon jovi »

drát neb kulatina...bude to jistě průměr 6 až 8mm. jsou 2ks, takže při pevnosti 50 až 80 kilogramů na milimetr čtvereční průřezu se každopádně jedná o pevnost, která jest přiloženým traktorem nepřekonatelná, pokud se jedná o pevnost v tahu ve vstahu k tažné síle..... Navíc si myslím, že je tímto nahrazeno jakékoli jištění, které by mohlo způsobit větší újmu na konstrukci pluhu při potkání většího kamene či skály, když opilý strojník umdlí a oko pozbyde jiskry....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »


JBJ: Teoreticky máš pravdu ........ ale měl jsem takhle uchycenou radličku na pluhu za koně a stálo to za starou bačkoru. Mám dojem, že to tenkrát byla dokonce kulatina 10mm (i když už jsem viděl i drát, který měl větší průměr :-)


FSP:  a ty se nečerti, máš pěknou hračku a na těch milion mth je to i zachovalej kousek :-) Pokud ten svůj drát budeš pořádně krmit, tak třeba to dotáhne až na tenkou kulatinu :-)






Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

i když věřím v sílu třmenů :-)


,nakonec jsem se rozhodl a s prodejcem dohodl n změně za tento pluh,příjde že se dá lépe nastavovat



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od mastnacek »

A vis ze tohel vsechno vzladne ploskorez lepe, snadneji a ekologicky...? :)

FSP říká:


i když věřím v sílu třmenů :-)


,nakonec jsem se rozhodl a s prodejcem dohodl n změně za tento pluh,příjde že se dá lépe nastavovat






Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od FSP »

mám všechny 3 ploskořezy a dělám s nima o 106 ale na to co potřebuji dělat s tímto by mi s nima asi ruky upadly :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Traktor ( permakulturní ultras prosím ani nečtěte ) :))

Příspěvek od QNX »

FSP: tohle už je lepší (snad). Já jsem si kdysi k malotraktoru taky pořídil pluh, ale už léta jsem ho nepoužil (koupil jsem ploskořez :-)


Odpovědět