D

Vše okolo hospodaření na statku
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

D

Příspěvek od Brrtrr »

C
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 08 úno 2020 13:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od QNX »

Co takhle si nejdřív přečíst dotační podmínky?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od jarda bon jovi »

Máte štěstí, že jdu zrovna kolem. Dotace na starej zanedbanej sad je nedosažitelná, anžto se sad v referenčním období, a je jedno, kdy bylo, se  nacházel v nekulturním stavu. Sám tak mám sad a louky. Je to smůla a debilní nařízení duševně zmrzačených úředníků.
Dotační podmínky nečti, stejně se každej rok mění. a věř mi, že bys z těch ušmudlanejch 5 litrů ty nadržený kontrolory  s europříručkama podřezal jak kozlata tupým nožem.SVOBODU!!!! Věř mi, jsou rozhodnutí, který se berou těžko zpět a tohle je jedno z nich.Andrey92 říká:
No mě přijde jednodušší se zeptat tady někoho kdo o tom něco ví a chtěl by mi to třeba jednou větou vysvětlit. Naproti tomu tvoje rada je vskutku neocenitelná :DQNX říká:
Co takhle si nejdřív přečíst dotační podmínky?

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od QNX »

Andrey92: Nojo, tak třeba ti tady někdo i vyplní žádost a bude se ti o ten sad starat, abys to neměl moc složité. Hodně štěstí.
JBJ: Taky bych se na to vykašlal. Než bych nastudoval podmínky a vyplnil ten formulář, tak to si raděj těch pár tisíc vydělám a utratím sám. Navíc je z podřezávání kontrolorů strašnej svinčík a kdo to má pořád uklízet.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od QNX »

Andrej92: pokud si do té smlouvy dáš podmínku, že podřezávání kontrolorů i s následným úklidem bude dělat majitel a ne ty ..........tak by se o tom uvažovat dalo. Majitel je asi blázen, protože když tě tam nechá hospodařit a zodpovědnost ponese on, tak se mu to asi vymstí. Na a blázen jsi i ty, když od nás chceš radu k podepsání smlouvy, kterou nikdo z nás nečetl.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nájem jo, určitě na 10 let a dotace si majitel může zjednat jaký chce. hlavně tam nesmíš figurovat ty, aby zodpovědný byl on před těma úchylama.Pokud do toho majitel půjde, Musí to být naprostý šílenec a duševní aviatik. Tresty za odchylku od europředpisů, které nikdo nezná jsou tak otřesné, že  by se heidrich styděl. asi majitel nečetl perly, jako metodický pokyn pro umítnění ptačích budek v sadech.........

QNX říká:


Andrej Solomin: pokud si do té smlouvy dáš podmínku, že podřezávání kontrolorů i s následným úklidem bude dělat majitel a ne ty ..........tak by se o tom uvažovat dalo. Majitel je asi blázen, protože když tě tam nechá hospodařit a zodpovědnost ponese on, tak se mu to asi vymstí. Na a blázen jsi i ty, když od nás chceš radu k podepsání smlouvy, kterou nikdo z nás nečetl.






Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od Marek Parek »

Andrey92 Kvuli 5 tisicum cas zmareny papirovaním radej vyuzit jinak. A PK projekty by mely byt funkcni i bez dotaci ne? Známá pobíra dotace na vypásání 7ha lučních porostů .. cca 60tis/rok.
jarda bon jovi:  duševní aviatik, pobavils :)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od jarda bon jovi »

Záleží, co od toho čekáš...já dával dokupy starej zarostlej sad a dalo to 600 hodin práce a 35 mth traktora. další tři roky budu prořezávat a dosazovat. já platím městu 600kč za rok, za 1,5 hektaru.Jak to dáš dokupy, budou tam lozit zloději, jako mě.
Budou tě chtít zbít i zabít, když je vyrušíš u krádeží, jako mě.
Když budeš pitomej, jako já a dáš se k ekologickým zemědělcům, tak ti ty úřednický zrůdy budou kontrolovat i sad, Na který nebereš ani korunu, A budou tě buzerovat, A tobě se z toho bude chtít zvracet, Jako mě.
Pěstuj konopí, žvýkej jeho semínka, Tímhle se nezabývej. Nebudou ti šedivět vlasy, jako mě.......
Nebo zabývej....Andrey92 říká:
No majitel je agro pojištovák a pronajímá pozemky i jiným zemědělcům a říkal, že se vyzná... říkal, že v podstatě za každou plochu se na hektar dostává automaticky 5 tis. ročně..tak to mě překvapuje.
Nevím právě jestli se mi nevyplatí mu těch pět tisíc ročně přihodit, ale bude to pro mě docela zátěž.
Není cena 7tis./rok/1,5ha přehnaná? Nadruhou stranu je to blízko města ale zas je to strašně zarostlé šípkem a svídou a po merunkách zbyly jen uschlé kostry, oplocené to není, voda taky ne.. jarda bon jovi říká:
Nájem jo, určitě na 10 let a dotace si majitel může zjednat jaký chce. hlavně tam nesmíš figurovat ty, aby zodpovědný byl on před těma úchylama.Pokud do toho majitel půjde, Musí to být naprostý šílenec a duševní aviatik. Tresty za odchylku od europředpisů, které nikdo nezná jsou tak otřesné, že  by se heidrich styděl. asi majitel nečetl perly, jako metodický pokyn pro umítnění ptačích budek v sadech.........QNX říká:
Andrej Solomin: pokud si do té smlouvy dáš podmínku, že podřezávání kontrolorů i s následným úklidem bude dělat majitel a ne ty ..........tak by se o tom uvažovat dalo. Majitel je asi blázen, protože když tě tam nechá hospodařit a zodpovědnost ponese on, tak se mu to asi vymstí. Na a blázen jsi i ty, když od nás chceš radu k podepsání smlouvy, kterou nikdo z nás nečetl.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od jarda bon jovi »

jééé, dělej česnek, já ho od tebe budu kupovat. mě se nějak nedaří. jedinej pitomej česnek mi nejde.nenech se odradit. pokud cítíš, že  to je tvoje cesta, tak koukej makat. když to dáš do cajku, je to paráda.....Andrey92 říká:
jbj: těch šest stovek je přesně tolik co si představuji. Já se k ekologickým zemědělcům nechystám a o dotace žádat nebudu a ani nejsem registrovaný zemědělec což jsem se nedávno dozvěděl :)
Můžu mít jenom o 5 tis. ročně menší nájem, když budu souhlasit, že majitel toho sadu si o to zažádá a taky tu připadnou dotaci získá. Já se spíše bojím, že za nějaké nedodržení na mě padne nějaká brutální pokuta nebo něco, protože přece jenom pozemek budu mít v pronájmu na sebe. 
Jinak tam plánuji dát všechny druhy zeleniny a ovocných stromku i keřů a navíc věřím, že bych si mohl něco vydělat na česneku..k těm zlodějům.. já teda nevím co s tím, určitě je to problém, ale že bych kvůli tomu od svého záměru odstoupil nehrozí.

Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Dotace 5 tis. na hektar a rok

Příspěvek od Urban Grower »

10 let? Není to málo? Nevím teda jak máš právně ošetřené další prodloužení čí vypovězení smlouvy ale chtělo by to promyslet. Aspoň něco jako předkupní právo, když už budeš investovat svoje finance a čas. Neškodilo by se poradit s právníkem nebo smlouvu okopírovat a poslat sem. Nevím teda co chceš sadařit ale v průměru je životnost sadu 30 let aby ti pan pojišťovák po 10 letech nedal sbohem. Jinak zahrada bez vody bude problém, samozřejmě že se to dá řešit ale není nad to mít svůj kohoutek nebo studnu.


PS: Nic proti pojišťovákům ale já je nemám rád :-).


Odpovědět