Dotace na pozemky

Vše okolo hospodaření na statku
KláraX03
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2012 10:18

Dotace na pozemky

Příspěvek od KláraX03 »

Ahoj, zajímalo by mě, jaké jsou možnosti na dotace k pozemkům (sady, TTP...). Netušíte někdo? Vím jen o plošné dotaci na hektar. Díky za info.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, jsou dotace na plochu, ovšem záleží jak a čeho.na zeleninu, na ornou půdu, na sady , na ekologickou produkci, na založení sadu, na mladého začínajícího zemědělce, na zpracování produkce z fondu rozvoje venkova, z fondu pgrlf dotace úroků úvěru........ na ošetřování tranatých pozemků.....


Veškeré informace získáš na příslušné zemědělské agentuře zřízené ministerstem zemědělství......Pokud tě zajímá něco konkrétního, ptej se, ale ta problematika je velice obsáhlá.


KláraX03
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2012 10:18

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od KláraX03 »

Právě na tu agenturu plánuju zajít. Na netu jsem se na možnosti dotací taky dívala, ale zatím se v tom neorientuju a zdá se mi to chaotické... Moje situace je asi taková jako u každého, kdo chce založit rodový statek na několika hektarech a začíná od nuly (vlastně ne, je tam tráva :-) ). Začínám na TTP, chtěla bych to ale změnit na sad, přeci jen jen to RS bližší.


Co jsem zatím zjistila: když je to zatím TTP bez výsadby, lze řešit dotaci na plošné sekání. Zdá se mi, že problém většiny dotací je, že chtějí nějaký výnos a prodej, což je pochopitelné (např. mladý zemědělec). Zatím to neplánuji dělat komerčně, uvidím časem (ono to taky bude trvat, než něco vyroste), na druhou stranu, odbyt bych měla zajištěný. Takže i to je možnost. 


Z Tvého výčtu mne zaujala dotace na založení sadu a ta dotace úroků úvěru - budu splácet půjčku. Tak se na to podívám blíž.


KláraX03
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2012 10:18

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od KláraX03 »

Díky za info, podívam se na tu Nadaci partnerství.


KláraX03
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2012 10:18

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od KláraX03 »


Základní podmínkou pro poskytnutí podpory je minimální výměra, která činí v součtu všech půdních bloků/dílů půdních bloků v Jednotné žádosti nejméně 1 ha zemědělské půdy - cituji z příručky pro žadatele o jednotnou platbu za plochu. Není tím míněno ekol. zem., takže těch 5 ha ani není třeba, což mnozí uvítají.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od jarda bon jovi »

Hlavně vem v potaz, že se zavážeš na 5 let hospoodařit smluveným způsobem a pokud budeš chtít změnit charachter obdělávání půdy, špatně to dopadne. Trávu tě nenechají zorat, i kdybys chtěla jen ždibíček na zehrádku.  Jsou to úřední ekvilibristické orgie , i když to jednomu může pomoc do začátku.


Dotace na ekologii bereš hned, i když jsi v přechodném období.


VeronikaX02
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2012 08:10

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od VeronikaX02 »

Dotace na ekologii v přechodném období prý byly pozastavené,nejsou na to prý peníze.


Jinak to fakt může být problém, když se nesplní jejich podmínky po celých 5 let, dotace se vrací.


KláraX03
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2012 10:18

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od KláraX03 »

Díky za připomínky, máte pravdu, je třeba to pořádně rozmyslet, neznalý člověk může podlehnout naivnímu přesvědčení, že mu do začátku finančně pomůžou se trochu postavit na vlastní nohy, ale co z toho pak dál vyplývá, to už nedomyslí... Vlatně mě to naprosté svázání a pevně stanovená pravidla děsí (vždyť důvod proč lidé zakládají RS je znovunabytí jistého druhu svobody). Možná, že výsledkem často je, že se na ty dotace člověk vykašle a bude hospodařit postupně, ale PODLE SVÉHO.


Lucie Kocourková
Příspěvky: 9
Registrován: 02 kvě 2013 20:42

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od Lucie Kocourková »

Dobrý den,



vlastním ornou půdu a někdo ji obdělává a já nemohu zjistit kdo.Byla jsem se zeptat na národním výboru ale nikdo nic neví.I jsem byla v blízkém jzd a tam také nikdo nic neví.Nevíte jak se k tomu propracovat?Ani nevím zda jsou poplatky zaplacené,nebo jestli někdo nato nečerpá dotace.


Děkuji za odpověď


L.K



Lucie Kocourková
Příspěvky: 9
Registrován: 02 kvě 2013 20:42

Re: Dotace na pozemky

Příspěvek od Lucie Kocourková »

A zjístím to i přes internet a nebo musí někam zajít?


Odpovědět