Mlýn na obilí

Vše okolo hospodaření na statku
Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Mlýn na obilí

Příspěvek od ATropa »

Zdravím vespolek,



hledám možnosti řešení na mletí obilí na mouku, zdroj pohonu vítr -mlýn. Nejde mi o turistickou atrakci, ale o funkcnost, nehodlám konkurovat ani Pernerovi a pod. Množství  pro sebe a přátelé,tzn.pár desítek tun ročně.


Nemá někdo v rukávu tip na finančně dostupné řešení?



Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od ATropa »

Hmm, no answer. Tak to by mě zajímalo, jak získávají příznivci permakultury mouku? Já myslet, že idee fixe permakultury je svoboda, soběstačnost, nezávislost, návrat ke kořenům a kdesi cosi, proto jsem sem umístila tento dotaz s nadějí, že se něco dozvím, jak na to... Předpokladám, že zdejší členové nenakupujou mouku někde v marketu.


Pokud nic, přivítám i kontakt na nějakou mlýnici ve Stř. Čechách, kde budou ochotni semlít menší monožství na zakázku z dodané pšenky... Já o ničem nevím.


dík


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od QNX »

ATropa: meleme v malém domácím mlýku, vždy malé množství pro okamžité použití. Má sice připravené malé mlýnské kamneny (asi 50cm v průměru) pro stavbu vlastního minimlýna, ale zatím nemáme akutní potřebu ten mlýn postavit, tak ty kameny jsou pouze skladová zásoba pro budoucí projekt. Prostě si postav nějaký mlýn sám a žádnou velkou vědu v tom nehledej. O mlýnech je spousta literatura a materiálů, tak určitě potřebné informace najdeš. To samé platí pro větrné motory ......... informací máme díky předkům spousty.


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od ATropa »

Já potřebuju všechno velký, když už, tak už. Z mého průzkumu, mlýny na zakázku s know how od předků jsou drahý. Milión za to dávat nehodlám, takovej smysl pro humor zase nemám.


Ale i tak díky.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od QNX »

ATropa: vždyť jsem psal, ať si ho uděláš sám. Jinak ta cena bude opravdu hodně velká. Na domácí mletí  nepotřebujš žádnou složitou technologii ani v tom tvém množství pár desítek tun (ale to už je tak pro celou vesnici). Když to bude dělat jenom 1kg/min (a to je malinkej mlýnek), tak se na to požadovaný množství dostaneš taky. Když si to všechno navrhneš a uděláš sám, tak to nebude za milion, ale za pár desítek tisíc.


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od ATropa »

Třeba pro celou vesnici. Naturální obchod vzkvétá. Sice žádnej zkušenej předek poblíž, ale mě to nadchlo. Začnu shánět kámen, na to stačím.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od QNX »

ATropa: i ty mlecí kameny lze udělat doma v prvotřídní kvalitě a dokonce i levně.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od Hlad »

kameně se omýlaj do mouky


 


,na vychodní frontě  WWII identifikovali rusy od němců tak že od tohohle mletí měli "rusi" obroušený zuby,němci měli amalgánové plomby


Lubomir Cížek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012 19:00

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od Lubomir Cížek »

Zdravím. Měl bych pro Vás řešení. email  cizacech@seznam.cz 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mlýn na obilí

Příspěvek od QNX »

Hlad: Od té doby uběhlo už spoustu času a tak jsou dostupné mnohem lepší materiály na výrobu mlecích kamenů. To samé platí i o možnostech konstrukce domácího mlýnu .......... není tedy důvod, proč by si někdo musel obrousit zuby. Psal jsem o mlecích kamenech prvotřídní kvality a ne o nějaké atrapě vysochané z šutru co si najdeš na zahradě.


Odpovědět