brambory pěstované ve slámě

Vše o zahradě
Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

Prosím Vás, zdejší bardy :) probíralo se tady už pěstování brambor ve slámě? a když ano, sííím poraďte cestu a když nikoliv, máte rady pro začátečnici?


děkuji všem velice a přeji krásný den


karin



Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

DEKUJI mnohokráte, zatím se orientuji velmi pomalu, ale snad to dám :)))

Bebe říká:




Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

Zdravím všechny pěstitele,,,


právě jsem dostala lísku krásně naklíčených brambor a jedu je pohodit do slámy, sena :)) dám je tedy na krabici, na otvory k zemi,,, ALE,,, mohu brambor rozřezat? když je tam výhonků povícero?


děkuji moc a krásný den přeji


kk


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Bebe »

Niekto veľké brambory krája, ale normálne sadbové majú optimálnu veľkosť 3-4,5cm, nie je dôležitý počet klíčkov, ale aj veľkosť brambory, pretože v počiatočnom štádiu rastlina čerpá z tejto zásoby. Ak bramboru rozkrojíš, treba ranu nechať zaschnúť. Ak nemáš na jeseň pohnojenú pôdu, určite urob malú jamku, daj tam bramboru klíčkami nahor a zasyp kompostom.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, krájelo se kdysi z bídy a muselo se nechat rány zaschnout. Dnes se to vůbec nedoporučuje skrze houbové choroby, jimiž se hlíza kontaminuje. Velké hlízy se konzumují a ty menší se sázejí. Certifikovanou sadbu jsem koupil a smál jsem se malým oříškům velikosti , jak píše bebe. tyto hlízy jsou prý nejzdravější a přepravně nejekonomičtější.


 


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Hlad »

klidně je rozkrojte,viděl jsem sázet a brambory narůst i jen z klíčků


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od jarda bon jovi »

A ty je krájíš, že radíš?

Hlad říká:


klidně je rozkrojte,viděl jsem sázet a brambory narůst i jen z klíčků





Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Magda »

Zítra budu také sázet do slámy...poprvé jsem to vyzkoušela loni a celkem s úspěchem...jediné minus bylo to, že jsem se o úrodu musela podělit s kamarády hryzci(nevím, jak se jich zbavit...i s červenou řepou mi pomohli se sklizní)...


JInak opravdu téměř bez práce...kromě navezení vrstvy kompostu, do které brambory posadím...a pak slámy...


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

děkuji převelice,,, já jsem to tedy udělala tak, že jsem zakrojila asi dva a nějak se mi to nepozdávalo a stejně byly hezké, malučké :)) a tož jsem se pěkně v řadách pokládla na trávu, která už krásně raší... Země je to ještě plná všeho, nebot tam dlouho nikdo nic nesadil :) a pak jsem zakryla slámou a budu zalévat a čekat a jistě zkusím navršovat, jak to dělají v Andách, nebot prý jsou brambory z rodiny rajčat :)) jen Ti hryzci - snad se ted odstěhovali :) sejmuli mi dva rakytníčky a jeden muchovníček :((( a kdovíco ještě,,, MOC děkuji ještě jednou,,, jste tady super!


Odpovědět