brambory pěstované ve slámě

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od mastnacek »

Tenhle tyden budu sazet pokusne nekolik rannych brambor do 200l sudu od vodniho skla. Vidim to naslednove, sudu uriznu vrsek ( otoceny se da pouit jako viko ). cca 5 cm ode dna vypalim po obvodu 1cm diry pro odtok vody. Na dno pak prijde nejspis sterk tak 10cm, pak hlina z krticincu smichana s piskem. Do toho zamicham popel z prorezu lisek. Vrstva asi 20cm, do toho prijdou brambory a na vrch stary seno.


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Stepan L. »

Sadil jsem letos 100 kg brambor na 2 ary, rucne. Sadil jsem do pudy a az budou vyrazet ze zeme tak je jeste prihrnu a zamulcuju vrstvou cerstve posekane travy.


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

no tak to musela být hezká dřina :) a jak hluboko do hlíny? já jsem to tedy vrzla zkusmo na trávu a dokonce bez kartonu,,, uvidíme, zda jsem nepřipravila hostinu hrabošum a slimákum a tak :)

Stepan L. říká:


Sadil jsem letos 100 kg brambor na 2 ary, rucne. Sadil jsem do pudy a az budou vyrazet ze zeme tak je jeste prihrnu a zamulcuju vrstvou cerstve posekane travy.





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Bebe »

Když jsi půdu předem nezryla, mohla si tam vrznout taky ten karton. Nevím, jak velký máš pozemek, ale těm hryzcům a hrabošům by možná bylo dobré nachystat někde stranou nějakou pochoutku, které dají přednost před tvými pochoutkami. Třeba topinambur, nebo něco podobného, co nevyžaduje peníze a námahu. Bojovat s nimi asi nemá cenu.

Kasha říká:


já jsem to tedy vrzla zkusmo na trávu a dokonce bez kartonu,,, uvidíme, zda jsem nepřipravila hostinu hrabošum a slimákum a tak :)





Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

:) někde jsem něco odeslala :)) moc se tady ještě nevyznám,,, jsem psala, že kartony jsem nedala, nebto jsem se někde dočetla, že to nebylo uplně nej, že  se bramburky nedostaly k zemičce :),,, a topinamburky jsem na podzim vysadila a nidke nic, tak jsou asi sežrané :))


děkuji, budu sledovat a vylepšovat podle okolností :)


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Bebe »

nedostali by se jenom kdyby jsi tam neudělala ty díry, jinak ten karton je dobrý hlavně, když nemáš zrytej pozemek a něbo je tam hodně plevelu. Dekovat tady nemusíš, jenom sleduj a vylepšuj :-)


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »


:))) no zrytej je, ale ne ode mně :)))))) bylo tam tedy hodně chodbiček :) možná nějaká základna? :))) tak já dám vědět, jak to dopadne :) nějak se začínat musí, žejo :)


 krásný večer, karin


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od FSP »

... včera jsem také zrobil záhon....na posečenou plochu karton,pod každým brambůrkem jsem v kartonu prořízl " X " a karton trochu rozevřel,osadil brambory,dal první vrstvu posečené trávy,na každý brambor jsem dal hromádku uleželého koňského hnoje a vše dokryl trávou,pak jsem dal vrstvu slámy a nakonec opět posečenou trávu...........


Je to takto můj první experiment tak jsem sám zvědav jak dopadne ... :-)


FSP


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Bebe »

Nějak to dopadnout musí, to je fakt ale neboj bude to dobrý a možná i výborný, jen co si vycvičíš ty malé pomocníčky, nebo s některými alespoň vyjednáš příměří.

Kasha říká:



:))) no zrytej je, ale ne ode mně :)))))) bylo tam tedy hodně chodbiček :) možná nějaká základna? :))) tak já dám vědět, jak to dopadne :) nějak se začínat musí, žejo :)


 krásný večer, karin





Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: brambory pěstované ve slámě

Příspěvek od Kasha »

:))) Jdu připravovat řeč, která na ně zabere :), možná přiberu mrkev :))


díky za podporu :)


krásný den a víkend!!

Bebe říká:


Nějak to dopadnout musí, to je fakt ale neboj bude to dobrý a možná i výborný, jen co si vycvičíš ty malé pomocníčky, nebo s některými alespoň vyjednáš příměří.





Odpovědět