Mravenečci na zahradě

Vše o zahradě
Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

Dobrý a krásný den všem milým permakulturníkům :)


Nějakou dobu se snažím tvořit jedlou zahradu, zatím se mají dobře zvířátka z okolí, ale už se pracuje na plotě :)


Jsem technik a lituji, že nejsem zemědělec, ale na druhou stranu, bych možná jela v zajetých kolejích...


Na zahrádce kam kopnu, tak přeseknu žížalku :(( a když kopnu vedle, je tam mraveniště - PROSIM můžete mi prodat, co s těmi mravenečky?


Děkuji MOC MOC MOC


Karin


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

Není důvod ke smutku, když přeseknete každou vejpůl, budete jich mít pak na zahrádce jednou tolik. Nebo, ryjte rycími vidlemi, žížaly se budou množit sami a mravenečci se dobrovolně odstěhují. Přeseknuté žížaly dejte mravencům jako kompenzaci za přesídlení. Vám taky hezký den :-)


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

No, ale toto se mi moc líbí, děkuji a JUPI :)


kk

Bebe říká:


Není důvod ke smutku, když přeseknete každou vejpůl, budete jich mít pak na zahrádce jednou tolik. Nebo, ryjte rycími vidlemi, žížaly se budou množit sami a mravenečci se dobrovolně odstěhují. Přeseknuté žížaly dejte mravencům jako kompenzaci za přesídlení. Vám taky hezký den :-)





PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od PilotPM »

Mám obavy, že těch žížal bude stejně. Není to tak, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.

Bebe říká:


Není důvod ke smutku, když přeseknete každou vejpůl, budete jich mít pak na zahrádce jednou tolik. Nebo, ryjte rycími vidlemi, žížaly se budou množit sami a mravenečci se dobrovolně odstěhují. Přeseknuté žížaly dejte mravencům jako kompenzaci za přesídlení. Vám taky hezký den :-)





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

Tvé obavy jsou zbytečné, protože i když máš pravdu, tak to nevylučuje, co jsem napsal, krom toho nikde netvrdím, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.

PilotPM říká:


Mám obavy, že těch žížal bude stejně. Není to tak, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.





Petr Šobáň
Příspěvky: 42
Registrován: 23 kvě 2012 08:58

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Petr Šobáň »

No ti mravenci su pekné potvory-pasů mšice,keré ně už nekolik roků poměrně solidně likvidujů nové výhonky stromů a oslabujů celý strom...Letos sem natřel kmeně věčích trnek lepem ,tak důfám,že sa ně šeci nenastěhujů na mladé stromky...Dosi ně radíl postříkat to výluhem z kopřiv-řádně uležaným.Prý sů stromy potom dokonale čisté...Kámoš rozházál okolo třešně vratič-na mravence zabralo...Na mšice ve skleníku dokonale funguje konopí...



Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

Děkuji za další informace,, odleželá kopřiva ve vodě zakrytá se jmenuje jícha a prý strašně smrdí :)))



Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Richard Ruibar »

Na mšice se používá 24h výluh z kopřiv smrdí jinak (méně) než jícha, která se luhuje 6 týdnů. Tu kdybyste nastříkal na listy, tak je spálíte. Při aplikaci jíchy na list jako hnojivo se ředí tuším 1:50. Já jsem ten 24h výluh používal ve skleníku. Na zahradě s mšicemi problém nemám. Fungovalo to, i když ne 100%ně, ale i to je dobře, protože když těch mšic aspoň pár přežije, tak přilákají predátory. Jinak na mšice je také dobrý osvědčený prostředek - ostříkat je vodou. Většina jich popadá na zem a tam zdechnou. Také to není 100%-ní, ale je to dost účinné a pokud se chcete obejít bez chemie, tak takhle to jde. Aspoň já mám takovou zkušenost - nevím jestli jsou i nějaké odolnější druhy mšic, které by to přežily.


Žížaly jsou dobře, že je tam máte, toho si važte.


Co se mravenců týče, těch jsme mívali na zahradě také plno. Měli jsme spoustu mravenišť. Když jsem nějaké rozsekl kosou nebo rozjel travním traktorem, tak se za pár dnů obnovilo. Když jsem pořídil indické běžce, tak mraveniště zmizely. Neviděl jsem nikdy běžce, že by nějak šťáral do mraveniště nebo tak něco. Možná žerou něco čím se ti mravenci živili, nevím mraveniště prostě v prvním roce zmizely.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od PilotPM »

když přeseknete každou vejpůl, budete jich mít pak na zahrádce jednou tolik


- jednou tolik tolik u nás znamená dvojnásobek, ne že jich bude stejně.

Bebe říká:


Tvé obavy jsou zbytečné, protože i když máš pravdu, tak to nevylučuje, co jsem napsal, krom toho nikde netvrdím, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.

PilotPM říká:


Mám obavy, že těch žížal bude stejně. Není to tak, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jednou tolik je dvojnásobek a dvakrát tolik trojnásobek???Nebo čtyřnásobek. Vždycky jsem měl s matikou potíže, ale v tomhle bych chtěl mít jasno.


A když přeseknete žížalu na 5 kusů, tak jich bude kolikrát víc?


Musíme brát v potaz ten původní kus, ovšem.
 
PilotPM říká:


když přeseknete každou vejpůl, budete jich mít pak na zahrádce jednou tolik


- jednou tolik tolik u nás znamená dvojnásobek, ne že jich bude stejně.

Bebe říká:


Tvé obavy jsou zbytečné, protože i když máš pravdu, tak to nevylučuje, co jsem napsal, krom toho nikde netvrdím, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.

PilotPM říká:


Mám obavy, že těch žížal bude stejně. Není to tak, že přepůlením žížaly dostaneme dvě.











Odpovědět