kombinace rostlin na záhoně

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
Ota Klimas
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2013 07:00

kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od Ota Klimas »

Dobré ráno všem,


někde na webu jsem se dočetl o možnosti kombinování rostlin na záhonech takovým způsobem, že si tyto plodiny navzájem prospívají. Ví o tom někdo něco bližšího? Jediné dvě rady,co jsem zatím našel byl záhon cibule+mrkev a rámování záhonů levandulí, obojí by mělo být proti škůdcům...


Mohl by někdo zkušenější poradit další kombinace? Případně vyvrátit ty 2 zmíněné:)?




Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od Patrik Stach »

Pod rybízy vysazuji afrikány. Velmi to pomáhá proti mšicím. Možná by si afrikány rozuměly i se švestkou. Tolik vlastní chabá zkušenost. Někde jsem četl, že se švestkou si dobře rozumí křen. Plánuji to zkusit.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od QNX »

Martin Horňák: že by to fungovalo podle měsíce jsem si nikdy nevšimnul ....... ale často sázím podle plotu, podle hranice pozemku, podle cesty, podle lesa, podle oka, podle nálady, podle počasí, podle ženy, podle osazovacích plánů ................. a funguje to excelentně  :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já sázím podle špagátu, páč měsíc většinou nevidím, a když ho vidím, nic mi to nepoví....Je to taková svítící knedla, co je občas z některé strany ukouslá.


Já v drtivé většině sázím podle počasí, páč za deště člověk zmokne a hlína se lepí, když mrzne, tak je zem tvrdá jak štolverk a nebo do sněhu se taky blbě sází. to počasí je pro mne nejdůležitější.


Taky občas sázím podle úředníků a taky podle ukzuzu, ale zítra budu sázet vejce podle magdaleny dobromily retigové....


Jo, a na mšice se mi osvědčila hromada haluzí a pařezů. ony se tam nastěhovaly berušky a ty..... viděl jsem jich na jaře kvanta.taky pytlíky s hoblinama pro škvory, nebo květináče s hoblinama. na mravence slepice....mravenci si mšice pěstují.... bojujte...



Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od Hlad »

kdo nevnímá lunární kalendář je minimálně z půlky v bezvědomí,nebo svítící knedla....


chlapi proberte se!! zapojte cit ...,


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od Aleš Smékal »

Podle kterého měsíce se řídí marťané když mají dva? To že měsíc způsobuje příliv a odliv neznamená že vytahuje ze země rostlinky. :) Znám desítky lidí které nikdy měsíc nezajímal a klidně si pěstovali co chtěli a bez problémů. Jak píše J.B.J., je X jiných vlivů, kromě počasí bych snad ještě započítal i závistivé sousedy. :)


Asi jsem si teď do některých pěkně rýpl, omlouvám se ... a slibuji že již nebudu nijak odpovídat ani argumentovat, leda by to přímo souviselo s názvem této diskuze.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od QNX »

Aleš Smékal: Vliv Phobosu a Deimosu na pěstování rostlin jistě není radno podceňovati. Obzvlášť na Deimos nutno dáti velký pozor. Pokud je Deimos na vzestupu tak jeho šišatá energie může způsobavat například nadměrnou šišatost dýní! 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: kombinace rostlin na záhoně

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jo, nebeská mechanika je tuze složitá věc. Jednoduchý našinec to neohlídá. Taková, konjunkce jupitera se saturnem....Na to už musí být jinej fištron.


Ale není to nic, proti vlivu temných sil. To bychom měli vzít zgruntu, páč tam bude zakopanej pes. Vliv mocností pekelných je dle mého silně bagatelizován a tutlán.

QNX říká:


Aleš Smékal: Vliv Phobosu a Deimosu na pěstování rostlin jistě není radno podceňovati. Obzvlášť na Deimos nutno dáti velký pozor. Pokud je Deimos na vzestupu tak jeho šišatá energie může způsobavat například nadměrnou šišatost dýní! 





Odpovědět