Rodový strom

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Rodový strom

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Yarga: Loni jsem u Radima Peška koupila na zkoušku Tatarovu hrušeň (kříženec jeřábu), to by neměl být vysoký strom.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Rodový strom

Příspěvek od Martin Gross »

A co tis? Plůdky jsou docela dobré, je to krasavec a poroste pár let.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Rodový strom

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já jsem ulítlej na duby, ale rozhodně, když bych mohl volit jediný strom, byla by to hruška šidlenka.


http://prodejstromku.cz/produkt/sidlenka-hrusen/


Mám ji starou 80 let a je v kondici.... jedl z ní můj praděd, můj děd, moji rodiče, já i moje děti.Letos začne dlabat z toho stromu i vnouče. Může být něco rodovějšího?


No, vlastně jo, pěkný místo k životu, a tam ta hruška jako třešnička na dortu.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Rodový strom

Příspěvek od Petra Stejskalová »

JBJ: A co rez hrušňová? Nic?


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Rodový strom

Příspěvek od Hlad »

pokud je to jedno dub ořech a jasan,první dva jsou schopny při bídě slušně nakrmit rodinu,viz třicetliletá válka a starší bídy,u dubu jsou okrasný verze ,neznám přesně, na nádraží měli duby víc jak 30 let a rostli pěkně do větví  než do  výšky,asi kolem 8m


u rodinného stromu snad je potřeba předpokládat dlouhověkost,takže ještě hruška a ringle


yarga
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2013 15:06

Re: Rodový strom

Příspěvek od yarga »

Jen ujasnění pro rejpaly.


Rodový strom není asi úplně přesné označení, měl to být spíše rodinný strom, dlouhověký, listnatý.


Bude umístěn na prostranství mezi budovami, na místě, které tvoří malé centrum pozemku, nádvoří. Místo, určené k posezení a scházení se s rodinou.


Ořech s lavičkou by byl krásný, jen příliš vysoký a rozložitý. Hrušeň: moc pěkná, ale žijeme v době thújové.


Hlad: Díky, zapátrám ještě po nějakých menších verzích dubu.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Rodový strom

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, právě že mám 12 druhů hrušní a tahle šidlenka na sobě neměla ani náznak rzi.


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Rodový strom

Příspěvek od Marek Parek »

A co jeřáb oskeruše? :) veliká je ale až za takových 80 let, hrušeň polnička by taky nebyla od věci.


Budu teďka eliminovat živý plot z tůjí a nahrazovat naším původním a listnatým, tak kdybys chtěla můžeš si takovou dvoumetrovou (nebo je to cypřišek?) přijet vykopat :)


yarga
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2013 15:06

Re: Rodový strom

Příspěvek od yarga »

Marek Parek: Dík za nabídku, ale nač nosit dříví do lesa. Moje skóre: cca 100 tůjí dvoumetrových, 4 pětimetrové, 1 dvoumetrová v květináči a když vylezu na balkón a rozhlídnu se po sousedech, tůjí jako když na...e :).


jarda bon jovi: dík za tip, šidlenka mě zaujala.  


Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Rodový strom

Příspěvek od Helena »

Na Šidlenku jsem taky koukala, letos chci vysadi  pár stromečků pro příští generace...Ale: máte někdo konkrétní zkušenosti s ovocnými stromky ve vyšších polohách? Napsáno o tom bylo hodně, ale jde mi o generacemi prověřené staré odrůdy. Taky, co se chuti týká, že?  Takové panenské, jadernička, strýmka, matčino (to pamatuju z dětství) a to nemluvím o tom, že třeba třešeň, višeň mi do 600m nikdo ze zahradníků (zatím) nebyl schopen doporučit.


Marku Parku: loni jsem si vyhlédla u pana Peška tebou doporučovanou Polničku - pro zvířátka - tam psal, ale letos ji v nabídce nemá, nevíš, kde by ji mohli mít? H


Odpovědět