Tři sestry

Vše o zahradě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Tři sestry

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Nojo, tak z toho nic nebude, ale zvětšuje se tady nabídka klacků za jehňata :-) Jako podpora pěstitelů to je také dobrý začátek.


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

Já chci taky klacek! Teda jehně. :-) Chci jehně dám klacek.


Dementi rovný klacky maj v OBI. Jak může někdo 3 roky pěstovat fazole a potom se zeptat na fóru jakou má dát oporu fazolim to nechápu. Co to máte za manuál s tím že se pnou fazole po kukuřici? oni se pnou, ale to si jí nejdřív musíte předpěstovat o rok dřív, nesklízet a potom do ní další rok přidat ty fazole. :-)


A máte v tom manuálu, že ta dýně roste nejlíp na hromadě hnoje (kompostu)?


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Tři sestry

Příspěvek od ATropa »

hele a tó, proč jako dávat klacky k fazolím, když k nim můžu normálka vysadit kukuřici a je to. To nechápu, coste to za zemědělce?, ještě zakoření a bude za zahrádečky lískovej háj a tam kličkovat jehně. Doporučila bych keříčkové fazole, semena pěkně jako tři/čtyry bratry do důlku, tak se podepřou/zloměj úplně samy.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, je zde vidět, že málokdo pěstuje ty fazule s kukuřicou dokupy tím echt perma způsobem. Selský rozum mi říká, že kukuřice prostě v našich končinách musí mít náskok 2 měsíce min. Ovšem pak vám z fazole dozraje sotva třetina, pokud jste v rozumné výšce na slunném místě. Mne zajímají výsledky, a tak pěstuju vše zvláště, pouze mezi fazole dávám salát, ředkvičky ,rannou brokolici, aby se ten frajplac využil, než ty fazule vyrostou.Je pro mne důležité, aby fazole rostly pěkně, zdravě a dozrály za pěkného pčasí, páč na podzim kvalita lusků jde dolů, i kdy fazole jsou v pohodě. lusky jsou pro mne zdrojem důležité drogy, jenž je nejen skvělá, ale i dobře obchodovatelná. 


Lusky musí být po usušení žluté,okrové bez jakékoli skvrny sněti či plísně.....


Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Tři sestry

Příspěvek od Magda »

Tři sestry...mi dělají radost...:D


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

Nádhera. :-D Mě se s nimi letos nezadařilo, rostou mi jen dýně, příští rok budu muset líp připravit záhon.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Tři sestry

Příspěvek od mastnacek »

Takhle vypadaly dve sestry do prichodu studene fronty pred par dny. Trosku fouklo a kukurice lehla. O metr dal mamina "konvencne" sazena nelehla ani jedna. Kde idelali soudruzi komancove chybu?

Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Tři sestry

Příspěvek od Magda »

Aktualizuji...dýně rostou velmi rychle...musím je hodně zalévat...ale odměnou mi snad bude úspěšná sklizeň...


Záhon 3 sestry se rozrůstá...naštěstí se mají kam plazit...dýně i fazole...


Uprostřed vlevo je hokaido nebo jiná podobná (golden delicious nebo solor), vpravo je dýně muškátová...dole vlevo je odrůda butter cup a vpravo dole je myslím maličká serpentine


Uživatelský avatar
Luci Kala
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2013 22:03

Re: Tři sestry

Příspěvek od Luci Kala »

Tak abych to za sebe shrnula..letos byl u nás tak velký problém se suchem a nedostatkem vody, že to dopadlo velmi bídně..sklizeň dýní byla dost skromná, fazolím se zadařilo poměrně lépe, ale stále ne dostatečně na pokrytí našich nároků a kukuřice byla jen pokus někde v koutku a dorostla do plné výše 30 centimetrů..vše se vzpamatovalo až na konci září, ale to už bylo pozdě na to něco dohánět..takže hurá na příští rok a na nový pokus :) díky za úžasné foto a motivaci..



permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Tři sestry

Příspěvek od permoník »

u mě všechno pozdě, fazole kvetly jako blázen na přelomu srpna a září... v kombinaci letošního počasí (lepší už to třeba  dlouho nebude), slimáků (snad bude časem líp), velké nadmořské výšky (toho se asi taky nevzdám) a mých NEzkušeností (tak na tom se určitě pracovat dá a bude) musím jen konstatovat - vřelé díky za každý fazol, kořen, tykev, zrnko, hlízu, švestku... nestěžuju si, něco bylo :)


Odpovědět