Tři sestry

Vše o zahradě
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, fakt je ten, že komolím, nač přijdu. Omluvou mi budiž, že v každé zemi se stejné dýni říká jináč,
Ale longue de nice je to pravý vořechový.....Hledejte a naleznete, neboť nekonečné jest milosrdenství boží....


Neco najdeš tady, ale ty špeky nee.http://www.permaland.cz/cs/shop/osivo/dyne/tykev/?page=2
Maddog říká:


Jardo já tě asi přerazim. To čemu ty říkáš "Long de nice" nebo taky "Long denice" se ve skutečnosti jmenuje


"De Nice a fruit longs" že? Proto já se tu s tim mořim a vyhledávač na těch stránkách mi to nebere.


Můžeš mi prosím přečíst a správně opsat ze sáčků se semínky jména všech těch ostatních odrůd abych to tam našel?


Hokkaido red kuri


tetsukabuto syn. iron cup


muskatnaya


crown price F1


muskate de provence



Díky moc. :-)



Už jsem našel: Muscade de Provence, Muscatnaya, De Nice a fruits long,





Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Tři sestry

Příspěvek od FSP »

a já jsem nakupoval tuna....


http://www.permaweb.cz/profiles/blogs/d-n


a už se na ně těším :-)


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

Tak jsem se trochu pohrabal v tom švýcarskym obchodě a neni to tak složitý. Jejich formulář tam ani posílat nemusim pokud se zaregistruju můžu nakupovat online a v tom online obchodě jestli jsem to dobře pochopil tak oni mi pošlou semena s fakturou a složenkou a já je teprve potom zaplatim buď tou složenkou nebo na účet kterej je uvedenej na faktuře. Asi věřej v poctivost čechů nebo tomu že ten kdo pěstuje dýně tak zrovna nekrade.:-)


Připočítaj si k tomu poštovné.


To o čem se tu s námi Pepa bavil se jmenuje v tom švýcarsku takhle:



























1 x De Nice a fruits longs
1 x Muscade de Provence
1 x Muscatnaya
1 x Crown Prince F1
1 x Tetsukabuto F1

18.68€





Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Tři sestry

Příspěvek od Magda »

Dýně jsem objednávala včera tady...8 druhů...



http://dobrasemena.cz/Tykev_44.html



Hokaido mám svoje, fazole také...kukuřice mi loni moc nešla, letos dám do tří sester malované hory...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, solor je skvělé hokkaido, podobné red kuri. Nejdéle skladovatelné hokkaido s oranžovouu slupkou, co se nemusí loupat.Má malinko menší plody, ale rozhodně tím lépe.Jináč tam chybí ta špička, ovšem semo má šikovné vedení a sortiment roste raketově, takže věřím, že za pár let to dají dokupy. S dýněma to je těžký, většina lidí vybírá očima, užitek je zatím brán jako bonus.

Magda říká:


Dýně jsem objednávala včera tady...8 druhů...



http://dobrasemena.cz/Tykev_44.html



Hokaido mám svoje, fazole také...kukuřice mi loni moc nešla, letos dám do tří sester malované hory...





Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Tři sestry

Příspěvek od Magda »

Brala jsem hlavně ty, které mají dobrou skladovatelnost, čili buttercup, hubbard, solor, delicious golden, a potom serpentine, liscia-typ butternut, a vzala jsem ještě jednu špagetovou a květu...



S Hokaidem mám zkušenosti, letos jsem poslední spotřebovala začátkem března...kdyby jich bylo víc, vydržely by jistě i déle...


Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Tři sestry

Příspěvek od Helena »

Ahoj, já jim tam psala,pan Samuel Matis mi obratem odepsal, že doprava je do ČR za 5 Euro. Nevládnu jazyky (jen jedním), ale rozhodně bych se přidala, kdyby se našla dobrá a schopná duše na tu hromadnou objednávku!


A to dobrý sprášení ,na příště, by nás, začátečníky asi zachránilo....

jarda bon jovi říká:


Dejme dokupy seznam věcí, co nás zajímají, uděláme hromadnou objednávku, tomu, kdo to zařídí dáme každej pětku za ochotu, pošleme mu soldy a máme klid. Já těm paypálům moc nerozumím,ani nevěřím,ani bankám, strožok je strožok. Pro sebe semínka mám, ale mám fůru kámošů, co by chtěli, navíc potřebuju organizovat semínka pro příští rok, abychom nemuseli platit kopce peněz nějakejm anonymům, ale třetinu dali někomu z nás, co to dobře odšéfuje.Když si v gůglu zadáte KCB samen, tak vám to i přeloží a pak tam stačí zadat do hledání požadovanou odrůdu.Já slibuju, že seženu někoho, kdo to dobře spráší na příště.





Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Tři sestry

Příspěvek od Helena »

Jardo, na tom tvém odkazu mají tu Long de Nice, ale v nejmenším balení neuvádějí kolik tam je semínek, nemáš s nimi zkušenosti? Aby tam za ty peníze nebyl 1 - 2 kusy! A ta barva, je to fakticky tak oranžový?

Helena říká:


Ahoj, já jim tam psala,pan Samuel Matis mi obratem odepsal, že doprava je do ČR za 5 Euro. Nevládnu jazyky (jen jedním), ale rozhodně bych se přidala, kdyby se našla dobrá a schopná duše na tu hromadnou objednávku!


A to dobrý sprášení ,na příště, by nás, začátečníky asi zachránilo....

jarda bon jovi říká:


Dejme dokupy seznam věcí, co nás zajímají, uděláme hromadnou objednávku, tomu, kdo to zařídí dáme každej pětku za ochotu, pošleme mu soldy a máme klid. Já těm paypálům moc nerozumím,ani nevěřím,ani bankám, strožok je strožok. Pro sebe semínka mám, ale mám fůru kámošů, co by chtěli, navíc potřebuju organizovat semínka pro příští rok, abychom nemuseli platit kopce peněz nějakejm anonymům, ale třetinu dali někomu z nás, co to dobře odšéfuje.Když si v gůglu zadáte KCB samen, tak vám to i přeloží a pak tam stačí zadat do hledání požadovanou odrůdu.Já slibuju, že seženu někoho, kdo to dobře spráší na příště.








Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

    Díky za zjištěnou cenu poštovného. Myslel jsem si, že to taknějak bude. Já jsem totiž uvažoval o tom, že bych to objednal ale vzhledem k tomu, že nejsme z jednoho okresu tak se to prostě nevyplatí. 5,- EUR je 130,-kč I kdybych to pro všechny objednal, tak bych Vám to potom musel poslat a nejmenší balík stojí v čechách 100,-kč tak jako tak. Levnější je jenom poslat vám to dopisem a to bych riskoval že se to ztratí nebo zničí a vy byste mi stejně museli poslat prachy složenkou a platili byste zas poště složenku, takže efekt žádnej. Je lepší objednávat každej sám za sebe leda byste bydleli kousek od Berouna nebo sem běžně jezdily a mohli si přijet.

Helena říká:


Ahoj, já jim tam psala,pan Samuel Matis mi obratem odepsal, že doprava je do ČR za 5 Euro. Nevládnu jazyky (jen jedním), ale rozhodně bych se přidala, kdyby se našla dobrá a schopná duše na tu hromadnou objednávku!


A to dobrý sprášení ,na příště, by nás, začátečníky asi zachránilo....

jarda bon jovi říká:


Dejme dokupy seznam věcí, co nás zajímají, uděláme hromadnou objednávku, tomu, kdo to zařídí dáme každej pětku za ochotu, pošleme mu soldy a máme klid. Já těm paypálům moc nerozumím,ani nevěřím,ani bankám, strožok je strožok. Pro sebe semínka mám, ale mám fůru kámošů, co by chtěli, navíc potřebuju organizovat semínka pro příští rok, abychom nemuseli platit kopce peněz nějakejm anonymům, ale třetinu dali někomu z nás, co to dobře odšéfuje.Když si v gůglu zadáte KCB samen, tak vám to i přeloží a pak tam stačí zadat do hledání požadovanou odrůdu.Já slibuju, že seženu někoho, kdo to dobře spráší na příště.








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

Fakt jsou tak oranžový a moc dobrý.A pěkně voní.Bohužel, skladovatelnost do 3 měsíců.Muskate ještě méně. Náš hit je oloupat, nakrájet na kolečka, prohnat je lisem na hranolky, nasypat do sklenic a zalejt právě vylisovaným moštem z jablek. Dáš sterilovat a máš baštu, za kterou se nemusíš stydět. A nestojí tě ani vindru.Dá to 2x méně času a práce, než běžná dýně a odpadu je taky 2x míň . Proto ji mám rád.Vlastně všechny moji favorité jsou nejoranžovější dýně na trhu. I ten iron cup zoranžověl po 6 měsících uskladnění.Ona i ta muskate de provance je skvělá, ale člověk se s tím musí krájet po žebrech, a ty nestejnoměrný kousky na kandování mne rožčilujou. Ta longue de nice je vláknitější než muskate, ale mě to tak chutná. I když, do přesnídávky se hodí i butter nut, má větší obsah sušiny a  já ovoce podlíval moštem a jak to změklo, rozmixoval  a plnil do sklenic. Ty dýně butter nut to zahustí mnohem více, než normální dýně.
Nejsou tak oranžové, ani sladké, ale v itálii to dělali tak, že rozřízli butter nut, vybrali semeník, natřeli řez olivovým olejem, posypali bazalkou a solí a nechali v troubě upéct při 200 grádech slupkou dolů. až to bylo dozlatova, tak lžící vybrali od slupky tu dužninu, hodili do hrnce, zalili bujonem a nakonec přidali trochu smetany. v misce se výsledek jemně posněžil permazánem, nejlépe reggiano.O patrně, nehltat.....NEHLTAT!!!!
Helena říká:


Jardo, na tom tvém odkazu mají tu Long de Nice, ale v nejmenším balení neuvádějí kolik tam je semínek, nemáš s nimi zkušenosti? Aby tam za ty peníze nebyl 1 - 2 kusy! A ta barva, je to fakticky tak oranžový?

Helena říká:


Ahoj, já jim tam psala,pan Samuel Matis mi obratem odepsal, že doprava je do ČR za 5 Euro. Nevládnu jazyky (jen jedním), ale rozhodně bych se přidala, kdyby se našla dobrá a schopná duše na tu hromadnou objednávku!


A to dobrý sprášení ,na příště, by nás, začátečníky asi zachránilo....

jarda bon jovi říká:


Dejme dokupy seznam věcí, co nás zajímají, uděláme hromadnou objednávku, tomu, kdo to zařídí dáme každej pětku za ochotu, pošleme mu soldy a máme klid. Já těm paypálům moc nerozumím,ani nevěřím,ani bankám, strožok je strožok. Pro sebe semínka mám, ale mám fůru kámošů, co by chtěli, navíc potřebuju organizovat semínka pro příští rok, abychom nemuseli platit kopce peněz nějakejm anonymům, ale třetinu dali někomu z nás, co to dobře odšéfuje.Když si v gůglu zadáte KCB samen, tak vám to i přeloží a pak tam stačí zadat do hledání požadovanou odrůdu.Já slibuju, že seženu někoho, kdo to dobře spráší na příště.











Odpovědět