Tři sestry

Vše o zahradě
Odpovědět
Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Tři sestry

Příspěvek od Helena »

Jardo,Jardoo, kvůli Tobě ještě přibereme, jak nás vnadíš na dobroty! A mimochodem, na čem meleš kukuřici, je prý na obyčejnej mlýnek moc tvrdá? H.

Josua říká:


mňam mňam :D Teda ten Jarda umí navnadit :D



Zdraví Josua





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nebude se ti ti líbit,ale na obyčejným šrotovníku s následným přesátím. hrubé slepicím, jemné pro lidi. Chtěl bych nějakej mlýn na mouku, jistě celozrnnou, ale zatím tápu. Z přibrání si nic nedělejte, sám jsem přibranej, hubený jsou nervozní a svět je kulatej....


Nejlíp ale ta kukuřice chutná přehnaná přes nějaký zviřátko, pak má fakt super buket.....třebas mladé kuřátko s dýňovou omáčkou ala svíčková.k tomu pajfálský knedlík, pochopitelně vařený v ubrousku....na ty plátečky řezané režnou nití se nakladou tři maličké hromádečky brusinkové zavařeninky.....neuveď nás v pokušení...




Helena říká:


Jardo,Jardoo, kvůli Tobě ještě přibereme, jak nás vnadíš na dobroty! A mimochodem, na čem meleš kukuřici, je prý na obyčejnej mlýnek moc tvrdá? H.

Josua říká:


mňam mňam :D Teda ten Jarda umí navnadit :D



Zdraví Josua








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Tři sestry

Příspěvek od mastnacek »

Obyc. srotak myslis kladivkovej?

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, jám mám i kamennej, i kladívkovej a  dělaj stejnou práci. Ostatně, kamenej šrotovník byl před válkou prodávanej jako domácí mlýn na mouku. Ona to je hodně probíraná latina, ale mne zajímají pouze výsledky.


 
mastnacek říká:


Obyc. srotak myslis kladivkovej?



Uživatelský avatar
Em Kulanu
Příspěvky: 48
Registrován: 18 led 2013 03:12

Re: Tři sestry

Příspěvek od Em Kulanu »

Tri sestry sme prakticky kazdy rok mali doma takmer na tom samom mieste... ani som netusila ze sa to tak nazyva. Fazulu sme mali vzdy u kukurice i popinavu i krickovu, na pevnych paliciach/oporach - co mozno najrovnejsie dlhe konare stromov pri presvetlovani koruny urezane vcelku...a do toho dyne, tie mne najvetsie vzdy vyrastli na kopke, ktoru som vytvorila z travin, uskubnutych na zahonoch a roznych vyhodenych casti rastlin, prelozenych zeminou..(kompost) z predchadzajuceho roku.


To co ja by som v tuto chvilu potrebovala ( neviem ako to robite Vy) ale u mna uz nastal cas zacat si vsetko zapisovat :-)) tj. tych par skusenosti co mam, asi najprv formou herbara - k zlisovanej rastline (nakreslenej) zapisat poznatky a nove skusenosti a znalosti nasledne pridavat...


Takze tiez vdaka za podnet Troch sestier :-)) link je na Pumpkin,,, robia sa z toho kompoty, kolace, chlieb, a mnoho dalsich dobrot,,,,( Minule som uz videla i pivo Pumpkin)...   http://en.wikipedia.org/wiki/Pumpkin 


Z kukurice Polenta - je skvela, ma rozsiahle uplatnenie jak samotna s prilohou, tak ako priloha, alebo na zapecenie s cestovinami a zeleninou, nakrajana na kusky a zapecena so syrom.... a peciem z kukuricnej muky Mufinky a chystam sa chlieb,,, s fazulou by som vystacila receptar ponasom, ale tiez priberame a pridavame novsie, do zeleninovych salatov i do cestovin so zeleninou...skvele je Burrito s fazulou a so syrom - do tortily varenu prelisovanu fazulu, zaliatu pikantnym kecupom a posypanu syrom, zabalit, podavat so zeleninovym salatom...



Uživatelský avatar
Luci Kala
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2013 22:03

Re: Tři sestry

Příspěvek od Luci Kala »

Díky moc za příspěvky..jsem nováček v pěstování a ráda si nechám poradit..nečekala jsem, že by mi tři sestry rostly jen na základě event. symbiotických vztahů..takže jim dopřeji vše čeho si žádají a jdu do toho..


už teď se nemůžu dočkat sklizně..


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

Budete někdo objednávat dýně přes tento odkaz? Také bych se rád přidal, ale moc se v tom nevyznám. Většinu těch odrůd o kterejch jarda píše tam nemůžu ani najít a co stojí poštovné z toho švýcarska?.


Měl bych zájem o tyto semínka jestli je to správně:


Hokkaido red kuri
Long de nice
Muskate de provence
Iron cup syn. tetsukabuto





jarda bon jovi říká:


Abych se vyhnul všem zájemcům o zdroje semínek.....


http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=de&u=http://w...


Sice píšou f1, o hybrid se nejedná, při semenaření je stabilní, navíc se jedná o tradiční japonskou odrůdu, asi 100 let starou. f1 se označují občas odrůdy, které jsou lukrativní na množení. Já osobně tam sám nekupoval, vždy to za mne někdo vyřídil. Pokud by někdo kupoval, tradičně bych se přidal s nějakou novinkou. Letos chci zkusit crown prince f1, což by měl být rolls royce mezi dýněma.


Fazole mi rostou mnohem rychleji a lépe na pevné opoře, oprori různým sítím, co se hýbou. 





Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Tři sestry

Příspěvek od Urban Grower »

K objednávce bych se přidal, pochopil jsem to tak že zašleš peníze a ten formulář a oni zašlou semena.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Tři sestry

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dejme dokupy seznam věcí, co nás zajímají, uděláme hromadnou objednávku, tomu, kdo to zařídí dáme každej pětku za ochotu, pošleme mu soldy a máme klid. Já těm paypálům moc nerozumím,ani nevěřím,ani bankám, strožok je strožok. Pro sebe semínka mám, ale mám fůru kámošů, co by chtěli, navíc potřebuju organizovat semínka pro příští rok, abychom nemuseli platit kopce peněz nějakejm anonymům, ale třetinu dali někomu z nás, co to dobře odšéfuje.Když si v gůglu zadáte KCB samen, tak vám to i přeloží a pak tam stačí zadat do hledání požadovanou odrůdu.Já slibuju, že seženu někoho, kdo to dobře spráší na příště.


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Tři sestry

Příspěvek od Maddog »

Jardo já tě asi přerazim. To čemu ty říkáš "Long de nice" nebo taky "Long denice" se ve skutečnosti jmenuje


"De Nice a fruit longs" že? Proto já se tu s tim mořim a vyhledávač na těch stránkách mi to nebere.


Můžeš mi prosím přečíst a správně opsat ze sáčků se semínky jména všech těch ostatních odrůd abych to tam našel?


Hokkaido red kuri


tetsukabuto syn. iron cup


muskatnaya


crown price F1


muskate de provence



Díky moc. :-)



Už jsem našel: Muscade de Provence, Muscatnaya, De Nice a fruits long,


Odpovědět