Nepovedlo se mi...

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Patrik Stach »

Nepovedlo se mi zbavit se pouze mechanicky šťavelu růžkatého. Je úplně všude, jeho semena vystřelující tobolky se nedají uhlídat. Zadekloval jsem po sklizni všechny uvolněné záhony netkanou textilií (slámu jsem u nás bohužel nesehnal) a na jaře budu sázet do textilie. Pokud ani to nezabere, nakonec nejspíš použiju chemii.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od drudriger »

mne prekvapuje stale jedna vec a taky s ni mam problemy.clovek se nadchne nejakou rostlinkou napriklad brutnakem ci svazenkou a pak o par let se divi ze se ta jeho nadherna permakulturna rostilnka nejak prapodivne rozsirila.tendle rok sem musel prosekavat brutalni zahon brutnaku a nasel sam ho asi 10metru dal jak uz se tam pelesi a vystrkuje ty carodejne modre kvitka.....


Uživatelský avatar
Jaroslav Holoubek
Příspěvky: 34
Registrován: 18 čer 2012 13:52

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Jaroslav Holoubek »

Takova hezka kytka... :-)
Odkud jste? Vzal bych si par sazenic. Mam mezi plotem a chodnikem tak 5cm skviru, je tam sterk ale urcite by bylo hezci, kdyby tam neco rostlo.


Jardis


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Patrik Stach »

Pokud jde o šťavel růžkatý, tak ten bych nedal ani největšímu nepříteli :)

Jardis říká:


Takova hezka kytka... :-)
Odkud jste? Vzal bych si par sazenic. Mam mezi plotem a chodnikem tak 5cm skviru, je tam sterk ale urcite by bylo hezci, kdyby tam neco rostlo.


Jardis





Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Simona Karolik »

Brutnák je myslím u nás jednoročka-zimu neprežije, ale sám na jar raší z vysemenených toboliek. Ja ho každý rok vysievam. Tiež mám rada tie jeho modré kvietka-zamrazím vždy v lete pár do kociek ľadu-krásne to vyzerá naservírované v koktejloch. Mladé lístky chutia ako okurky, len alergici by mali dávať pozor a radšej nekonzumovať-drobné chĺpky možu posobiť dráždivo. Semienka bohužiaľ musím kupovať v záhradkárskych potrebách-nikto z mojho okolia túto peknú rastlinku nepestuje a pritom napr. včely a čmele ju milujú, takže láka do záhrady aj opelovače.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Sahaw »

Je dobre pestovak brutnak na miste,kde bude trvale. Velmi snadno padaji semena na zem a tak uz neni pak sazet znova. Jak jsem ho sklidil,tak sam od sebe zacali rust znova. Same jako ostropetrec. Nez clovek sklidi,tak hodne semen uz spadne na zem.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od drudriger »

sehnat dobreho kocoura, tendle rok po mi letech se misy nejak premnozuji...vrchol je ze seou v kuchyni a ocividne vtipkuji na moji noutu nebot zatim vzdy peclive sezrali navnadu a slopec necvakl.kocour to bud nestiha nebo nevim, ale uz i ve sklepe delaji najzezdy jakoby jich bylo jak exekutoru.zacina nelistostni boj. a zatim prohravam


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Simona Karolik »

drudo, z mojej skúsenosti-myši lepšie chytajú mačky-samičky než kocúri. Majú to geneticky zakódované-keďže musia živiť potomstvo. Ja mám mačiek 6, (všetky sú sterilizované, aby sa ďalej nemnožili) a myši chytajú ako divé. Keďže denne dostávajú konzervu, myši nekonzumujú-len zabijú a ukladajú do riadku pred dvere. Tak mám kontrolu, ako na tom s myšami som a či treba postaviť dodatočne pasce. Jasné, že aj mne myši(a hlavne hraboši) niečo občas ohryzú, ale moja mačacia "rýchla rota" im dáva zabrať. Takže příšte radšej kočičku-tie sa držia pri dome. Kocúr má pri ruji akčný rádius 6 kilometrov a posledné, na čo myslí je chytanie myší(i keď česť výnimkám:-))

drudo drudriger říká:


sehnat dobreho kocoura, tendle rok po mi letech se misy nejak premnozuji...vrchol je ze seou v kuchyni a ocividne vtipkuji na moji noutu nebot zatim vzdy peclive sezrali navnadu a slopec necvakl.kocour to bud nestiha nebo nevim, ale uz i ve sklepe delaji najzezdy jakoby jich bylo jak exekutoru.zacina nelistostni boj. a zatim prohravam





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od drudriger »

no von ten kocur ..


vice mene sem vzdy kocoura a vzdy v pohode, tendle je bud linej nebo moc velky naval mysi!


jako denne ho vidim jak nejakou nese.ale kolik jich tu asi je kdyz jedna denne..kua to je nejak moc 


a asi to bude mit nekych vztah k 21.12 asi delaji posledny zur.je to nsekutecny jav a  nikdy sa mi to pred tim nestalo ze jich je takove mnozstvi.a sou vsude, vcera ve sklepe za jeden den mi sezrali s policky asi 10hrusek zustali jen stopky.to jich tam musi bit jak exekutoru....


no nevim, dneska s emi povedlo jednu v kuchini chytnout velka byla oci velike....ale ve sklepe stejne toho zmyzlo nejak moc


zatim se mi nechce porizovat kocku nebot pak by to bylo neukontrovatelne a ta kastrace je draha a na to nemam, hold vice slopcu dihnat jejich naskok a zbytek doresi kocour a nebo uz se fakt blizi konec sveta......


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Martin Gross »

Myši spolehlivě vypudí, nebo pochytá potkan. Vyzkoušeno.


Odpovědět