Nepovedlo se mi...

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Simona Karolik »

To jako myslíš domestikovaný potkan? Lebo doniesť tam potkana z divočiny-neviem, to radšej nech mi pochodujú po linke tie myši..ako potom chytím toho potkana-je oveľa inteligentnejší než myš a aj kocúr si dobre rozmyslí, či sa s ním pustí do krížku...

Martin Gross říká:


Myši spolehlivě vypudí, nebo pochytá potkan. Vyzkoušeno.





woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od woodoo »

Vyrazit klín klínem, geniální :-)

Martin Gross říká:


Myši spolehlivě vypudí, nebo pochytá potkan. Vyzkoušeno.





Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Martin Gross »

Pravda, vyhnat potkana, nebo ho chytit taky není jednoduché, ale pokud jich je tolik...  U mě to byl "divoký". Vlezl mi ke králíkům, kde předtím byly snad desítky myší a v senem izolovaných stěnách si v poklidu vyvádělý mladé i během zimy. Pak najednou zmizely. Teprv po čase jsem našel potkaní díru. Těžko říct, zda je to u myší vrozené odtud utéct, když se objeví potkan, nebo jestli je všechny vylovil. To, že potkan umí lovit myši, jsem zažil u domestikované samice potkana. Moje Andy si s první jen chtěla hrát. Trochu ji přitom rýpla. Jak ucítila krev, na hru zapomněla a šla po jídle. Třetí myši už cíleně překousla vaz a sbaštila. Potkan je i masožravý. Jako šimpanzům mu maso prostě chutná.


Potkana (zřejmě mladého jedince, pohlaví si už nepamatuju, jsem pak lapil do pasti na potkany (velká pastička na myši). Zřejmě asi samec. Ti se na podzim vydávají z kolonie pryč, zatímco samice z větší části zůstávají v rodinném hnízdě. To, že se chytil do tak primitivní pasti svědčí pro to, že to byl mlaďáček.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Martin Gross »

Vyrazit desítky klínků jedním klínem, řekl bych. :-)

woodoo říká:


Vyrazit klín klínem, geniální :-)

Martin Gross říká:


Myši spolehlivě vypudí, nebo pochytá potkan. Vyzkoušeno.








Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Bebe »

Právě sem zjistil, že mám nepovedené nové ohniště. Ne, že by snad v něm nechtělo hořet, ale když hoří, tak dým proudí právě tam, kde se sedí v půlkruhu kolem. Je to na svahu, na vytvořené terase, takže nejde jednoduše prohodit sezení na opačnou stranu. Po svahu tam stéká téměř neustálý jemný proud vzduchu a ohýbá dým na kolemsedící. Možná by to vyřešila zídka z cihel kolem ohně, ale už by to pripomínalo spíš krb, než otevřené ohniště. Ohnište tedy mám, ale sedět se při něm nedá. Tedy vlastně dá, ale spíš jak poklidné posezení, provádíte kalanetiku u ohně, kde se neustále zakláníte, uhýbáte dýmu a protahujete svou páteř. Je to na prd.


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Sego »

Tak s tím ohništěm je to poměrně jednoduchý. Využij co jsi vypozoroval. Otoč to. Bude to chtít úpravy ale bude to stát za to. Sezení zabudovat do půlkruhu do  svahu a oheň na plošinku před něj. Okolo sezení palisádku aby netáhlo na záda a přes oheň výhled do kraje. Proud vzduchu se sám postará aby Vám nešel kouř do očí.


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

ŠVESTKY A PILATKA


PO DOBU 3 LET JSEM BOJOVAL S PILATKAMI O ÚRODU NA JOJO ŠVESTKÁCH, VEŠKERÉ EKO-BIO RADY A VELMI DRAHÉ ODPUZOVAČE  PILATKY NERESPEKTOVALI, ASI NEČTOU EKO WEBY,  SKLIZEŇ BYLA CCA 3 ŠVESTKY NA STROM, NA JINÝCH ODRŮDÁCH  A VĚTŠÍCH STROMECH TO BYLO LEPŠÍ, NĚCO SE SKLIDIT DALO, BYŤ ÚRODA NIŽŠÍ, ZAHRADA BYLA MEZI STOVKAMI DALŠÍCH ZAHRAD, TJ. PILATKY BYLY KAŽDÝ ROK ZARUČENĚ



Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od drudriger »

tak to ja tento rok sem skusil experiment za vsechny drobne. namisto abych daval pletivo k fazulim, dal sem fazule k plotu co ohrazuje pozemek. ze 130 fazul zustali 3 .min sklidim nez sem zasadil.


Experimenty to je moje parketa a to sme na jare uz si predstavoval jak celej plot bude zarostlej fazulovim houstim a ze na sklizen toho budou kila. ale jo mne to stejne bavi experimentovat


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

VYSOKÉ - POPÍNAVÉ FAZOLE JSEM U PLOTU PĚSTOVAL ÚSPĚŠNĚ , NA SKLIZNI SE SAMOZŘEJMĚ PODÍLEL I SOUSED, POPÍNAVÉ FAZOLE S VELKÝMI FAZOLKAMI ALE DORŮSTAJÍ A DOZRÁVAJÍ TROCHU POZDĚJI, V TEPLEJŠÍ OBLASTI TO JE BEZ PROBLÉMU, 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nepovedlo se mi...

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, fazule miluju, letos však naposledy bez mulče ... plevel je mrcha a sucho nemají rády....K pilatce a ostatním... je problém v pořádku. všude pořádek, uklizeno a hmyzí predátoři potřebují  bordel. haluze, poskliznové zbytky, křoviska a temná zákoutí. Mám dva sady, obklopeené křovisky a nemám se škůdci vůbec žádný problém. v novém sadu ano, chybí predátoři. tak pilně buduju bordel.....


Odpovědět