Škodná

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

nemůžu ale sedět celý den na číhané...potkani stejně začínají šmejdit až k večeru...


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Škodná

Příspěvek od Patrik Stach »

Kolegyně měla kunu pod střechou a ne a ne jí dostat pryč. Nakonec to dopadlo kompletní rekonstrukcí střechy, ale kuna si i pak našla cestu. Kolegyně tedy pátrala, až vypátrala. Vzala kyblíček a jela s ním do zoologické zahrady, kde u kasy požádala o tygří hovno. Očekávala, jak budou reagovat a červenala se po celém těle, avšak oni odpověděli: "Jó, vy máte kunu, co?" Dostala kyblík plný tygřích hoven a kolem střechy jím pomazala kde co. Od té doby mají s kunou pokoj.


Pán, co si šel s poněkud větším kyblíčkem pro hovno sloní, chtěl buď hnojivo, nebo měl výrazně většího predátora nebo větší plochu k pomazání!


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

asi bych to neřešil mazáním tygřích hoven po baráku i když mám do ostravské ZOO jen přes les...kolega mi říkal, že mu kuna taky chodila na holubník a do kurníku a pak jen nacházel vypitá vejce a trupy zvířat bez hlav...koupil si fr. buldočka - psa a ten si vše označkuje a teď prý má od kuny pokoj...já mám jen fenku německého pinče Carmen a ta si nic neznačkuje jako pes...asi si budu muset pořídit také nějakého hladkosrstého foxíka nebo středního pinče...snad i bude nějaký mladý psík v útulku...ale tam to kastrujou a tak nevím, zda by ten kastrát pak splnil účel...


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Škodná

Příspěvek od Josua »

To je jak z pohádky Jardo :D

jarda bon jovi říká:


Mno, u nás máme kuny nonstop, asi .... 100 let. Důkazem je odlehlá, zapomenutá místnost na půdě, kam chodí kuny na wc
  ... Je s podivem, že nic nám neškodí, kuřátka nemizí, vajíčka taky ne. Říká se, že kuna loví u sousedů.


Jsou to ale mrchy, když se páří, tak dělají kravál jako parta opilců a jejich fakani kradou těm mým hračky na pískovišti a nosí si je na půdu...Na půdě nalézáme skořápky od vajíček, avšak bílé a naše slépky nesou hnědé.


A protože neškodí, hodím jim do okénka na půdu vždy když zabíjím jehně pořádný kus loje i s ledvinkou. Když si na ně vzpomenu. Takže asi tak...Když je úplněk a teplá noc, tak všechny vylezou na střechu a koukají na měsíc.





Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Škodná

Příspěvek od Simona Karolik »

Radime, ani v útulku psíkov hneď nekastrujú-pre prípad, že sa psík len zabehol-majiteľ by mohol namietať za poškodenie "veci". U nás v útulku prejdú psíky karanténnou dobou 28 dní a to sa len preočkujú a odčervia. Je tam kopa nádherných aj čistokrvných psov. Samozrejme ten účel "značkovača teritória" by plnil len nekastrovaný pes-aj to nie každý. A pozor na Carmen-ak nie je sterilizovaná, aby si nemusel hľadať 6xnový domov:-)

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


asi bych to neřešil mazáním tygřích hoven po baráku i když mám do ostravské ZOO jen přes les...kolega mi říkal, že mu kuna taky chodila na holubník a do kurníku a pak jen nacházel vypitá vejce a trupy zvířat bez hlav...koupil si fr. buldočka - psa a ten si vše označkuje a teď prý má od kuny pokoj...já mám jen fenku německého pinče Carmen a ta si nic neznačkuje jako pes...asi si budu muset pořídit také nějakého hladkosrstého foxíka nebo středního pinče...snad i bude nějaký mladý psík v útulku...ale tam to kastrujou a tak nevím, zda by ten kastrát pak splnil účel...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ono to je taky jisté riziko brát psa z útulku...1 neví, kde byl předtím, co zažil a v jakém stressu je a může i honit a trhat drůbež...slyšel jsem ale, že na slovensku psy po nějaké době utratí...aspoň podle těch různých prosebných výzev na osvojení psů, co jsou na webu...


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Škodná

Příspěvek od Simona Karolik »

Taktiež sme len kúsok od Ukrainy:-) Bojujeme ako sa dá, požiadali sme o prijatie novej legislatívy, ale je to beh na dlhé trate. Je zopár útulkov, kde naozaj zvieratá po uplynutí karanténnej doby utrácajú. Práve vďaka adoptívnym rodičom z Čiech, Rakúska a Nemecka sa darí zachraňovať zvieracie  životy, za čo všetkým veľká vďaka aspoň cez web. Ano a musím priznať, že je to určité riziko presne tak ako píšeš, ale my to máme tak, že psíky a kočičky dávame najprv "na skúšku"-na venčenie, potom na jeden víkend atď. Vždy je možnosť psíka vrátiť a vybrať si takého, s ktorým si nový páníček "sadne".

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


ono to je taky jisté riziko brát psa z útulku...1 neví, kde byl předtím, co zažil a v jakém stressu je a může i honit a trhat drůbež...slyšel jsem ale, že na slovensku psy po nějaké době utratí...aspoň podle těch různých prosebných výzev na osvojení psů, co jsou na webu...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

trenčín je len


kúsok od ukrajiny...???


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Škodná

Příspěvek od Hlad »



RADIM BUFFALO TOBIAS říká:

nemůžu ale sedět celý den na číhané...potkani stejně začínají šmejdit až k večeru...





vidíš ,sám sis odpověděl,nemusíš číhat celej den ,ale za šera


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Škodná

Příspěvek od Simona Karolik »

Jasne že ne. Ale z vlastnej skúsenosti viem, ako sa dá ovplyvniť "Gedankengut" už podľa toho, aké štáty spolu susedia. A čo sa týka ochrany zvierat, má SR bohužiaľ bližšie na východ než na západ. Kto sledoval ako čistila Ukraina svoje ulice od nechcených psov a mačiek pred majstrovstvami, vie čo som tým chcela povedať.

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


trenčín je len


kúsok od ukrajiny...???





Odpovědět