Škodná

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jak řešíte problémy třeba s kunou...??? ob souseda se mi tady zabydlela kuna s mládýma a vytahala mi za 1 noc 12 měsíčních káčat...!!! známá mi dala lidské vlasy a tak jsem je rozsypal v šopě, jak jsem četl někde v milotickém hospodáři nebo rádci z předmostí, ale moc tomuto efektu nevěřím...s kunami je problém...ochranu před nima vídím jen v důsledném uzavření chovaných zvcířat na noc do velké bedny nebo místnosti bez škvír nebo s pletivem zabezpečenými okny a jinými otvory...nevyčítám kuně že mi odtahala nějaké kachny, ale mohla mi něco i nechat, ne...???


Uživatelský avatar
Ivka Štefancikova
Příspěvky: 41
Registrován: 08 črc 2012 02:11

Re: Škodná

Příspěvek od Ivka Štefancikova »

no my sme na toto mali psa. takeh orecha z ulice, ćo sa primotal, možno mal v sebe niečo s teriera kratke nožky do 5 kilo. Mal volny pohyb všade a ked sa volačo pohlo ta už tam bol. Pochytal kuny aj potkany, za liškou aj do nory vliezol. A spaval pri sliepkach alebo pri zajacoch. Dokial sme ho mali tak bol klud, ale to bolo o štasti :) ostatne psiska zvyčajne kašlali na hospodastvo a spali na rohožke :D Vlasy podla mna velmi nezeberú skor fakt len dôladne zamykat.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

je to ale + s těma přemnoženýma kunama a i jestřáby...i když oni tu byli dříve...tos měla na rtoho čokla štěstí...když tak hlídal a netrhal drůbež či nežral vejce...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ještě mě teš napadlo kolem kurníku postavit jako by další ohradu a tam nechat puštěného psa přes noc...


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Škodná

Příspěvek od Simona Karolik »

Moj strejda na Vysočine mal s kunami roky problémy. Bol veľkým chovateľom exotického vtáctva, mal niekoľko druhov husí, kachny, holuby. Na kuny nič nepomáhalo. Nakoniec sa mu podarilo odchytiť pri nočnom rabovaní kunieho samca do odchytovej klietky(najprv sa párkrát chytil strejdov obľúbený kocúr:-)), ale skrátka postavil pre tohto kunieho samca na dvore voliéru s búdkou a začal ho normálne chovať, živiť za jediným účelom-samec začal považovať voliéru za svoje teritórium a značkovať všetky kúty silne páchnucim močom. Tetička na to nadávala, že to smrdí, ale odvtedy nemal jedinú stratu na drúbeži. Ostatné kuny sa tomuto dvoru úplne vyhýbali-cítili tam toho samca. Nie je to asi bežný sposob ochrany, ale viem, že to zaručene fungovalo. Ak niekomu nesusedí terasa rovno vedľa dvorku s drúbeží:-), stojí za to to vyskúšať. Len pozor pri odchyte na vašich či susedovych štvornohých mazlíčkov, aby sa nechytili do odchytovej klietky ako prví oni.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no cérko, to by mě nenapadlo...!!! asi to taky tak udělám i když to je pytlačení...nic se nesmí z přírody odchytávat a pak chovat doma...ani veverku vypadlou z hnízda...je to sice mnohdy postavené na hlavu, ale je to tak...


Uživatelský avatar
Ivka Štefancikova
Příspěvky: 41
Registrován: 08 črc 2012 02:11

Re: Škodná

Příspěvek od Ivka Štefancikova »

a nemala by podobny učinok aj fretka?  Nekastrovany samec tiež smrdi a predsa len je to domace zviera.  Len na jastraby to asi nepomože :D

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


no cérko, to by mě nenapadlo...!!! asi to taky tak udělám i když to je pytlačení...nic se nesmí z přírody odchytávat a pak chovat doma...ani veverku vypadlou z hnízda...je to sice mnohdy postavené na hlavu, ale je to tak...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Škodná

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mi jestřábi nevadí ale sousedovi berou holuby...fretka je vlastrně domestikovaný tchoř a to je něco jiného než kuna...


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Škodná

Příspěvek od Aleš Smékal »

S kunami je problém. U nás se jich potuluje dost. V zimě dokonce manželka jednu načapala v kurníku (jen taková velká psí bouda), pochutnávala si na vajíčku. Samozřejmě zdrhla. Dospělým slepicím nic neudělala. Pak byl klid a na jaře jsem jednu našel zdechlou kousek od slepičího výběhu. Asi to byla ona. Její teritorium ale už určitě obsadila jiná.


Jinak slepice na noc zavíráme a ráno zase pouštíme. Stejně chodíme ke králíkům, takže to není problém.


O vlasech jsem četl nebo o různém trusu lvů a tygrů ze ZOO. Možná to pomůže na chvíli, ale kuna si po čase podle mne zvykne a přestane to fungovat. Nejlepší určitě je dobrý pes. Kočka ne, mám vypozorováno že si kun téměř nevšímají. Fretka je určitě taky dobrý nápad. Chce to zkusit.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Škodná

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, u nás máme kuny nonstop, asi .... 100 let. Důkazem je odlehlá, zapomenutá místnost na půdě, kam chodí kuny na wc
  ... Je s podivem, že nic nám neškodí, kuřátka nemizí, vajíčka taky ne. Říká se, že kuna loví u sousedů.


Jsou to ale mrchy, když se páří, tak dělají kravál jako parta opilců a jejich fakani kradou těm mým hračky na pískovišti a nosí si je na půdu...Na půdě nalézáme skořápky od vajíček, avšak bílé a naše slépky nesou hnědé.


A protože neškodí, hodím jim do okénka na půdu vždy když zabíjím jehně pořádný kus loje i s ledvinkou. Když si na ně vzpomenu. Takže asi tak...Když je úplněk a teplá noc, tak všechny vylezou na střechu a koukají na měsíc.


Odpovědět