Sviluška

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Sviluška

Příspěvek od Mira Vymazal »

Má někdo zaručenej recept proti těmhle parazitům? Nemyslím samozřejmě chemii. Existuje nějaká kytka nebo prostě rostlina, která je odpuzuje?..předem díky za rady M.:-)


Uživatelský avatar
Raduška Kočička
Příspěvky: 8
Registrován: 27 srp 2013 13:10

Re: Sviluška

Příspěvek od Raduška Kočička »

Dají se odpuzovat tabákovým výluhem ve vodě, ale je třeba postřikovat jednou za dva, tři dny. Navíc je třeba stříkat na spodek listů, což mnoha rostlinám nesvědčí - to věčné obracení a nadzvedávání. Ale funguje to :o))



Nicméně také hledám dlouhodobější řešení.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sviluška

Příspěvek od mastnacek »

Nasad predatora.. UTFG


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sviluška

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, bylo mi divný, že svilušky řádí v novém sadu a hnedle vedle ve starém nic. A pídil jsem se po tom a zjistil jsem, že je to o rovnováze. Na starých stromech žije vyvážená komunita i s konzumentama svilušek, takže se tam nic moc neděje. Jeden starý sadař mi poradil, abych v novém sadu rozházel pod stromky špičky halouzek z prořezávky starých jabloní. As pěticentimetrové¨. Tam že hnízdijou ti pojídači svilušek a rozlezou se vůkol k všeobecnému prospěchu.


Uživatelský avatar
Raduška Kočička
Příspěvky: 8
Registrován: 27 srp 2013 13:10

Re: Sviluška

Příspěvek od Raduška Kočička »

A můžu se zeptat jak tohle funtuje na terase či balkoně? Asi nejsem takový google nadšenec jako vy :o)))
Díky!



mastnacek říká:


Nasad predatora.. UTFG





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sviluška

Příspěvek od mastnacek »

Nejsem google nadsenec, ale je to jako hledani v knizce, musim vedet co hledam a najdu.


http://www.biocont.cz/cz/biologicka-ochrana-rostlin.htm


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sviluška

Příspěvek od mastnacek »

Akorat pozor, jak predator ( roztoc ) nebude mit co zrat, tak pojde.


Karel
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2013 22:58

Re: Sviluška

Příspěvek od Karel »

Pro ochranu sadu a vinic je predator roztoč Typhlodromus pyry - prezimuje - mam na zahrade leta...


Do skleniku, zimnich zahrad...  Phytoseiulus persimilis vyžaduje teploty 20-25C a RH 70-90% aby efektivně bastil svilušky alespon cast dne....


Postřik Biooil - řepkovy olej  + Jar, druhy den opláchnout !!!! Plati po jakemkoliv postriku.  


Samozrejmně nejlepší mit zdravé rostlinky aby odolaly napadeni - SCI-FI  


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sviluška

Příspěvek od jarda bon jovi »

Oplachování stromů po postřiku je pro mne velice žhavá novinka,o které bych se rád dozvěděl více. Né snad, že bych byl schopen to použít, protože bratru 18km stromořadí v mém sadu umývat by bylo veselé a zábavné, ale nikdy jsem na oplach po postřikách nenarazil.


biocont labaratoře jsou velice zdatní obchodníci, napíchlí na dotační systém, jako mšice na list.Bohužel se mi dělá na zvracení z toho kšeftu, obzvláště, když jsou jiná řešení.


v tomhle stréček gůgl nenabídne solidní řešení, anžto nečte staré knihy....


A mšice na stromy většinou nelétají, ale táhají je tam mravenci, takže naši předkové na šporhertu vařili pop na lepové pásy, aby měli ty zdravé a silné stromy.  Úplně přesně, jako v tem scifi.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sviluška

Příspěvek od mastnacek »

Tyhle mrsky nemaj radi vlhkost, kdyz je vysoka nebo je namocis, tak nasaknout a prasknou.


Odpovědět