Vyvýšené záhony

Vše o zahradě
Odpovědět
Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

v květnu 8O - 100 cm


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od QNX »

Hlad: 80-100cm ....... kde bereš tolik materiálu? To musí být z ohromné plochy. Já na bramborové záhony ze sena spotřebuju trávu z cca 7000m2.

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

štěpka z pod drátů ,hobliny piliny z dílny,zbytek je-ze-de-(hnuj ,slama,hlina-ale prvotřídní)


 


ta štěpka je výborná  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od QNX »

Hlad: takže transport živin v prostoru ve velkém a navíc hnůj a sláma z JZD .... tedy produkt fosilních paliv a chemických hnojiv+další chemie. Tím je udržitelnost v hajzlu a na Nobelovku tě raději navrhovat nebudu. Na druhou stranu metr organiky musí hřát pěkně a je v tom spousta živin.

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

to asi jo ,zahrada byla založena jako pokus pro zkušenosti,proto i ty pidi rozměry ,sláma byla z našeho baráku stopro předchemická,hnůj milovali žížaly byly jich tam mrdy,byly tam místa kde jich bylo víc jak toho hnoje uplný kluba,a hlína s pilinovýho hnoje 25let starýho taky žádná hrůza-úplná laskomina,štěpka z pod drátů -asi bych se měl oběsit protože bude plná síry ze 70 let.......


 


kdybych honil hranici bio jako ty ju hrotíš tak se na to všechno vyseru a potkáš mě v tescu


Zdena Javornická
Příspěvky: 11
Registrován: 19 úno 2011 18:31

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Zdena Javornická »

Vyvýšené záhony mám již několik let. K naprosté spokojenosti. Nejdříve jsem zkusila postavit jeden ze dřeva, vyložený plachtou proti shnití. Funfgval asi 3 roky a pak se začal rozpadat. Takže jsem si nechala postavit 3 kamenné. Jsou založeny jako "výtopny". Velikost, 3x2 metry, vysoké do pasu, vespodu větve, drny, drť, hrubý kompost, piliny, posekaná tráva, jemný kompost, normální zemina nahoře. Mohu jen doporučit. Vše roste rychle. Letos se chystám ten první kamenný obnovit, t.j. vyměnit vnitřek - po 5 letech - jinak jsem vždy pouze na začátku roku  dosypala na vrch novou vrstvu čerstvé kvalitní zeminy. Pěstuji na nich zeleninu. Celkem mám záhony 3.  

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

přesně tak .....

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od QNX »

Hlad: blbost, na BIO kašlu, jenom jsem se na to podíval z pohledu udržitelnosti.

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

Na BIO taky kašlu,na bio jako ekonomickou komoditu se všema certifikátama,ale jako ideu ji zachovávám v rozumné mé míře ,nedržím se toho jako klíště,ony i ta chemie umí .....typickým příkladem je vápno-je bio nebo není ?když je to jen fyzikálně zpracovanej vápenec? takovekj dolomitickej vápenec je k nezaplacení....kde je v těch chemickej procesech hranice Bio...?vrtá mi to v hlavě dlouho...


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vyvýšené záhony

Příspěvek od Hlad »

jo tu nobelovku bych si nepřevzal,poslední dobou je to s ní ostuda....

Odpovědět