Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Vše o zahradě
100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

Tak opet neco pro qnx:)
Tak si zase zahradnicky neskusene peochazim vyvysene zahony... A narazim na tohle http://www.texascooppower.com/texas-stories/nature-outdoors/keyhole-gardening

Pravdepodne to funguje ve svete a nemate zkusenost u nas? Mate nekdo na zahrade? Dekujiii

Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od Jitka MX01 »

postav si to a vyzkoušej, za rok budeš vědět


100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

Proc komentujes, kdyz k tomu nemas co rict...

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od QNX »

100důlka: Myslím, že Jitka by k tomu měla co říct ...... ale nemělo by to smysl. Postav si to a vyzkoušej, za rok budeš vědět :-D



100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

Zila jsem v presvedceni, ze lide, kteri premysli nad zahradou a zivotem...jsou srdecnejsi a vstricni, chapavi...ze vidi svet trochu jinyma ocima ... Odhlasuji se z permawebu, neb jsem zklamana. Pro to vase ego je tento web vazne maly. Hodne zdaru vy co si hrajete hru na to jak jste nejdulezitejsim stredobodem vesmiru

100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

Mozna jen neumite cist:) ptala jsemse na zkusenosti, ne na to, jestli si ho mam postavit

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od QNX »

100důlka: Zkušenosti nečekají na permawebu, ty jsou na tebe nachystané v terénu. Jitka ti dala tu nejlepší radu. Vyzkoušej to a uvidíš. Permakultura není o kopírování, je o pochopení, znalostech, zkušenostech, pozorování, experimentování atd. atd. Odhlášení z permawebu není špatným krokem, pokud bude následovat i krok další ...... přechod do praxe.


100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

Vis, qnx prestehovali jsme se na jare a mam dve deti. Muz se mnou zahradu ted nema prostor sdilet a ja se ted snazim nasbirat inspiraci, abych mohla zacit
Verim, ze jste zkuseni a zkusenosti ostatnich ctim. Ctim i ruzne nazory. Kazdy jsme jiny... To, jak se rady chovate nadrazene a povysene, tak to je na me moc. Nesnazim se bojovat, nikomu se neposmivam, kdyz pozada o radu, poradim. Zvlast tutu skupinu jsem chapala tak, ze si zde lide predavaji zkusenosti. Verim, ze to tak vetsinou je a ze se vsem nastava, to co me...ze se shazuje, ponizuje, zesmesnuje... To mi za to nestoji. Vim o cem je permakultura, zahrada... A take uz vim, ze ne kazdy permakulturne smyslejici je permakulturne smyskejici. Ty jsi proste zahradnik. Nic vic. Mozna receptarove diskuze by byly tou oblasti, kde by tvou seberealizace a potrebu zvysovani sebevedomi na ukor shazovani ostatnich prijali lip... Tak hodne zdaru zahradniku! A tobe podobni

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od QNX »

100důlka: ale my ti opravdu dáváme nejlepší možnou radu. Vyzkoušej to. Nikdo se nad tebe nepovyšuje, nenadřazuje, nikdo tady nic nezesměšňuje, nikdo se neposmívá a ani nejsem zahradník. Chceš si udělat záhonek, tak si ho udělej, ale neurážej ostatní! Ten záhon je jedním z nespočtu možných řešení. Má nějaké výhody, nějaké nevýhody. Pro tebe bude opravdu nejlepší získat osobní zkušenost. Až ji získáš, tak se pak můžeš ptát na konkrétní věci (jak omezit nevýhodu X, jak využít výhodu Y?)..... a postupným zkoušením dojdeš k funkčnímu řešení. Jo a když začneš příspěvek provokací "Tak opet neco pro qnx:)"  ......... tak co můžeš čekat? :-D Navzdory tomu, že chceš jen provokovat, dám ti odpověď přesně na tvou otázku. Ano, máme s podobnými záhony zkušenosti.


100důlka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2015 00:56

Re: Vyvysene zahony s kompostem ...keyhole garden

Příspěvek od 100důlka »

ja jsem nechtela radu...nevyzadane rady Nepotrebuji...precti si jeste jednou dotaz...
neznam te, jen z diskusi... Pro me jsou tve reakce jen potrebou byt dulezity... Asi mas doma malo uznani...je mi to vlastne docela lito...V ocich jinych mozna nejsi jen zahradnik, ale pro mne nemas zahradnicky presah. Koncim tuto debatu, neb ztracim cas a energii

Odpovědět