Valipiny-podzemni sklenik

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od QNX »

100důlka: komu není rady, ...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od mastnacek »

Aby to fungovalo, musis na kopani pouzit ploskorez a kopat za uplnku :) Tak pravil buh.

100důlka říká:


:)))) mam moc rada to muzske bozstvo, ktere vse zna a vi:) skoda, ze se hosi uz neuoakuje, co:) tak sirte slovo svate, jde vam to skvele.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od QNX »

:-D


Igor Surovy
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2014 13:35

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od Igor Surovy »

Zdravim. taktiez by som sa tohto roka pustil do stavby sklenika ciastocne zapusteneho v zemi. Mate proti tejto koncepcii nieco konkretne? Ak ano, uvital by som vase nazory a rady. Dakujem.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od QNX »

Igor Surovy: Už jsem o tom psal několikrát zde i n FB. Je to v podstatě celé špatně, do našeho klimatu se to nehodí. Tady by se k tomu muselo přistoupit úplně jinak.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od Sanča »

Mastnacek a QNX, jak 2 malí haranti. Když nechcete skutečně pomoci, tak raději kušujte Pytlíci.


Žádná změna, pořád tu opruzujete a nasíráte druhé. Pocitem vlastní geniality, ještě člověk člověku nepomohl.


No co, užijte si to oba.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od mastnacek »

Ty to moc prozivas, nepise sem uz skoro nikdo. Presne jak to pise Martin alias neposlal jsem ploskorez, timto se omlouvam mam velice spatnou pamet :) Neco je proste ztrata casu kterej je dost drahej nez aby clovek travil hodiny a dny vymejslenim a realizaci pitomosti.

Sanča říká:


Mastnacek a QNX, jak 2 malí haranti. Když nechcete skutečně pomoci, tak raději kušujte Pytlíci.


Žádná změna, pořád tu opruzujete a nasíráte druhé. Pocitem vlastní geniality, ještě člověk člověku nepomohl.


No co, užijte si to oba.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od QNX »

Sanča: Vidíš a já si říkám, že jako malí haranti se často chovají stavitelé podzemních skleníků. On to totiž není nějaký levný a bezpracný projektíček, ale oni se ani neobtěžují pochopit jak tu funkguje, proč to funguje, jestli to funguje, kde to funguje, kde to nefunguje, proč to nefunguje, jak to udělat, aby to fungovalo, co to může přinést, co to bude stát atd. atd. atd. Myslím, že člověk co má ambice vyrůst z malého harant by měl při plánování podobného projektu odvést trochu práce a tu problematiku pochopit. Nebo se alespoň poradit s někým, kdo tu práci odvede za něj a skleník mu navrhne, nebo postaví.


To je opravdu tak složité udělat si analýzu světelných a tepelných podmínek v navrhovaném skleníku v průběhu roku?  Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se o to někdo alespoň pokusil. Vždycky je to "podívejte jakej super skleník jsem našel! To si chci postavit!"  To se opakuje několikrát ročně. On si ten nadšenec ani nedá práci najít co se o tom už dříve napsalo.


Je to marný, je to marný, je to marný.



A že bych tady pořád opruzoval? Vždyť já jsem tady za poslední rok skoro nic nenapsal. Z těch rychlejch kruhů se mi totiž motá hlava.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od mastnacek »

ja ti snat den zazrak z ruska poslu. Jestli teda nezabrala taktika vyhnivani problemu do stadia kdy uz to problem neni a ty ho uz nechces .)


Zrovna vcera peknej clanek jak se nejaka holandanka branila peprakem bubakoj co si chtel uzit. Ted holka zaplati pokudu ze nelegalne drzela peprak. Ono v cely evrope je zajimave osetreni prostredku na sebeobranu. Mam krasnej nuz finku dlouhy leuku, rikal jsem si ze si ji povesim za opasek a budu nosti porad pri sobe. U nas to jeste jde. Ve zbytku evropy bych asi dostal klepeta :)

Martin Horňák říká:


všimněte si jedné novoty ve společnosti, která vznikla během několika posl desetiletí.....je zloděj...něco ukradne/provede....někdo ho honí a chce ho potrestat.....většinou se to obrátí a nakonec společnost honí toho kdo honí zloděje......těch příkladů jsou mraky



my tu zkritizujeme např zemní skleník a hned jsme za škarohlídy



lidi, proberte, protože jestli nezačneme používat selský rozum, budeme pěkně v hajzlu





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Valipiny-podzemni sklenik

Příspěvek od QNX »

Martin Horňák: To jako přetáhnout ho ploskořezem? Nojo, on je to fakt multifunkční nástroj :-D


Odpovědět