Začátečník zahradník

Vše o zahradě
Pavlína Němcová
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015 19:38

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Pavlína Němcová »

děkuji, poptám se :)

QNX říká:


míra: já bych to poptal u obchodníků s trapaslíky. Jsou šikovní a když zavětří kšeft, třeba si na to udělají formu a budou ji odlévat ze sádry za levný peníz.





Pavlína Němcová
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015 19:38

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Pavlína Němcová »

díky, už jsem jí taky objevila ajsem v přemýlšení o kus jinde než před rokem :)




Samhain říká:


Na fcb je skupina Permakultura, jsou tam fotky a lidé, kteří provozují permakulturu, o tom dost vědí a jsou ochotní poradit.





Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Jitka MX01 »

Pavlo, to rozepiš, to může být zajímavé a pro začínající poučné


J.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od QNX »

Pavlína Němcová: Snažím se to už nedělat, ale občas mi to ujede ........ takže se neudržím a zase někomu něco poradím. Pokud chceš smysluplně začít pracovat s půdou, tak se vyhni skupinám jako je ta na FB a raději ten čas věnuj studiu seriózních zdrojů informací. Po několika letech ztrácení času na FB jsem se z té skupiny odhlásil  a ušetřil jsem tím spoustu času, který můžu využít mnohem lépe. Třeba ke studiu odborné literatury, kde je vše potřebné perfektě vysvětleno.


Pavlína Němcová
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015 19:38

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Pavlína Němcová »

až jindy, Jituš..dneska jsem už K.O.


Pavlína Němcová
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015 19:38

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Pavlína Němcová »

a jakou doporučíš? Svobodu?

QNX říká:


Pavlína Němcová: Snažím se to už nedělat, ale občas mi to ujede ........ takže se neudržím a zase někomu něco poradím. Pokud chceš smysluplně začít pracovat s půdou, tak se vyhni skupinám jako je ta na FB a raději ten čas věnuj studiu seriózních zdrojů informací. Po několika letech ztrácení času na FB jsem se z té skupiny odhlásil  a ušetřil jsem tím spoustu času, který můžu využít mnohem lépe. Třeba ke studiu odborné literatury, kde je vše potřebné perfektě vysvětleno.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od QNX »

Pavlína Němcová: Já jsem psal o seriózních zdrojích informací ! Pokud tě zajímá přidávání dřevěného uhlí do půdy, tak jen na toto téma vyšlo několik knih ve kterých je problematika podrobně popsaná.  Pokud tě zajímá práce s hnojem a doplňování živin obecně, tak to je téma, které se objevuje v každé lepší knize o zemědělství (pokud se tedy věnuje i výživě rostlin).  Moje rada zní ...... jestli chceš dobré rady, tak  je hledej u skutečných odborníků a ne u pouhých nadšenců. Ale jestli si chceš jen pokecat o blbostech a číst tisíce nesmyslných příspěvků ....... tak vyzkoušej ten FB.


Pavlína Němcová
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015 19:38

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Pavlína Němcová »

díky

QNX říká:


Pavlína Němcová: Já jsem psal o seriózních zdrojích informací ! Pokud tě zajímá přidávání dřevěného uhlí do půdy, tak jen na toto téma vyšlo několik knih ve kterých je problematika podrobně popsaná.  Pokud tě zajímá práce s hnojem a doplňování živin obecně, tak to je téma, které se objevuje v každé lepší knize o zemědělství (pokud se tedy věnuje i výživě rostlin).  Moje rada zní ...... jestli chceš dobré rady, tak  je hledej u skutečných odborníků a ne u pouhých nadšenců. Ale jestli si chceš jen pokecat o blbostech a číst tisíce nesmyslných příspěvků ....... tak vyzkoušej ten FB.





Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

nejlepší je pozvat si odborníka, asi se někomu bude příčit za to platit, ale tak to prostě chodí, máme lékaře, autoservis, tak i zahrada potřebuje svý, ale to taky záleží jak to chcete pojmout, jestli jako pokus, nebo jdete na jistotu


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Začátečník zahradník

Příspěvek od QNX »

Martin Horňák: odborník většinou neuškodí, to se bohužel nedá tvrdit o mnoha dobře míněných radách ochotných nadšenců.


Odpovědět