Přípravky proti slimákům

Vše o zahradě
Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od Jitka MX01 »

Ferramol používám také, např. v pařníku, kam kachny nemůžou. Co je na něm tedy tak špatného?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

Jitka M. především to, že se tváří jako něco jiného než je. Výrobce tvrdí, že účinná látka je neškodný fosforečnan železitý, ale ve skutečnosti je to jinak.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od mastnacek »

Tak co ta latka zpusobuje?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

Dostal jsem odpověď z UKZUZu ohledně přípravku Ferramol a ono to bude ještě trochu jinak. Výrobce asi složení občas mění, protože některé látky (z těch co jsem uvedl) už Ferramol neobsahuje (u jedné jsem už ověřil i to, že je to pravda). Musím tedy zjistit co obsahuje nové složení. Úřad ho zná, ale neřekne.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od jarda bon jovi »

Letos jsem zkoušel a zjistil, že logr z kafe je jedovatý pro slimáky. Udělal jsem kašičku z kafe, piva a tvarůžků a byly to krásné jatka.  Viz, milotický hospodář lp 1908.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

JBJ: Protože obsahuje kofein, který je pro slimáky jedovatý.


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od Jitka MX01 »

Ahoj, a to je potřeba z logru udělat něco speciálního? Domů si nosím každý týden kýblík logru z práce z kávovaru. Sypu to na záhony, do malin, do kompostu apod. Úžasně chutná žížalám, ale nemám pocit, že by to nějak decimovalo nebo omezovalo slomáky. Červenou řepu sežrali a klidně lezli po lógru.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pak budeš mít zřejmě zocelené a zušlechtěné slimáky. Faktem zůstává, že jsem díky logru a pivním pastím zlikvidoval neuvěřitelné množství slimáků, avšak při vyrývání úrody jsem našel mnoho kýblů vajíček od slimáků, takže bůh ví, jestli to dělám dobře či špatně.Můj naturel však velí BOJOVAT,  tak uvidíme.


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od Jitka MX01 »

Za nás bojují kachny, ty jediné se nám fakt osvědčily a jsou skoro bez práce a ještě zábavné a chutné.


Bezslimákový 2015.


J.


Peťa Lukšů
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2015 14:53

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od Peťa Lukšů »

O slimácích mi ani nemluvte... nezmar


Odpovědět