Přípravky proti slimákům

Vše o zahradě
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

Člověk by neměl moc studovat, vede to ke ztrátě iluzí Zase jsem se v něčem moc vrtal a teď jsem naštvanej. Už několik let chválím Přípravek proti slimákům - Ferramol. Dokonce i na kurzech jsem ho hodnotil jako bezproblémový, nejedovatý, ekologický. Říkal jsem, že má jenom jedinou nevýhodu a tou je cena. Chtěl jsem tu nevýhodu odstranit a tak jsem se rozhodl pro výrobu vlastního přípravku proti slimákům. ...... takže laboratoř Zeleného čaroděje dostala úkol provést reverse engeneering přípravku Ferramol ......... a je to v hajzlu. Ekologičnosti přípravku není dosaženo složením (tím co je uvedeno na obalu), ale tím, že je zatajena celá řada dalších látek bez kterých by Ferramol nefungoval. Výrobce je označuje jako Inertní !!!! ale inertní nejsou ani náhodou. O tom co jsem si myslel, že je Ferramol jsem říkal, že bych to klidně i snědl ........ tak teď už bych to nesnědl. Tady jsem napsal podrobnější info ke složení: http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2970


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od mastnacek »

Tak copak me vyroste na hlave, kdyz dam slimosum tuhle papku?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Když to beru podle sebe, tak asi oslí uši ....... připadám si jako osel, protože jsem roky propagoval něco co ve skutečnosti bylo něčím úplně jiným. Tohle pokládám za dost hnusnej podvod :-( Na co je registrace přípravků pro ošetření rostlin, když výrobce klidně zamlčí celou řadu složek a uvede jen tu nejméně problematickou?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od mastnacek »

To jses teda peknej vosel :) Ted maj vsichni v sobe radka. Poslys, tohle je nic. Kdyz si uvedomis ze treba ta fialova voda jak nam s ni jako deckam vytirali huby je momentalne karcinogenni a uz se normalne neprodava... Pritom jsme s ni jeste pred dvema lety nasi holcicce taky pusinku jednou dvakrat vytreli, sranda co? ja bejt doktorama tak se jdu obesit.  Co je proti tomu nejakej sajrajt na slimaky. A tohle jeste neni nic.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

mastnace: Jde mi hlavně o to, že výrobce nemusí uvádět pravdivé složení, nebo pokud musí, že ho neuvádí. To je pak celá registrace jenom úřední buzerace. Považuju to za podvod, protože jsem platil předraženou cenu za ekologický přípravek proti slimákům, ale on vlastně ekologický zase tak moc není.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od mastnacek »

A ty cekas ze ti tam daj celou kouzelnou formuli nejlip i s mnozstvi kolik ceho? :))) Budes je zalovat? :)

QNX říká:


mastnace: Jde mi hlavně o to, že výrobce nemusí uvádět pravdivé složení, nebo pokud musí, že ho neuvádí. To je pak celá registrace jenom úřední buzerace. Považuju to za podvod, protože jsem platil předraženou cenu za ekologický přípravek proti slimákům, ale on vlastně ekologický zase tak moc není.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

mastanacek: No, já už jejich složení nepotřebuju, už ho znám a to včetně obsahu jednotlivých látek. Od čeho bych jinak měl laboratoře Zeleného čaroděje :-) Celkem je tam cca 7 složek, na obalu není uvedená ani jedna. Jenom mlžení jak je to neškodné a jak je to EKO. Prostě mi vadí, že složení před zákazníky  a asi i před úřady zatajují.  Pokud je možné registrovat přípravek na ochranu rostlin a zatajit složení, tak je ta registrace úplně nesmyslná. Žalovat je nebudu, ale poslal jsem dotaz na ÚKZÚZ, tak jsem zvědavej na odpověď.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od mastnacek »

Tak to ja taky


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od Jitka MX01 »

Nám tedy na slimáky fungují spolehlivě jenom kachny a o těch také vklidu říkám, že bych je i snědla :). O složení netřeba diskutovat: bílkovina, nějaký tuk, minerální látky ...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přípravky proti slimákům

Příspěvek od QNX »

Jitka M. Kachny určitě pomáhají, ale na všechno nestačí. Ten Ferramol byl užitečný pomocník, ale asi to byl poslední rok co jsme ho použili. Příští rok už snad budeme používat vlastní granule proti slimákům.


Odpovědět