Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Vše o zahradě
Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Sanča »

Vzor lenosti zahradníka, je ležet na pojízdném lehátku, posouvati se pod jednotlivé plody a čekati jejich dopadu do otevřených úst:-)))).


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Martin Gross »

Mám ostružiny na švestce. Ta byla po 3 roky obalená. To vozítko by muselo mít neuvěřitelné manévrovací schopnosti. A perfektní brzdy. Jsme v kopci.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Sanča »

:-)))), co teprve ty křeče v hubě, měj se


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Marti Gross: Musím brát zřetel na své čím dál starší rodiče: ostružina ve větvích je pěkná představa, ale tohle by u nás neprošlo, jedině že bych rodičům pořídila ostružinový česáček :-) Nad novým záhonem malin kroutili nos, to prý je pro děti, a teď chodí mlsat a dožadují se šlechtěných ostružin :-) :-) :-) Máme jen divoké ostružiny a do těch nic není, ty by  byly dobré leda jako past na zloděje, chytnou a nepustí...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Martin Gross »

Nebo zasadit k pergole. Udělat jednu, speciálně pro ostružinu.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Hlad »

mrkev se neskladuje,nech ji tam kde vyrostla...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Martin Gross »

720m.n.m. - OK. Přežije. Ale co když někdo dostane chuť na mrkvičku třeba v únoru? U nás, 600m.n.m. je sníh ještě teď. Bylo tu cca 60-80cm. O sto nadmořských metrů níž. U nás se musí skladovat. Pokud možno ve sklepě, nebo jinde v dosahu. Těším se na topinambury, ale nejdřív je musím pod sněhem najít.A mrkev je ještě nižší.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Hlad: Že se neskladuje mrkev? Moje babička ji měla rok co rok celou zimu hezky zasazenou v neckách s pískem ve sklepě, mrkev vydržela chutná až do jara - pokud jsme ji nesnědli :-) Kdyby měla zůstat na záhoně, celá ta zimní várka by se vůbec nemusela sít, poněvadž v zimě by byla na zahradě stejně nedobytná.


Martin Lipenský
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2012 16:52

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Martin Lipenský »

Budu zakládat takový menší sádek, ořešáky, kaštanovníky, jabloně, hrušně, švestky. No taky spoustu keřů na živý plot, ale to už je zase jiné téma:) S výjimkou ořešáků a jabloní ještě moc nevím, jaké odrůdy. Ořešáky se dají sehnat v pohodě...


Ale na základě vyčtených informací mám hodně velký zájem o jabloň panenské české, bohužel je dost obtížné tuto odrůdu sehnat, nevíte někdo o něčem?



Na netu jsem našel zatím jen toto:


http://www.prodejstromku.cz/katalog/stare-odrudy-jabloni-stare-odru...



Ale až od podzimu 2013. Čekal jsem dost dlouho, než jsem si sehnal místo, kde sázet, takže ten půlrok mě nezabije, ale raději bych to co nejvíce urychlil:)



Jinak kdybyste měli nějaké odrůdy, se kterými máte příznivé zkušenosti a stálo by za to je vysadit, sem s nimi :)



Sázet budu ve výšce cca 450 m. nad mořem. V místě už žije (dožívá?) starý asi hektarový jabloňový sad, takže je na co navazovat...:)




Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Odolné a horské odrůdy ovoce a zeleniny

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Martin: Chystám se na podzimní nákup na stejné adrese. Počítám, že se tam vypravím kolem 28. 10., zatím pro odrůdy Signe Tillisch, Grávštýnské, Ananasová reneta a Holovouské malinové plus nějaké peckoviny, popř. keř. Všechny tyto máme vyzkoušené, jdou nám dobře, jsme v podobné nadmořské výšce jako Vy.


Odpovědět