Mravenečci na zahradě

Vše o zahradě
Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

Tedy pánové, kdybych uvažoval tak, jako vy, pokazilo by to v příspěvku pointu, to za prvé a za druhé, jestli jednou tolik, nebo dvakrát tolik, já to vidím takhle, když žížalu přeseknu, tak alespoň na malinkou chvíli budu mít dve žížaly, zcela jistě. Šlo mi ale jenom o tu pointu, tak to neřešte, nebo řešte, když nemáte co na práci :-)


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

:-)))))) jo diskuze nad množením žížal matematickou cestou to je věda,,, možná to chce přímo matici? :))) ale to jsem už zapomněla.


Děkuji moc za objasnění jíchy a 24hod.výluhu :)



Včera jsem objevila dva keře, které nechtějí pučet a když jsem na ně sáhla, tak byly volné,,, pod nima díra :( tedy se tam zabydlela nějaká zvířena? přes zimu mi sežrali pánského rakytníka a muchovníka martina,,, .) to musela být nějaká ženská zvířena :-D


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

Jestli jsi tam nemněla na zimu mulč, ten je potřeba na zimu odstranit, nebo alespoň odhrábnou stranou od kmínku stromů a keřů. Zajisté máš pravdu v tom, že to byla nějaká potvora :-)


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

FIHA,,, a já jsem kolem keříků dávala na zimu hodně hodně slámy, aby se měl stromeček jako ve vatičce,,, tož to jsem udělala špatně? no toto :) příští zimu od kmínku odhránout, jo? aby nebylo u kořenů teplo?

Bebe říká:


Jestli jsi tam nemněla na zimu mulč, ten je potřeba na zimu odstranit, nebo alespoň odhrábnou stranou od kmínku stromů a keřů. Zajisté máš pravdu v tom, že to byla nějaká potvora :-)





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

No jo, ve vatičce se měli, ne však stromečky, ale ti hladoví skřítkové. Na zimu můžeš napříšte použít chvojí, ale ani ne tak ku kmeni, jako obložit zvenčí, aby když napadne sníh, tak udělal takovou sněhovou čepici a jenom těm choulostivějším druhům. To se rakytníku, ani muchovníku netýká a pokud budeš přespříliš pečovat o stromy, schoulostivějí, tak je radši nech být, ať si zvykají.


Kasha
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2013 13:47

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Kasha »

 


No to jsou mi novinky,,, díky díky za ně,,, já jsem o ně zapečovala pouze první rok :), pak bych je ASI :) nechala, ale jak vidno, ani první rok :))) chichi,,, když je koupím, tak je vysadím, obložím krabicí a zasypu slámou,senem, aby mi nešla tráva a aby to zakořenilo a protože jsme na horách a bývá i mínus 30 a sněhu do dubna hafo, tak jsem žila v mylné domněnce, že je mám zabalit,,, tož tak to já tedy už nebudu,,, musím koupit nové a doplnit a sledovat :)) děkuji děkuji :) a která rostlinka je tedy cholostivá, která by chtěla balit? :) (mimochodem dávám tam tu slámu vlastně celoročně, aby kmínek neobrustal trávou )


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Bebe »

Jestli tam máš ty hlodavce, tak s tou slámou opatrně a když míváte hodně sněhu, tak ten mulč odstraň, protože sníh izoluje dostatečne, můžeš ho i přihrnout k dřevinám. On se většinou při kmínku trochu rozpustí a udělá se taková mezera, kudy může vzduch a ten průvan se těm zimním návštevníkům líbit nebude. Počas vegetační sezony skus slámu kolem stromů nahradit třeba kůrou, nebo jehličím a karton radši vůbec nepoužívej. Zakrývám jenom levanduli a takovou růži jemnostpani, ale u nás tolik nemrzne. Nebo skus sázet spíš na jaře, do zimy se zakoření a pak se nebudeš muset bát, že Ti budou sazenice cvakat zubama.


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Stepan L. »

Ja mel take problemy s mravenci, ale muzu potvrdit, ze od te doby co chovam drubez (slepice, perlicky, kruty), tak se je dari drzet v mezich a napadeni msicemi neni zdaleka takove jako predtim.


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Včelka Mája »

Ze žížalových stránek:


Žížaly a jejich regenerace


Pokud dojde k přetnutí žížaly za opaskem, konec těla


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Mravenečci na zahradě

Příspěvek od Patrik Stach »

S mšicemi bojuji každoročně. Vyhrávám na plné čáře díky afrikánům. Afrikány proti mšicím.

Petr Šobáň říká:


No ti mravenci su pekné potvory-pasů mšice,keré ně už nekolik roků poměrně solidně likvidujů nové výhonky stromů a oslabujů celý strom...Letos sem natřel kmeně věčích trnek lepem ,tak důfám,že sa ně šeci nenastěhujů na mladé stromky...Dosi ně radíl postříkat to výluhem z kopřiv-řádně uležaným.Prý sů stromy potom dokonale čisté...Kámoš rozházál okolo třešně vratič-na mravence zabralo...Na mšice ve skleníku dokonale funguje konopí...






Odpovědět