s

Design, správa, úpravy, ..
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

s

Příspěvek od Brrtrr »

A
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 08 úno 2020 14:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od QNX »

Nevím sice jaké parametry to musí splňovat, aby to byla kráterová zahrada ........ ale něco podobného jsem letos dělal. Je to kráter, kdy by na dně mělo být jezírko a nad tím jsou vytvořené terasy orientované na jihozápad. Je to jenom "půlkráter", aby mohl studený vzduch odtékat. Teď nevím jak přesně je to velké, ale asi to bude víc než 0,5 ha. Musel bych mrknout do designu a změřit to.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od QNX »

Andrey92: proč je to půlkráter (nad vodní hladinou) jsem přece napsal v předchozím příspěvku. Pro představu se můžeš mrknout na fotku:
http://www.sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=175
Zatím je to bez výsadby, jenom samotné zemní práce. Návrh výsadeb pro tuhle klimatickou jámu možná budeme dělat i na našem PK kurzu jako takové praktické cvičení, ale podobných akcí mám víc, tak ještě nevím co vyberu a co všechno stihneme.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od QNX »

Na FB skupinu Permakultura jsem hodil pár dalších fotek z toho kráteru o kterém jsem psal.


http://www.facebook.com/groups/318826234885348/


Pavel Groh
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2013 15:43

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od Pavel Groh »

Dobrý den,prosím o radu,případně kontakt na někoho kdo by mě pomohl s problémem. V Lázních Bělohradě jsem vytvořil na svém poli 350 m dlouhý zvýšený záhon(na místě původní meze),který přechází v kráterovou zahradu s terasovými stupněmi do 3,5 m pod původní teren.Vše jsem osázel stromy , keři a bylinkami.Plochy jsem osil ,,motýlí loukou".Dostal jsem pokutu 36tis a další z ŽP 4000,- a musím prý doplatit změnu pozemku na jinou ostatní plochu ,která vznikla kráterem,což tam s koeficienty znamená cca 350tis. a na to prostě nemám.Voda se tam drží jen po tání.Děkuji za případné rady a typy.P.Groh 777244244


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od QNX »

Petr Groh: Do LB to nemám daleko. Nejsem sice právník, ale můžu se podívat co by se s tím dalo dělat. Jestli máš zájem, tak bych se na to musel podívat v terénu a potřeboval bych kopie dokladů co už kolem toho máš.


Pavel Groh
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2013 15:43

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od Pavel Groh »

Děkuju za odpověď,mám projekt,který musíme dle žp Jičín a stavebního úřadu Lázně Bělohrad předělat,mám posudek na vody,který jim nevyhovuje-musím dát předělat,protože nesedí hloubky prací,přičemž spodní vody jsou na 20m,spousty dopisů od st.úřadu a zamítavé stanovisko od žp Jičín skoro na vše co jsem udělal.Mám ze všeho pocit,že je štve,že jsem budoval bez jejich posvěcení a možná i bez marného pokusu získat jejich dotace.Při místním šeření na pozemku byli úředníci jak vosy a útočili slovně i na mého otce a bráchu.(Oba nekonfliktní).A to jsem chtěl dělat něco co mají oni v popisu práce,tj.přesvědčovat majitele pozemků aby obnovovali meze,podporovali obnovu výsevu luk,vysazovali stromořadí okolo cest,vytvářeli vodní plochy apod.Prosím o kontakt a o schůzku. Rád přijedu a vše doložím nebo se sejdeme na místě,samozřejmě počítám s tím,že by se jednalo o zakázku.Děkuji P.Groh.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od QNX »

Pavel Groh: OK, tento týden to nezvládnu, ale ten příští se můžeme sejít v LB. Mám to pár km, tak není problém přijet. Zavolal bych koncem týdne a domluvíme se na termínu schůzky.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od jarda bon jovi »

Je smutné číst tyto řádky,pak  mnou lomcuje neurvalý nával zlosti. Ti bastardi trestající kreativitu lidí patří prostě na kandelábr, to mi nikdo nevymluví. okamžitě medializovat, roztrobit do světa, pověsit na net, táhat tu úřední sběř kanálama a jejich xichty MUSÍ VIDĚT CELEJ SVĚT,aby už nikdy nemohli od nikoho přijmout ani plesnivou skývu chleba.Okamžitě na ně nasadit protikorupčního provokatéra. nebo někýho mudžahedína.


Múže někdo pípnout o těch hodných a obětavých úřednících....chamraď špinavá....nejedná se o zaměstnání, ale diagnozu.


Pavel Groh
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2013 15:43

Re: Seppovy kráterové zahrady

Příspěvek od Pavel Groh »

Ze začátku jsem zuřil podobně,při tom místním šetření,když machrovali na mě i na mý blízký, na mým vlastním pozemku.Úplně se mě třásly ruce a viděl jsem vážně stroboskopicky mžitky před očima,cukaly mě oční víčka a mít po ruce alespoň rýč tak nikdo,krom mý rodiny z pole živý neodešel.Přísahám.Sedl sem si o kus dál a házel kameny před sebe,už to nechci zažít.Teď už sem to vydýchal a snažím se to nějak dotáhnout k povolení.

jarda bon jovi říká:


Je smutné číst tyto řádky,pak  mnou lomcuje neurvalý nával zlosti. Ti bastardi trestající kreativitu lidí patří prostě na kandelábr, to mi nikdo nevymluví. okamžitě medializovat, roztrobit do světa, pověsit na net, táhat tu úřední sběř kanálama a jejich xichty MUSÍ VIDĚT CELEJ SVĚT,aby už nikdy nemohli od nikoho přijmout ani plesnivou skývu chleba.Okamžitě na ně nasadit protikorupčního provokatéra. nebo někýho mudžahedína.


Múže někdo pípnout o těch hodných a obětavých úřednících....chamraď špinavá....nejedná se o zaměstnání, ale diagnozu.





Odpovědět