Oplocení pozemku

Design, správa, úpravy, ..
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pro qnx.... paráda, díky, ušetřil jsi mi velikou starost a čas.


Na mne funguje kopřivová jícha... když ji mamka začne těžit ze sudů, peláším pryč... kamkoli. Smrady a vůně fungují bezvadně i u lidí. 
 


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Martin Gross »

Už VÍÍÍÍM.  Hagopur to má tak úžasně pojmenované, že jsem namísto pěny koupil jen postřik na stromky, proti okusu. Hahahaha Ale i ten jim naprosto nevoní.  A já vím, proč pěna nikde.... :-D


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Luciáš »

Ach jo, mohla jsem vědět, že ti to nedá a začneš si ze mě dělat "srandu". Z čeho jsi prosimtě usoudil, že si budu do auta škrábat asfalt?? To je tvůj problém, urážíš lidi (možná aniž bys chtěl). Nejspíš máš sám se sebou nějkaý problém. Doteď jsem si tvých názorů vážila, nejspíš své mínění o tobě přehodnotím. K tématu o němž jsme se bavili se vracet nebudu, protože to nemá cenu. Jen naposled: jestli máš své skušenosti, tak prosím, ale nechápu, jak můžeš tvrdit, že já tomu - NA ROZDÍL OD TEBE - nerozumím a v další větě mi napíšeš, že jsi si šel čichnout ke kyselině indolylmáselné.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Nenech prchlivost cloumat svým majestátem. Spíše bych to nebral osobně a nakonec bych si z toho vybral to potřebné, páč zde zaznělo tolik fantastických informací, že z toho jde hlava kolem. Máme tu možnost sosat unikátní info i zkušenosti a my si to nebudem kalit nějakým osobním postojem. Samozřejmě že je na výběr.... Můžeš si to brát osobně a spokojit se s nulovými názory euroovčanů bez zkušeností, nebo riskovat a občas číst něco, co ti je proti srsti, ale mít tu čest  seznámit se se zkušenostmi  a věděním několika šílenců, páč korektní ovčan nikdy nepřekročí svůj stín.Vodítkem je kyselina isovalerová, a to jako info má cenu zlata...věř mi.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Luciáš: Je mi úplně jedno, jestli si mých názorů vážíš nebo ne, je mi jedno, jestli přehodnotíš názor na mou osobu a dokonce si z tebe ani srandu nedělám. Pouze jsem reagoval na tvé plácnutí, které bylo zcela mimo. Neber se tak vážně a neurážej se. Já zase tak moc netrvdím, že chemii rozumím. Sice jsem ji vystudoval, ale už mnoho let se v oboru nepohybuju a 99% znalostí co jsem kdysi měl už je dávno pryč. To poslední 1% znalostí z chemie mi však bohatě stačí na to, abych věděl, že kyselina indolylmáselná má ke kyselině máselné asi tak daleko jako zmíněný asfalt k benzínu (a možná ještě trochu dál) a stačí mi i na to, abych mohl tvrdit, že člověk, kterému to připadá podobné se v chemii ani trochu nevyzná. No a že jsem si šel čichnout ke kyselině indolylmáselné? Když něco píšu, tak se snažím, aby to mělo reálný základ. Mohl jsem sice napsat rovnou, že kyselina indolylmáselná nesmrdí, ale nikdy předtím jsem ji neočuchával ..........tak jsem si to prostě došel ověřit. Kdybys to udělala i ty a očichala kyseliny máselnou a indolylmáselnou, tak ti garantuju, že si to budeš pamatovat a víckrát podobný nesmysl nenapíšeš. Navíc tvá rada byla dost nezodpovědná, protože kyselina indolylmáselná je mnohem víc toxická než kyselina máselná a tak by její použití jako repelent nejen nefungovalo, ale mohla by i uškodit. Takže se uklidni ....... a pokud se ti to povede, tak nakonec stejně uznáš, že jsem měl pravdu :-)


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Luciáš »

JBJ: :-) Jo já vim. :-) Měla jsem to nechat být hned na začátku nebo nejdřív víc vychladnout. Občas je těžký rozkódovat, co kdo čím myslí nebo nemyslí. Obzvlášť, když té osobě nevidím do očí nebo alespoň neslyším, jakým tónem je co řečeno. Už jsem si všimla, že nejsem první, kdo si slova QNXe bere příliš osobně.



QNX: Jo, kyselina indolylmáselná je mnohem toxičtější než kyselina máselná a její použití jako repelent (a manipulace s ní) by bylo dost riskantní. Jenomže já jsem nikomu její použití neradila. Dokonce jsem to, že se jedná o sajrajt, zmínila hned v prvním příspěvku. Ty sloučeniny si nejsou podobné, máselná je součástí indolylmáselné. Stačí se podívat na strukturální vzorec.



Čekám, že opět budu litovat, že jsem sem něco psala, ale to už jsme my sotva vyklubaný pseudoovčani. Tímto zakopávám válečnou sekeru.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Luciáš: Já jsem válečnou sekeru ještě ani nevykopal, jsem totiž ohromnej dobrák :-) Podstatné je to, že kyselina indolylmáselná je jako repelent proti zvěři zcela nepoužitelná a v tomto tématu nemá co dělat ..........ale jinak je to užitečná chemikálie ze které se dá udělat speciální růstový stimulátor na zpravokořeňování ovocných stromů. Prostě jsi se s tou kyselinou netrefila, to se může stát, ale není to důvod se naštvat.


Milan Král
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2012 15:45

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Milan Král »

Ahoj, jakou máš zkušenost s dřevěnými sloupky, jak hluboko je třeba vyvrtat díru atp. Znáš někoho kdo by zmáknul 220m plotu? Díky Milan

jarda bon jovi říká:


Dřevěné sloupky betonovat? Kovové betonované jsou chápány jako stavba trvalá a dřevěné kůly jsou chápány jako dočasné...S tím souvisí  histerie na úřadech i mysliveckých sdruženích, stovky mrtvých zvířat díky špatné migraci, špatné prostupnosti krajiny........navíc myslivcům ukousneš kus honitby a to se neodpouští. Takže, než bych betonoval a ztrácel čas s nadrženým ouřadou, raději dřevěné kůly, jenž v pevnosti nezaostávají a když na to přijde, tak ani v životnosti.... když jsou vyschlé, tak impregnuju ve skalici, nebo pošlu pár kubíků na podtlakovou impregnaci, a je to ne 30 let. Nebo agát či dub. Ešli máš žaloudek na ouřady, pak můžeš cokoli.....Já zkoušel zabetonovaný sloupky a fakt veliký problém. Třebas tam u vás nemáte zakořeněné idioty.Bez bumážky bych to nestavěl s betonem, ouřadové můžou všechno.....





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

220 metrů máš za den a půl hotový. ve dvou. Když to budeeš v měkkým stavu půdy zatlačovat, tak i za den. Vrtání je delší.


kdybys byl z východních sudet, tak bych ti to sfouknul, je to kousek, ale ty budeš dle márfyho zákonů z druhý strany země...


Dřevěný sloupky jsou nejlepší, páč se k nim dá přichytit pletivo, k těm ostatním bídně. Navíc, budeš chtět změnit trasu plotu a jde to bez potíží. Já teda občas vkládám pražec, jichž jsem dostal kamion darem.Do rohů či zatáček to chce tlustější sloupek, mírně vykloněný ven...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od mastnacek »

Smrkove kuly, opalene, cast me zatloukli prezpolni jezedaci, cast jsem nabusil rucnim bucharem. Truba vysoka 1,1m, prumer 18cm, dve drzadla po stranach, vaha cca 30kg. Nasadim a boucham dokud neni buchar u zeme. Az nekdy budou penize navic, poridim ohradnik na solar a baterku.



https://picasaweb.google.com/108107145043989502497/Ohrada


Odpovědět