Oplocení pozemku

Design, správa, úpravy, ..
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Martin Gross: Jasně, po čase to fungovat přestane a musíš změnit smrad za jiný druh. Naštěstí těch smradů je na výběr spousta.


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Luciáš »

Tady čas od času kupuju k.citronovou. http://www.fichema.cz/index.php?keyword=m%C3%A1seln%C3%A1&main_... Prodávají to po gramech :/ Podle počtení to asi bude pjeknej fujtajbl.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Luciáš: raději se do žádného laborování s chemií nepouštěj, asi by to nedopadlo dobře.



Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Luciáš »

Nějaké vzdělání ohledně laboratoří mám a pud sebezáchovy taky, takže nic takového neplánuju. :) JBJ se ptal po máselné kys., tak jsem reagovala. Zajímalo by mě, jestli je kyselina indolylmáselná použitelná pro tyhle účely, popř. ta její sůl, co je v nabídce obchodu. A taky mě zajímá, jak obstojí jejich cena JBJ nebo u jiných případných zájemců.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Myslím, že se dá kyselina máselná  vyrobit, jak mi nastínil kámoš chemik, nebo sehnat.Totiž, ta aplikakace do pur pěny je funkční, protože se tak dělá i s originál prostředky hagopur pachové ohrady. Už jsem chtěl ten hagopur koncentrát nechat analyzovat, čímž bych si ušetřil snahu, avšak mi chybí čas, který vyjádřen v penězích činí více, než ta flaša hagopur koncentrátu doplněná do již stávajících bobků.


Jasně že na tom výrobci i prodejci NEKŘESTANSKY  profitují, takže se alternativy budou hledat stále, já nyní mám akci kulový mlýn, heslem je mladý ječmen ,hlíva a lucerka.  Na srnky mi slíbil kámoš poslat syntetickou tygří moč, která v usa funguje bezvadně a kanystr vydrží dva eony věků. takže něco po něčem... Do chémie se neženu, mám mezery....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Kyselina idolylmáselná nemá s kyselinou máselnou mnoho společného a proto je pro zde diskutovaný účel zcela nepoužitelná.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

JBJ: a proč bys to nechával analyzovat? :-) Stačí se zeptat ......... je v tom kyselina isovalerová, nebo po našem 3-methylbutanová kyselina. Jenom koncentraci ti neřeknu, ale to už se dá vyzkoušet čuchometricky, nebo to doma v zavařovačce změřit primitivní titrací (upřímnou soustrast). Vyrobit ji není až takový problém, pokud seženeš isoamylalkohol, protože ten se na ni dá zoxidovat. ............jenom ten smrad, k týhle akci se fakt ukecat nenechám.


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Luciáš »

Mají toho společného dost. Například řetězec k. máselné. Smrdí obě fest. Indolylmáselná navíc díky aromatické části .. Problém by mohl být v rozpustnosti, ale s tím by se určitě taky dalo něco dělat :)


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Martin Gross »

První zkušenosti a dojmy: Za vlhkého počasí (před deštěm / bouřkou) nedělá trvalou pěnu. (nebo certosan "bobky" dělat nemá?....) Co jsem včera poplival, splasklo a zůstal jen flek, jako od krve. Hned jsem měl povzbuzující zážitek. Okolo naší zahrady posekali jezeďáci trávu a srneček si to z mlází namířil přímo na naši vysokoučkou travičkua jablůňky. Dozvěděl jsem se o jeho přítomnosti až podle úderů kopyt, jak pelášil od prvního postříkaného kolíku. Mazal, jako by tam na louce před sebou měl srnu. Po cca 30 metrech zpomalil a krokem pokračoval do lesa. HURRÁÁÁÁ!!!! Až mě to svádí, nakoupit tuhle smrdutost ve velkém. Dumám o tom, že na podzim takhle ošetřím špice jabloní. Po letošní zimě, kdy nám napadlo 70 -90cm sněhu objevuju kouzlo vysokokmenů....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od QNX »

Luciáš: Nehádej se, nerozumíš tomu :-) Kyselina indolylmáselná má s kyselinou máselnou opravdu pár atomů uspořádaných stejně, ale vzhledem k tomu, že indolylmáselná má navíc ještě 6 uhlíků 1 vodík a 1 dusík, tak toho opravdu moc společného nemají. Jsou to asi tak podobné látky jako benzín a asfalt, ale to ti jistě nebrání dolovat ze silnic asfalt a cpát si ho do nádrže u auta, že? Co se týká smradlavosti, tak kyselina indolylmáselná sice není úplně bez zápachu, ale její zápach není nijak zvlášť nepříjemný a není ani intenzivní (před 5 minutama jsem si k ní šel čichnout, abych to věděl přesně)-


Odpovědět