Oplocení pozemku

Design, správa, úpravy, ..
Uživatelský avatar
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 94
Registrován: 09 bře 2010 19:41

Oplocení pozemku

Příspěvek od Tomáš Svoboda »

   Ahoj.


Máte nějaké dobré tipy na výrobce či dodavatele lesnického pletiva a dřevěných sloupků (kůlů)? Díky.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Martin Gross »


Uživatelský avatar
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 94
Registrován: 09 bře 2010 19:41

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Tomáš Svoboda »

Arepo Bohemia - nejlepší a nejlevnější nabídka lesnického pletiva, co znám.


 


Odkorněné smrkové kůly - nejlevnější kůly, co jsem zatím našel.


Uživatelský avatar
Markéta M.
Příspěvky: 82
Registrován: 15 bře 2010 22:03

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od Markéta M. »

Z vlastních zkušeností doporučuju na pletivu nešetřit. Nevím jaká je u vás "zazvěřenost", ale u nás (CHKO Křivoklátsko) je 200 cm a 19 drátů nutné minimum. Naštěstí k nám zatím nechodí divočáci, tak nemusíme kopat do země půlmetrové rýhy.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Cyril Prosecký: Dubové a agátové kůly mají životnost 20 až 300 let, dle průměru. Impregnace zbytečná.


Záleží na půdě, já když je na jaře měkko  sloupky zatláčím čelním nakladačem, tedy radlicí do země. Když mají větší průměr, tak nahrotuju kůl, nebo si vlastním vrtákem za traktor vyvrtám díry a sázím co chci.Zatláčel bych i traktorbagrem, když by bylo tvrději. Děr udělám za hodinu 100, metr do hloubky o průměru 35cm, pokud nejsem na skále či kamení. Ruční vrták poháněný lidskou silou probůh nekupuj, je k ničemu. Raději si pujč v půjčovně motorový vrták, nebo si najmi vrtání, tak jako si najímají mne. Beru 500kč na hodinku a ještě se mi nestalo, že by někdo frflal, že jsem drahej.Kotvící trny jsou děsně drahé, já dávám smrk a po 8 letech přebouchám sloupky a pak měním pletivo.Nebo trubky z kovošrotu, vyjde trubka na 40 kč a je to navěky. Ploty ploty, je to hrůza.... mám víc než 4km plotů.... hrůza a běs.


Zatloukadlo nekupuj, klidně ti daruju doma dělané zdarma. Nic z toho, co je v katalogu nefunguje, když se potká kamínek.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, myslím, že každý traaktorbagr s hmotností nad 5 tun to hravě zvládne. Pochopitelně do ornice či lučního povrchu, bez většího množství kamení a na jaře či vlhčím povětří. Ekvivalentem je nesený zatloukač kůlů, který zatluče rázy cokoli kamkoli, já měl kdysi půjčený stroj i s obsluhou a jako důkaz zatloukli železniční pražec bez špice 50 cm hluboko. Na jaře. všechny ploty dělám zásadně na jaře, když není vegetace a místa, kde chci dělat plot  vezmu lučními smykobránami, shrnu a zarovnám buřinu .Pak se dobře rozmotává pletivo.Ten štěrkopísek bude ručně neseném motorovým vrtákem složité, snad i nemožné. Já se svým vrtákem a průměrem 20 i 30 cm ano, 50cm ne.záleží však na použité frakci. Já když dávám kůly ve sjízdném terénu volím menší díru než vrták a kůl zatlačím čelní radlicí. V neschůdném terénu, v náklonech znemožnující použití čelního nakladače k zatlačení vrtám díry větší, o pár cm stačí a obsypávám vyvrtaným materiálem. vršek utemuju násadou od krumpáče nebo palice.


technicky je nejlepší zatlačit kůl 40cm hluboko, nebo i hlouběji a fertig. i ke stromkům kůly jsem tak dělal. nic se neobsypává, nezahrnuje. proto to jaro, kdy je půda nejkypřejší....


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od pk161 »

Ahoj, letos se chystám postavit plot. Rád bych ty sloupky zrovna zabetonoval, aby vydrželi co nejdéle. Chci se zeptat, jestli mi to vůbec někdo povolí. Je to vedeno jako zemědělská půda, trvalá travní plocha.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dřevěné sloupky betonovat? Kovové betonované jsou chápány jako stavba trvalá a dřevěné kůly jsou chápány jako dočasné...S tím souvisí  histerie na úřadech i mysliveckých sdruženích, stovky mrtvých zvířat díky špatné migraci, špatné prostupnosti krajiny........navíc myslivcům ukousneš kus honitby a to se neodpouští. Takže, než bych betonoval a ztrácel čas s nadrženým ouřadou, raději dřevěné kůly, jenž v pevnosti nezaostávají a když na to přijde, tak ani v životnosti.... když jsou vyschlé, tak impregnuju ve skalici, nebo pošlu pár kubíků na podtlakovou impregnaci, a je to ne 30 let. Nebo agát či dub. Ešli máš žaloudek na ouřady, pak můžeš cokoli.....Já zkoušel zabetonovaný sloupky a fakt veliký problém. Třebas tam u vás nemáte zakořeněné idioty.Bez bumážky bych to nestavěl s betonem, ouřadové můžou všechno.....


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od pk161 »

Myslel jsem kovové. Ale máš asi pravdu, než lítat po úřadech tak tam raději zatluču ty kůly.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oplocení pozemku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Vlastně, já ti radil podle sebe... záleží na účelu, umístnění i rozloze. Hektárek či dva u vesnice bych řešil jakkoli. Je třeba mít na paměti, že divoké prase proleze kdekoli , i pod nejlepším plotem a srnky mi přeskakují plot  vysoký 150 a nad ním ještě 20cm nahoru ostnáč proti dvounohé zvěři. jakoby nic a mají tam ještě 30cm fora. Lidi to projdou se štípačkama, jako prd, takže důkladné ploty dnes tolik nefičí. Já bych zatloukl kůly, omotal to nejlevnějším pletivem, a fertig. nejlevnější prodává stejně wire metal, vozí to až domů....
Na přitloukání pletiva ke sloupkům jsem si pořídil pneu sponkovačku,na traktůrku kompresor a jedu jako oheň. Za den udělám komplet 400metrů plotu, teda s pomocníkem, co mi šponuje pletivo a přidržuje kůly při zatlačování radlicí.Používám výhradně uzlíkové pletivo. Nejstarší kus mám 12 let a zatím drží....



Odpovědět