Co s pozemkem - bývalým polem?

Design, správa, úpravy, ..
Odpovědět
Katka Bukáčková

Co s pozemkem - bývalým polem?

Příspěvek od Katka Bukáčková »

Ahoj, 

prosím o pomoc a zkušenost... Koupili jsme relativně malý pozemek (2000 m), část bývalého pole, které bylo rok nechané ladem a za ten rok na něm vyrostl plevel cca 1,2 m vysoký, převážně rmen, svízel, něco pichlavého a oves. Na radu chlapíků z Camphillu jsme si ho nechali podiskovat a zaorat hlubokou orbou (což už téměř nešlo) a klasický zemědělec nás nabádá, abychom to postříkali. Odoláváme, ale praktickou zkušenost nemáme žádnou - nevíte, co s tím? Časté sekání by asi pomohlo, ale kosu zatím nemáme a traktůrek by ta půda asi letos neunesla... V současné době bychom chtěli, aby tam vyrostla louka (máme koupenou travní směs), na kterou umístíme maringotku, kterou právě rekonstruujeme, a pomalu tam začneme budovat přírodní zahradu.

Za jakékoli rady moc děkujeme, jsme úplní začátečníci. :-)

Katka

Romana SM

Re: Co s pozemkem - bývalým polem?

Příspěvek od Romana SM »

Já bych se tada Roundapu vyhýbala velkým obloukem, zvlášť pokud chcete zahradu přírodní http://www.margit.cz/roundup-ohrozuje/

To radši zrovna zasít tu louku a koupit si kosu, 2000m by se dalo zvládnout, ale záleží kolik času tam budete trávit a jakou máte představu. Nebo brigádníka s křovinořezem. Ale určitě tu jsou zkušenější rádci :-).

Katka Bukáčková

Příspěvek od Katka Bukáčková »

Děkuju moc za první reakce. :-) Ráda bych ještě upřesnila, že mám takový pocit, že jsem tu půdu dostala do péče a úplně nechci volit nejjednodušší cestu, pokud by k ní nebyla šetrná, což by Roundup asi nebyl. :-( Takže jsem ochotná strávit i nějaký čas a věnovat svou energii, než se půda obnoví a vzpamatuje. Ale zároveň bychom na tom místě chtěli co nejdříve pobývat se třemi malými dětmi a tak za 2 - 3 roky postavit v horní části přírodní dům...

Děkuju moc!

Katka

Pokud se mi to podařilo, v příloze posílám fotku, jak to při diskování vypadalo...

tomáš hanák

Příspěvek od tomáš hanák »

to zdenka: to je právě to ospravedlňování..."vdyť troška neublíží" ... ale troška ke trošce a máme tu dobu jedovou .... a jak sama uvádíš tak rundup nezničí semena takže stříkat vlastně můžeš pak pořád ... já radím rozumně se o pozemek starat , sekat ;) ono neplatí  to "že co není vidět nedškodí" . Já když si vzpomenu jaxem pracoval u zahradńický firmy a starali jsme se o trávníky ...x chem. přípravků a pak když jsem viděl jaxi na tom hrají děti ...bylo mi z toho zle , už to nedělám... Takže radím zorat , zaset a sekat jako trávník ....

tomáš hanák

Příspěvek od tomáš hanák »

no Vy paní na tom taky nejste nejlépe s pravopisem :))) ale o pravopisu to tu není ... bohužel to tu teď není ubec o ničem . Někdo tu radí stříkat rundupem , druhey se diví že dýně jsou cizosprašný a dává z nich pak otrávený karbanátky psovi ...je to děs . Ještě že většina rozumneych lidí teď dělá něco venku a neřeší blbosti tady na foru až na vyjímky ;)

autorovi tématu se omlouvám za ot a s toutou debatou končím....

mastnacek

Příspěvek od mastnacek »

Zdenka pauchla je zrejme expert na chemii. Vi presne, co takovej roundup vlastne je a ze nicemu neublizi si s nim vylepsit pozemek. Zima si s nim poradi... paaane boze. Prave ze ti dlouholeti zahradnici nedaji dopustit nad tyhle pripravky a proc to menit kdzy to "funguje". Dobrou chut, urcite bych si mlaskal na rajcatech za takhle vylepsenyho pozemku. A ohanet se tim, ze tam jinak zivot buji, mravenci atd atd... to v Cernobilu to buji vsechno taky ostopero a kdo by tam sel dobrovolne bydlet?

Odpovědět