permakulturní zahrada na poušti

Design, správa, úpravy, ..
Zdeněk Zátopek
Příspěvky: 11
Registrován: 16 pro 2015 20:43

Re: permakulturní zahrada na poušti

Příspěvek od Zdeněk Zátopek »

Dobrý den Jožko. 


Ten můj přístup má být založen na změně faktorů prostředí, takže nemusíte hledat suchomilné rostliny, právě proto že si na pobřeží vyrábíte vodu z mořské. Ta zajistí biomasu, kterou se půda zároveň zúrodní. Tento přístup ani neaspiruje na revitalizaci pouště jako takové, pouze těch míst na pobřeží.Těžko říct jak se dá současný trend vyvážení odpadků do Afriky zastavit.


Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: permakulturní zahrada na poušti

Příspěvek od Josef Čermák »

Ahoj ,bohužel právě na pobřeží je tvůj systém zbytečný,jelikož všechna pobřeží mají dodnes možnost revitalizace z vlastních zdrojů podzemních vod a použitím suchomilných rostlin,problémem jsou místa vzdálená pobřeží.Tím se ale nikdo nezabývá.Tvůj systém je skvělý určitě ho od tebe koupí majitelé golfových hřišť.


Ahoj Jožka


Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: permakulturní zahrada na poušti

Příspěvek od Josef Čermák »

Většina pobřeží je využívána k turismu,vývoj odsolovacích zařízení proto platí a využívají právě organizace k zavlažování těl a hoven svých klientů.


Změna faktorů prostředí by se měla primárně týkat lidských hlav.Procestuješ-li část světa kde odsolovací zařízení používají zjistíš,že pracuješ pro lidi,kteří nemají v úmyslu cokoliv sázet,maximálně na koně,nebo v kasinu.


Problém poklesu hladiny podzemních vod ve všech přímořských oblastech je způsoben dlouhodobým úbytkem vegetace a snížením transpirační schopnosti půdy,zde je třeba začít -v horách údolích a kopcích.Odsolovací zařízení je odstraněním problému nedostatku vody v hotelu,ale ne v podzemních jezerech.


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: permakulturní zahrada na poušti

Příspěvek od Ivan Permawebovič »


 Nejen Cílek hovoří o exportu izraelské vody do Jordánska aj. vyráběné odsolováním, cca 0,40 USD / m3 .


Tj, lze přepočítat cenu vody na produkci potravin ... 


Odpovědět