pole

Design, správa, úpravy, ..
Odpovědět
Hana Dlouhá
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2015 08:09

pole

Příspěvek od Hana Dlouhá »

Dobrý den,


koupili jsme pozemek a část pozemku je takové "elko" pole. Není ani malé ani velké. Teď na podzim sklidili kukuřici a uválcovali ho a už nezaseli. Nedělám si naděje, že by jsme tam mohli pěstovat jedlé plodiny, ale chtěla bych ho dát nějak do kupy a třeba ho postupně zatravnit. Nějaké rady jak na to? Co tam například zasadit aby se půda trochu uzdravila? Jinak nechceme žádné chemické prostředky ani stroje. Velikost by se měla zvládnou i ručně a s kosou.Děkuji za rady :)


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: pole

Příspěvek od Jitka MX01 »

Ahoj,my také z pole děláme jedlou zahradu. Tak třeba něco využiješ.


J.


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: pole

Příspěvek od míra »

Počkej pár let, ono se zatravní samo a máte po starostech.


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: pole

Příspěvek od Simona Karolik »

Ahoj, to že tam bola predtým konvenčne pestovaná kukurica nemusí nutne znamenať, že je pozemok zaneřádený pesticídmi alebo prehnojený. Podľa mojho názoru je škoda nechať to zarásť trávou-ak sa tam raz uchytí pýr, bude ťažké ho odstrániť, ak by ste tam v budúcnu chceli niečo pestovať. Práve taký problém mám ja-mám ornú půdu, ktorá roky ležala ladom a odstrániť travný drn ma stálo kopu úsilia. Byť vami tak zasejem prvé roky svazenku, aksamitník, lucernu a pod. pre ozdravenie půdy, na jeseň zaryť a potom by som zasadila drobné bobuloviny pre úžitok. Pre kľud duše si možete dať urobiť rozbor půdy na obsah pesticídov a dusičnanov a podľa výsledkov sa zariadiť. Ak by půda nevyhovovala, ešte vždy si tam možete urobiť prekrásnu-napríklad motýliu záhradu, ktorá poteší oko aj ducha a prospejete tak aj Matke Prírode.


Hana Dlouhá
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2015 08:09

Re: pole

Příspěvek od Hana Dlouhá »

no bojím se toho e s naším polem sousedí normální pole.....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: pole

Příspěvek od mastnacek »

Pole neni ani velke ani male... to je jak z pohadky :) Konopi udajne taha ze zeme tezke kovy. Co vytahne pesticidy to netusim. Jooo jestli mate penize navic, dejte si udelat rozbor. Lepsi nez se pak za par let divit kde se ty nadory berou.


Odpovědět