Zivy plot = vetrolam

Design, správa, úpravy, ..
RADIM BUFFALO TOBIAS

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

OGARE.
CO SE TÝČE RYCHLOSTI RŮSTU HYBRIDŮ JAPONSKÝCH TOPOLŮ NIC NENAMÍTÁM...ALE JE TO HYBRID A TEN S PERMAKULTUROU ASI MOC NEJDE DOHROMADY, SOUDÍM JÁ...JAKO GENETICKY MODIFIKOVANÁ KUKUŘICE AJ....A POKUD NEJSEM OMEZEN MOC PROSTOREM, TAK BYCH TO ODNOŽOVÁNÍ MOC NEREŠIL...URČITĚ NEVYTVÁŘÍ RYZOMY TAK RYCHLE JAKO NAPŘÍKLAD KŘÍDLATKA, KTERÁ JE PRO POZEMEK OPRAVDOVOU SODOMOU - GOMOROUI KDYŽ SE UDÁVÁ NEJVYŠŠÍ NÁRUST ZELENÉ HMOTY...ALE TO UŽ JE Z JINÉ SORTY...NENÍ PROBLÉM ODNOŽE V PÁSOVĚ ODORAT NEBO VYRÝT A PŘESADIT NA JINÉ VHODNÉ MÍSTO, NE...??? I KDYŽ LZE PAK SAMCE A SAMICE ODLIŠIT PATRNĚ JEN PODLE MNOŽSTVÍ PUPENŮ JEN NA JAŘE...A ABYCH MĚL JAKÝS - TAKÝS VÝNOS DŘEVNÍ HMOTY Z RYCHLEROSTOUCÍCH TOPOLŮ, TAK JICH MUSÍM VYSÁZET HAFO...TO UŽ BY SNAD BYLO LÉPE VYSADIT NĚJAKÝ MRAZUVZDORNÝ BAMBUS, JEHOŽ VÝHONKY PAK MŮŽU I JÍST...TO BY SE PAK ASI MUSEL VYKOPAT PO OBVODĚ,KDYŽ NECHCI ABY SE ODNOŽOVAL SVÝMI RYZOMY DO OKOLÍ DOSTATEČNĚ HLUBOKÝ RYGOL A VLOŽIT DO NĚJ TŘEBA STARÝ GUMOVÝ DOPRAVNÍKOVÝ PÁS. A TEN RAKYTNÍK JE ASI NEJLEPŠÍ NA ZPEVNĚNÍ NESTABILNÍCH SVAHŮ A NAVÍC MI DÁ VYSOCE HODNOTNÉ A LÉČÍVÉ PLODY I KDYŽ JEHO ZBĚR JE KOMPLIKOVANÝ. INFORMACE LZE NAČERPAT V KNIHÁCH - LÉČIVÉ ROSTLINY TŘETÍHO TISÍCILETÍ, RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ - ROSTLINA BUDOUCNOSTI, ENERGETICKÉ PLODINY...TO JE MŮJ NÁZOR...

Ing Vladimír Šabata říká:
Chcete-li živý plot s účinkem větrolamu rychle, doporučuji vysadit Topol 105 Maximovitz ve sponu 50cm . Při trošku příznivých podmínkách bude mít za dva roky 4m výšku. Po třech letech lze stromy ob jeden prořezávat na dřevo, zase dorostou. Topol se sází právě teď jenom z čerstvých řízků. Rakytník je sice prima léčivka, ale: musí být samec a samice, plot s funkcí větrolamu poroste 10 let a proklatě rychle odnoží, takže zamoří široké okolí desítky metrů. Vladimír.

Odpovědět