Zivy plot = vetrolam

Design, správa, úpravy, ..
Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Maja Janstova »

na zahradke zo severnej strany nam fuka dost pojaseny vietor, chcem tam spravit vetrolam, len sa neviem rozhodnut  ake dreviny tam dat. z tej strany je pozemok uzsi, tak by tam malo byt nieco co sa nebude velmi roztahovat do zeleninovej zahradky ktora by mala byt hned vedla. rozmyslam nad hrabmi, kedze rastu dost rychlo a su vraj dobrymi zlepsovatelmi pody. ake stromy, kriky by ste mi doporucili vy? vdakaa

Uživatelský avatar
Milo Beňko
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2010 22:18

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Milo Beňko »

Baza, ta rastie tiez rychlo a sirsiu korunu uz od zeme.

Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Maja Janstova »

ahaa, ta ma nenapadla. vdaka. a nevies ako sa znasa s ostatnymi rastlinkami, ci pri nej mozem sadit zeleninu..

Uživatelský avatar
Milo Beňko
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2010 22:18

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Milo Beňko »

Tak potom mame dobru podu vsade, pretoze baza sa tlaci vsade kde sa da, aj neda. A za rok nieje problem vyrast 2m krik a za 2-3 roky je z toho stromcek.

Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Jitka »

Juraj ma pravdu, tezko se radi, kdyz nevime jak to tam vypada :-), pokud je to severni hranice a pred ni maji byt zeleninove zahony znamena to ze tam nic nestini a je to tedy pekne oslunene jiznim sluncem - tak by mi prislo mozna skoda davat tam habry, co zvolit ovocne stromy s podsadbou jedlych keru (muchovnik, kamcatske boruvky, sipky, rybizy...)? Taky bych si radsi vybrala pestrou vysadbu a ne jen jeden druh.

Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Maja Janstova »

vdaka za nazory, tu je fotka spominaneho pozemku

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

PODÍVEJ SE NA TURKESTÁNSKÝ BREST ( ULMUS PUMILA CELER )...TAKE CERVENOLISTÝ KULTIVAR HABRU JE PĚKNÝ...

Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od Maja Janstova »

mispulu predavaju v tejto predajni http://www.kohaplant.sk/2009090345-kontakt .
vdaka za rady, rozhodla som sa pre jedly zivy plot, len prv oplotenie musime spravit, je tam vela diviakov a stado danielov tam obcas pobehuje. uz ked som pri tom, nevies juraj kde sa da zohnat co najlacnejsie pletivo?

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

CERKO.KDYŽ UŽ CHCES JEDLÝ ŽIVÝ PLOT, TAK PROČ TAM NENASADÍŠ TŘEBA TEN RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ...??? JE TO PERSPEKTÍVNÍ LÉČIVKA A DLE MÉHO NÁZORU I DOSTUPNĚJŠÍ A EKONOMIČTĚJŠÍ ŘEŠENÍ NEŽ TY MIŠPULE...A POKUĎ MÁŠ OBAVY Z DIVOČÁKŮ, BUDEŠ MUSET ZAINVESTOVAT DO BYTELNÉHO PLOTU NEBOŤ NEKVALITNÍ A TÍMTO I LEVNÉ PLETIVO TI ONI ROZTRHAJÍ...ZEPTEJ SE NĚJAKÉHO MYSLIVCE V OKOLÍ, ZDA NEMAJÍ VE SPOLKU K DISPOZICI NEJAKÝ ODPUZOVAČ ZVĚŘE...SNAD SE I VYRÁBÍ Z EKOLOGICKY NEZÁVADNÝCH MATERALŮ...NEVÍM...DOPORUČOVAL BYCH TI PLOT VYBUDOVAT Z TZV. KARI SÍTÍ, CO SE DÁVAJÍ DO BETONU...JE TO V RŮZNÝCH ROZMĚRECH...JÁ JSEM VIDĚL SÍTA DO BETONU S OKY 150 X 150 MM V ROZMĚRU 300 X 200 CM A O SÍLE DRÁTŮ 4 MM ZA CCA 180 KČ... VE FERONĚ...ALE DAJÍ SE PRÝ POŘÍDIT LEVNĚJI NEBOŤ FERONA JE PRÝ DRAHÁ, JAK MĚ INFORMOVALI STAVEBNÍCI...MUSÍŠ SE PODÍVAT DO STAVEBNIN V OKOLÍ...JE PLNO INZERÁTŮ. CO NABÍZEJÍ PLOTOVÉ PLETIVO A DOVEZOU TI HO JEŠTĚ ZADARMO...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Zivy plot = vetrolam

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

CÉRKO.
TAK JSEM SI NAJEL NA TY STRÁNKY TOHO KOHAPLANT.SK A MUSÍM KONSTATOVAT, ŽE TY JEJICH CENY JSOU PŘÍMO NEMORÁLNÍ, JAKO TŘEBA U STARKLA V ČESKU...RADŠI SI ZAJEĎ DO NEJAKÉHO ZAHRADNICTVÍ NA SLOVENSKU ČI V ČESKU A KDYŽ SE PODÍVÁŠ NA NET, TAK SE DAJÍ BĚŽNĚ KOUPIT TŘEBA ZAKOŘENĚNÉ ŘÍZKY RAKYTNÍKU PO 40 KČ...NEBO SI JE NASTŘÍHEJ SAMA A NECH ZAKOŘENIT...A MÁŠ TO ZADARMO, KDYŽ NEPOČÍTAQM STIMULÁTOR RŮSTU ZA CCA 40 - 50 KČ...

Maja Janstova říká:
mispulu predavaju v tejto predajni http://www.kohaplant.sk/2009090345-kontakt .
vdaka za rady, rozhodla som sa pre jedly zivy plot, len prv oplotenie musime spravit, je tam vela diviakov a stado danielov tam obcas pobehuje. uz ked som pri tom, nevies juraj kde sa da zohnat co najlacnejsie pletivo?


Odpovědět