DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Vše o řemeslech a nářadí
Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko!


nevím do jaké míry se tu může dělat reklama ,ale chtěl bych koupit nůžky na silný větve , pákovky a zajímali by mě zkušenosti , hlavně tedy poměr "výkon"/cena ... díky


 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, záleží na jaké průměry, v jakém množství a v jaké výšce. Já po létech blbnutí a exporimentování si musil pořídit tohle


http://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Motorov%C3%A9-pily/Vyv%C4%9Btvovac%C3%AD-pila/2668-170/HT-101.aspx


Jinak bych si koupil pákové nůžky s převodem nebo ráčnou, nejlépe s obojím, záleží na průměrech a množstvích. Pákovky mám s ráčnou a teleskopickýma rukojetima a po letech používání spokojenost.  Jednoruční nůžky bahco s otočnou rukojetí proti mozolům a .... může začít nekonečnej příběh.....


Jo, a ty velký pákovky jsou jakási srajda no name, a jedou jako sachs, nejaký garaden či co. Štěstí máš však jen jednou....s koudným vercajkem se jináč dělá.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od Vlasatej »

Silný větve se řežou , nůžky je rozdrtí . Do 40mm vyhovují perfektně fiskarsy výsuvné , dosáhneš ze země až na vršek vysokokmenu a nemusíš na žebřík. Silnější větve dělám ze žebřu normální ruční pilou, zase tak moc jich není, pokud nemáš hektar jabloní.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od mastnacek »

Nerikej ze by tuhle praci nezvladnul ploskorez... :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mastnáčku, ty koňu, ploskořezem bych po hodině spáchal harakiri..... Nějakým obzvláště odpudivým způsobem.Silné větve nůžky drtí, a pokud jsou suché, tak ani neustřihnou. Pilka na štýlku je výhra. když máš pár stromů, tak to zvládneš jakkoli, pokud jich máš stovky, nebo tisíce, je to problém. Tehdy musíš mít něco, co funguje. Takže do malýho sadu s jednoruč nůžkama, pilkou bez rámu a pákovkama. Do starýho sadu, vlastně již do tří musím vyvětvovací pi1lku stihl, hák na vytahování větví z koruny,  a nově chci přikupit nějaký nůžky na štýlku, do těch 3 cm, anžto silnější beru tou motorovkou.


Vlasatej, jaký máš ty výsuvný fiskarsy, jak vysoko dosáhneš? Potřebuju něco na dodělávky. mám těch  stromů už plný brejle....


Můj případ je specifickej, mám těch stromů moc....

mastnacek říká:


Nerikej ze by tuhle praci nezvladnul ploskorez... :)





Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od Vlasatej »

dostanu se s nima i do 5m výšky. Já sám měřím skoro 2m takže nemám problém. Hlavice s noži jde polohovat takže můžeš stříhat i vlky co rostou nahoře kolmo vzhůru z horních větví . Po prostříhání nůžky používám i k šetrnému odststranění ostříhaných větví zakleslých do stromu ( jako kleště). Když sem dělával střih ze žebříku, trval mi strom půl dne, takhle mi trvá sotva hodinu. Jen z toho bolí za krkem. První rok jsem ty nůžky půjčoval všem sousedum kolem, a dneska už maj všichni svoje vlastní :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nu dobrá, tak už jen práskni, který to jsou a jdu do toho.... na vlky něco potřebuju, anžto mám 20 velkejch panenskejch a asi stejně strýmek.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od Vlasatej »

Nůžky zahradní univerzální do výšek teleskopické FISKARS 115560


http://www.danesi-shop.cz/fotocache/gallery/115560_0.jpg


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od mastnacek »

Neneee, podivej, tenhle s tim oskrabava houbu z vetvi i umi vetyvku ukroutit, to jsem se zasmal .)



http://video.idnes.cz/?c=A130709_063122_hobby-zahrada_bma&idVideo=V130704_104926_tv-zpravy_krr





jarda bon jovi říká:


Mastnáčku, ty koňu, ploskořezem bych po hodině spáchal harakiri..... Nějakým obzvláště odpudivým způsobem.Silné větve nůžky drtí, a pokud jsou suché, tak ani neustřihnou. Pilka na štýlku je výhra. když máš pár stromů, tak to zvládneš jakkoli, pokud jich máš stovky, nebo tisíce, je to problém. Tehdy musíš mít něco, co funguje. Takže do malýho sadu s jednoruč nůžkama, pilkou bez rámu a pákovkama. Do starýho sadu, vlastně již do tří musím vyvětvovací pi1lku stihl, hák na vytahování větví z koruny,  a nově chci přikupit nějaký nůžky na štýlku, do těch 3 cm, anžto silnější beru tou motorovkou.


Vlasatej, jaký máš ty výsuvný fiskarsy, jak vysoko dosáhneš? Potřebuju něco na dodělávky. mám těch  stromů už plný brejle....


Můj případ je specifickej, mám těch stromů moc....

mastnacek říká:


Nerikej ze by tuhle praci nezvladnul ploskorez... :)








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: DRAHÉ versus LEVNÉ nářadí aneb za málo peněz hodně muziky a naopak

Příspěvek od jarda bon jovi »

No,je to dobré, vlastně geniální. Sám mám pod ponkem pár pásovin 19436, enem na břit, dokonce mám i břit s karbidem, páč jak to je tupý, tak to dře. Je to bezva pomocník, ale prostě na stříhání stromků to nebude. Ale jako super zbraň jo... Nekoho s tím flákneš po hřbetě a poleze po čtyrech.


By mne zajímalo, jak ten jefim kravčenko hnojí, když odmítá převracet půdu.....Jako plečka geniální.  Já experimentuju s tenkou ostrou planžetou, na jaro již s kolečkem na delší řádky.....Výměnnej břit a snadná práce, tisíce děkovných dopisů....


Odpovědět