Štěpkovač na ruční pohon

Vše o řemeslech a nářadí
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od QNX »

Vladimír Strnad: 5m3 ručně ..... pokud ti stačí hodně dlouhá štěpka, tak by se to dalo zvládnout, ale ona se ta ruční dlouhá štěpka zrovna na cestičky moc nehodí. Elektřina od nanoenergies ........ ten mix máš jenom papírově a reálný původ elektřiny bude úplně jiný. Já mám štěpkovač za traktor, ale uvažoval jsem, že bych ho mohl pohánět i elektromotorem a ten napájet vlastní solární energií ............ ale stabilní umístění štěpkovače je velice nepraktické. Potřebuju dojet k hromadě větví, naštěpkovat a nafoukat do vozíku (mám ho připřažený za štěpkovačem) a odvézt na místo spotřeby. Tahat větve stovky metrů ke štěpkovači je dost velká pakárna.


Uživatelský avatar
Vladimír Strnad
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2014 19:34

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od Vladimír Strnad »

ono , taky je dobrý asi řešit jedno podruhým, v první řadě si zajistit co nejdříve vlastní zdravé biopotraviny, pak bude člověk zdravější, bude mít více energie, bude mu to i lépe myslet , a pak se třeba zasoustředit na "očistu" dalších jednotlivostí ... říká se , že otázka je magnet, a když se dostatečně dlouho drží v mysli, odpověď přijde, takže se nebojím,  další nápady v této oblasti určitě budou ....  


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od PilotPM »

Nějak nechápu, jaký je rozdíl, pokud používám napájení motoru ze sítě a z FV panelů. Trochu mi to připomíná tu historku od rakousů, jak si zapojovali do zásuvek krabičku s ledkou, aby věděli, jestli berou z temelína, nebo ne.:)


Uživatelský avatar
Vladimír Strnad
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2014 19:34

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od Vladimír Strnad »

Tak to zas nechápu já .... ,zní mi to jak by jste napsal , že nechápete rozdíl mezi jízdou autem a jízdou na kole ...


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od PilotPM »

Elektřina jako elektřina. Jde o to, že 99% FV panelů je připojených do sítě, kde způsobují docela bordel. V malém to jde, když si na střechu umístí pár panelů, ale když vidím tu hrůzu na polích, tak se mi chce plakat.
Bavil jsem se s člověkem z elektrovodných závodů, jak si poradí s tím, když najednou začne svítit slunce a začne se to řinout do sítě. Zeptal se mě, jestli chci slyšet pravdu. Já že chci, proto se ptám. Odpověděl, že docela jednoduše, narve se to do země, protože to je prakticky neuregovatelné.



Vladimír Strnad říká:


Tak to zas nechápu já .... ,zní mi to jak by jste napsal , že nechápete rozdíl mezi jízdou autem a jízdou na kole ...





Uživatelský avatar
Vladimír Strnad
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2014 19:34

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od Vladimír Strnad »

No jo ty pole , to je hrůza, ale Já myslím, že tu byla řeč o ostrovním systému vlastních panelů na vlastní střeše...,


taky bych nezatracoval dobrou technologii kvůli tomu, že blbý lidi s tím blbě zacházejí 


a pořád stokrát lepší než temelín ...  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od QNX »

PilotPM: elektřina jako elektřina ......... ale ta mojeje  jiná, je totiž moje :-)


Můžeš mi vysvětlit jak se to "narve do země"?


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od PilotPM »

Jednoduše to svedeš do země. V okolí nebude jediná krtina.

QNX říká:


PilotPM: elektřina jako elektřina ......... ale ta mojeje  jiná, je totiž moje :-)


Můžeš mi vysvětlit jak se to "narve do země"?





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od QNX »

PilotPM: Jako že vezmu kus drátu, jeden konec hodím na vysoké napětí a druhý strčím do země? :-) Tak to asi nee.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Štěpkovač na ruční pohon

Příspěvek od PilotPM »

Jak to mají přesně řešené nevím, ale v principu asi jo. Jak myslíš že funguje hromosvod, nebo svodič? I ten žlutozelený kus drátu co máš doma tam je z nějakého důvodu a na okrasu není.

QNX říká:


PilotPM: Jako že vezmu kus drátu, jeden konec hodím na vysoké napětí a druhý strčím do země? :-) Tak to asi nee.





Odpovědět