Pylochyt

Vše o řemeslech a nářadí
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Pylochyt

Příspěvek od QNX »

Mám v plánu nasbírat pár kg pylu a marně hledám nějaký pěkný pylochyt. Nemáte někdo ověřenou konstrukci, abych nemusel vynlézat již vynalezené?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Pylochyt

Příspěvek od mastnacek »

A co s takovym pilem budes delat?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pylochyt

Příspěvek od QNX »

mastnacek: No, on je sice celkem nestravitelnej, ale obsahuje spousty bílkovin, takže zase najdu způsob jak pyl přemluvit ke stravitelnosti a budu ho jíst.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Pylochyt

Příspěvek od mastnacek »

Uplnej Vilik, ze tys koukal na Maju jak se cpou tema zlutejma kulickama....? :)))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pylochyt

Příspěvek od QNX »

mastnacek: to sice taky, ale už jsem se pylem na zkoušku cpal i sám. Kvalitní pyl je velice chutný. Zatím jsem tedy zjistil, že alergii na pyl nemám a jíst ho můžu bez obav. Problém je v tom, že většinu zajímavých látek obsahuje intina a ta je krytá exinou ..... a to je takový brnění do kterýho se dá zatraceně blbě dostat ..... ale už na tom makám :-) Na experimenty potřebuju pár kg pylu a abych ho získal, tam musím sestrojit ten pylochyt.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Pylochyt

Příspěvek od mastnacek »

Covece dobrou chut .) Neni ti lito tech brundibaru ze jim bude ujidat? A co budes odpylovavat? Nejak dobre si nedovedu predstavit ani kilo pylu natoz par kg pylu. Ale teda kazdopadne dobrou chut :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pylochyt

Příspěvek od QNX »

mastnacek: budu sice ujídat, ale zase sázím pylodárné rostliny ...... a sázet budu ještě víc. 1kg pylu, to je tak 2l, to není nic hrozného.  Žádné pěkné plánky jsem nenašel, tak se pustím do vlastního řešení. Už se mi ta konstrukce pomalu začíná líhnout.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Pylochyt

Příspěvek od PilotPM »

Zkusil bych se zeptat přímo u výrobců úlů. A nebo zajít do nějaké prodejny a obhlídnout to tam, ale já bych spíš zkusil ty výrobce. Většinou mají otestováno několik typů a budou vědět nejvíc.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Pylochyt

Příspěvek od Vlasatej »


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pylochyt

Příspěvek od QNX »

PilotPM: Výrobce úlů asi nebude zrovna ochotnej poskytovat výkresy konkurenci. Navíc jsem zatím nenašel žádného výrobce úlů z ČR, který by v nabídce měl nějaký pěkný pylochyt.


Vlasatej: To mám samozřejmě prostudované, ale ani tam jsem nenašel nic co by mi vyhovovalo.



Nevadí, výkresy už nehledám. Prošel jsem si stovky fotek pylochytů a pár hodin videa z celého světa, jak by to mělo fungovat už jsem zjistil. Takže výkresy udělám vlastní podle představ a technologických možností co mám. Stejně budu letos vyrábět asi 20 kompletních úlů, tak udělám rovnou i pylochytová dna. To by pak mělo stačit na nasbírání víc jak metráku pylu ročně ..... a pokud se mi podaří z něj udělat něco stravitelného, tak to je řešení jak téměř bezpracně zajistit zdroj bílkovin pro menší hospodářství.


Odpovědět