Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

už jste slyšeli, že se asi bude platit nějaký % poplatek i za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu pro autokonzum...??? zrovna jsem to četl na španělském webu a lidi to zcela nechápou...tímto se návratnost instalace prodlouží na cca 17 let...proč bych měl platit za mnou vyprodukovanou elektřinu pro mou vlastní spotřebu...??? za chvíli lobbisté docílí i toho, že budeme platit za vzduch co dýcháme...!!!


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od QNX »

To nevím, ale já třeba musel pod pohrůžkou pokuty až 50 000 000Kč podepsat smlouvu na likvidaci FV panelů i když jejich životnost skončí někdy za 30 let (platit se za to bude už v příštím roce).  Podobné věci jsou už v ČR úplně normální. Lidem vadilo, že musí stát frontu na banány a tak jsme si tady vytvořili banánovou republiku .......... :-(


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od jarda bon jovi »

A jak se ti úřední lůzři dozvědí, že mám na střeše fotovoltaiku a sosám si eletřinu dle libosti??? Přeci se těm kujonům nepůjdu dobrovolně udat, nebo jim líbat ruce skrze nějaký conc papíru.... nejsem padlej na hlavu.Jasně že je nutné trestat všechny , co něco dělají, nedá se s tím nic dělat. Jen bojovat. Jednou ty zrůdy vyscípou hlady.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

stačí soused udavač, bývalý či současný komunista, nějaký náhodně procházející úředník - byrokrat aj...na mě taky svině posílali udání + fota na obec, že nemám pokosenou zahradu do 30.6....ve španělsku to placení z těch instalací v ostrovním provozu ještě není rozhodnuto a má se rozhodovat snad někdy v září - říjnu...už teď nevím...ale mnohé ty green organizace již bubnují na poplach...!!! lobbisti si prostě prosadí mnohdy svou...!!!

jarda bon jovi říká:


A jak se ti úřední lůzři dozvědí, že mám na střeše fotovoltaiku a sosám si eletřinu dle libosti??? Přeci se těm kujonům nepůjdu dobrovolně udat, nebo jim líbat ruce skrze nějaký conc papíru.... nejsem padlej na hlavu.Jasně že je nutné trestat všechny , co něco dělají, nedá se s tím nic dělat. Jen bojovat. Jednou ty zrůdy vyscípou hlady.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od QNX »

RADIM BUFFALO TOBIAS: To tak úplně nestačí. Pokud jsou na střeše FV panely, tak to ještě neznemená, že jsou moje. To by úředník musel dokázat a bez tvojí spolupráce se mu to povede jen těžko. Nesmíš kolaborovat s nepřítelem a tak mu usnadňovat práci. Pokoseno do 30.6. ? Co tě nutí sekat do nějakého termínu? Já si sekám kdy chci a nenechám si do toho kecat.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od FSP »

... ale tohle se tu už řešilo nedávno


http://www.permaweb.cz/profiles/blogs/tak-e-s-tou-nez-vislost-na-syst-mu-to-nebude-tak-jednoduch-co


... ale jasnou odpověď do toho zatím nevnesl nikdo :-(


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ty panely na střeše ani být přece nemusí...můžou být nainstalovány na trackeru - sledovači slunce, někde jinde, ne...??? taky jsou už i panely zaintegrované ve střešních taškách a pásech, co slouží zároveň jako střešní krytina...třeba na stodole nebo zimní zahradě...vše je ale jen o penězích...do toho nějakého termínu mě nutí sekat ty jejich zlovolné místní vyhlášky radnic a zcela úchylné obecné lpění na krátce posekaném trávníku...viz ta nějaká zpráva v tisku a jinde, že nějaký ten starosta městského obvodu cestou do práce měřil výšku posekaného trávníku pravítkem...ti tupci vidí třeba ostropestřec a hned řvou, že to je bodlák a plevel...!!! loni a i jindy jsem posekal jen tak ostrůvkovitě neb jsem nechal třeba hnízda máty, meduňky aj. a ti tupci to pak nebyli sto pochopit, že to není na nějakém záhonu apod...že si nechávám kopřivy aj. záměrně, abych si je pak mohl sušit to nebyli sto pochopit...vše dle jejich pseudomyšlení musí být nalinkované, jinak to prý kazí vzhled obce...!!! bukvice úřednické, postkomunistické...!!!




QNX říká:


RADIM BUFFALO TOBIAS: To tak úplně nestačí. Pokud jsou na střeše FV panely, tak to ještě neznemená, že jsou moje. To by úředník musel dokázat a bez tvojí spolupráce se mu to povede jen těžko. Nesmíš kolaborovat s nepřítelem a tak mu usnadňovat práci. Pokoseno do 30.6. ? Co tě nutí sekat do nějakého termínu? Já si sekám kdy chci a nenechám si do toho kecat.





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od Jiří Danihel »

Platba za MWh z ostrovníhu systému má smysl u ostrovů, které neslouží jen majiteli, ale z nichž se elektřina prodává třeba nájemníkům domu. Taková elektrárna musí mít licenci a tím je evidována u ERÚ. Malé ostrovy, které ani často nemají síťový měnič, nemají elektroměr. Takže nevím, na čem ty MWh kdo změří a vypočte z nich platbu. Prostě buďto zákonodárci nepřesně formulovali myšlenku, nebo si to úředníci nepřečetli pozorně a snaží se být jak je zvykem papežtější, než papež. Likvidační poplatek by se měl týkat starších zařízení. Dnes nakupované komponenty už mají likvidační poplatky v ceně.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od QNX »

RBT: aha, tak vyhláška. Co ti brání "pronajmout" pozemek někomu jinému? Pak na tebe nemůžou a ty je odkážeš ať si to řeší s nájemcem. Prostě jsem ten pozemek pronajal a  jestli máte problém s délkou trávníku, tak  nájemce je pan   ‏  بشار حافظ  الأسد z دمشق řešte to s ním, já pozemek neužívám. Klidně bych jim dal i úplnou adresu  na toho pána :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Platba za elektřinu vyrobenou v ostrovním provozu

Příspěvek od QNX »


Ano, mám už starší zařízení, ale s panely od německého výrobce, který zajišťuje bezplatnou likvidaci panelů už dnes (je tam tolik hliníku, že je to výdělečné) a stejně bych měl platit v příštím roce za likvidaci i když ta možná nastane někdy za 20 let  možná ani nenastane, protože z 15 let ty panely můžu prodat někomu jinému a koupit si nové s větší účinností.


Prostě další mnohamiliardový tunel a buzerace provozovatelů FVE.



Jiří Danihel říká:


Platba za MWh z ostrovníhu systému má smysl u ostrovů, které neslouží jen majiteli, ale z nichž se elektřina prodává třeba nájemníkům domu. Taková elektrárna musí mít licenci a tím je evidována u ERÚ. Malé ostrovy, které ani často nemají síťový měnič, nemají elektroměr. Takže nevím, na čem ty MWh kdo změří a vypočte z nich platbu. Prostě buďto zákonodárci nepřesně formulovali myšlenku, nebo si to úředníci nepřečetli pozorně a snaží se být jak je zvykem papežtější, než papež. Likvidační poplatek by se měl týkat starších zařízení. Dnes nakupované komponenty už mají likvidační poplatky v ceně.





Odpovědět