Vodní trkač

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Vodní trkač

Příspěvek od MilanX02 »

Trkač mám vlastní výroby cena cca kolem 2.500,-Kč.Je funkční,ale musí se průběžně dořizovat závaží na klapce,protože potok nemá stejnoměrný průtok.Pokud není člověk na pozemku každý den je zřejmě lepší a účinější korečkové kolo s plunžrovým čerpadlem.U trkače se taky zanáší koš přívodního potrubí,který mám s trubek PVC 50mm a je pravda,že to pružení dělalo neplechu,ale po pořádném ukotvení to je v pořádku.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Vodní trkač

Příspěvek od Hlad »


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vodní trkač

Příspěvek od QNX »

Milan: Šrouboval jsi ten trkač z běžně prodávaných fitinek? Tak jsem chtěl také postupovat, dokonce jsem asi 1500Kč utratil za fitinky, ale nakonec jsem sehnal ten litinový co je na fotce. Kdyby někdo chtěl dělat trkač z fitinek, tak mu se slevou můžu prodat ty co jsem na stavbu trkače nakoupil (nové, nepoužité) já už je potřebovat nebudu.


Průtok ........ tak si udělej pořádnej nátokovej objekt, kterej ti zajistí stejný průtok trkačem i při nestejnoměrném průtoku v potoce. Zároveň tím můžeš vyřešit ten zanášející se koš na přívodním potrubí.


MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Vodní trkač

Příspěvek od MilanX02 »

QNX: Nádrž se mi do 14dnů zanese,takže to pro mně není řešení.Pouštím se do korečku.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vodní trkač

Příspěvek od QNX »

Milan: tak udělej samočistící česle ........... ale vodní kolo bude určitě také super. Jaký máš využitelný spád a průtok?


jiří žaluid
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2012 20:38

Re: Vodní trkač

Příspěvek od jiří žaluid »

Zravím mám uplne ten samej k mání zánovní nepoužívaný v zelené barve.. v případe zájmu na tel.  608 965153 nebo email.   Zalud30@seznam.cz

Martin Gross říká:


A kde se dá sehnat?





Roman Hupka
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2012 18:46

Re: Vodní trkač

Příspěvek od Roman Hupka »

Krásný den,  kdyby  jste  chtěl  vodní trkač prodat - stačí napsat a ihned jej koupím - popř  budu  vděčný  za  každé  info, kde  bych  vodní trkač  mohl  sám  zakoupit.  Děkuji  předem  H.


milan paldus
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2012 12:01

Re: Vodní trkač

Příspěvek od milan paldus »

Funkční trkač vlastní výroby prodám za 1.800,-Kč.


Roman Hupka
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2012 18:46

Re: Vodní trkač

Příspěvek od Roman Hupka »

O.K.    napište  mi  kam  se  mám  dostavit - naplánuji si k Vám  cestu. 


Roman Hupka
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2012 18:46

Re: Vodní trkač

Příspěvek od Roman Hupka »

Můžete  klidně  podrobnosti  poslat  e-mailem     HuRoBo@seznam.cz


Odpovědět